Omaha High Low
  • jokker.ee
  • 29.12.2015

Omaha High Low

Omaha High Low (kasutatakse ka kirjapilte Omaha H/L, Omaha Hi-Lo, Omaha 8-or-better, Omaha/8) on väga sarnane Omahale, kuid eripäraks on see, et pank jagatakse kõrgema (high) ja madalama (low) kaardikombinatsiooni vahel. Äss on selles mängus ühelt poolt kõrge kaart, aga teiselt poolt ka nõrgim kaart ehk „üks“. Tavaliselt mängitakse Omaha Hihg Low pokkerit, kas selliselt, et suurimaks võimalikuks panuseks on olemasoleva panga suurus (Pot Limit) või selliselt, et võimalik on panustada vaid ette kindlaksmääratud summasid (Fixed Limit), üha enam populaarsust kogub aga ka mänguvorm, kus mängija saab mistahes voorus panustada kõik oma mängumärgid (No Limit). 

Kõrgemate käte tugevusjärjestus on sama, mis Omahas ja Texas Hold’emis:

1. 

Parimaks viiekaardiliseks kombinatsiooniks on kuninglik mastirida (Royal Flush), mis koosneb samast mastist kümnest, soldatist, emandast, kuningast ja ässast.

2. 

Mastirida - viis järjestikust ühest mastist kaarti.

3.  

Nelik - neli ühesugust kaarti.

4. 

Mast - viis ühest mastist kaarti

5.  

Rida - viis järjestikust kaarti erinevatest mastidest.

6. 

Kolmik - kolm ühesugust kaarti.

7. 

Kaks paari.

8.

Paar.

9. 

Kõrge kaart - kui mängija suuda moodustada ühtki eelnimetatud kombinatsioonidest, vaadatakse seda, milline on tema käe tugevaim üksik kaart.

Madalamat kätt igas jaotuses tegelikult ei esine, sest selle moodustumiseks peavad kõik viis kombinatsioonis sisalduvat kaarti olema võrdsed või väiksemad kui 8. Oluline on meeles pidada, et madalat kätt arvestatakse ülevalt alla ning read ja mastid ei loe, kuid kombinatsioon ei tohi sisaldada paari! Kombinatsioon, mis sisaldab kõrgeima kaardina seitset, on parem, kui käsi, mille kõrgeim kaart on kaheksa. Parim võimalik madal käsi on rida ässast viieni, nt. A,2,3,4,5 (wheel). 

Käiguvalikud

Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse võrra (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold).

Mängu kulg

Pre-Flop ja 1. panustamisvoor

Kui taskukaardid on jagatud, otsustab mängija, kas ta loobub (fold), maksab (call) või tõstab (raise). Alustab mängija, kes istub suurest pimepanusest vasakul. Voor jätkub kellaosuti liikumise suunas.

Flop ja 2. panustamisvoor

Kui esimene panustamisring on lõppenud, jagatakse lauale kolm ühist lahtist kaarti (flop). Esimese panuse teeb diileri vasakul käel istuv esimene mängus osalev mängija. Toimub järgmine panustamisring, kus lisaks eelnevatele käiguvõimalustele saab mängija, kuni kellegi poolt esimese panuse tegemiseni, passida (check).

Turn ja 3. panustamisvoor

Kui flopil on panustamine lõppenud, jagatakse lauale neljas ühine lahtine kaart (turn). Esimese panuse teeb taas diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija. Toimub kolmas panustamisring.

River ja 4. panustamisvoor

Kui turnil  on panustamine lõppenud, jagatakse lauale viies ühine kaart (river). Toimub viimane panustamisvoor, kus taas teeb esimese otsuse diilerist vasakul istuv esimene käes osalev mängija.

Showdown

Kui pärast viimast panustamisringi osaleb käes enam kui üks mängija, avatakse kaardid. Pool panka võidab mängija, kellel on kõige tugevam viiekaardiline kombinatsioon (high), ja teise poole saab endale mängija, kellel on kõige madalam kaardikombinatsioon (low). Mõlema kombinatsiooni arvestamisel tuleb mängijal kasutada kahte taskukaarti ning kolme lauakaarti. Juhul, kui ühegi mängija kaardikombinatsioon ei vasta madala (low) kombinatsiooni tingimustele, saab kõrge (high) käe võitja endale terve panga. Kui kahel või enamal mängijal on samaväärne kõrge või madal kombinatsioon, jagatakse pool pangast omakorda võrdselt nende vahel. 

Kui mistahes panustamisvoorus jääb mängu alles ainult üks mängija (st. kõik ülejäänud on oma kaartidest loobunud), võidab allesjäänud mängija panga endale ja kaarte näitama ei pea.

omaha high low.png

Ekraanitõmmis: Showdown PL Omaha High Low lauas Olybeti mängutoas: kõrge käe võitja saab endale kogu poti, sest madalat kätt ei moodustu.

Seda mängu pakuvad järgmised online-pokkeritoad:

Olybet (PL), 

Triobet (PL), 

Paf Heart (PL)

Paf Spade (FL, PL)

PokerStars (FL, PL, NL)

TonyBet (PL)

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5