OPEM-i tšempionite turniiri võitis Laur Sibold
  • Jokker.ee
  • 16.11.2016

OPEM-i tšempionite turniiri võitis Laur Sibold

6.-15. novembrini väldanud arvult üheksandad online-pokkeri Eesti meistrivõistlused (OPEM) lõppesid Unibetis toimunud tasuta turniiriga, millel said osaleda kõik varasemad Eesti pokkeritšempionid. 37 osalejaga freerolli võitis harrastumängija Laur Sibold (pildil), teenides auhinnaks 300-eurose pileti 2017. aasta live-pokkeri Eesti meistrivõistluste põhiturniirile.    

Turniirivõidu eest küll tiitlit ei väljastatud, kuid õnneks on neid Lauril juba kaks tükki olemas, mõlemad võidetud online-pokkeris. Live-pokkeri Eesti meistrivõistlustel on muidu tugeva heads-up mängijana tuntud Laur tulnud koguni kolmel korral teiseks, kuid esikoht on tal siiani veel puudu. "Selleaastased tiitlivõistlused näitasid, et turniiripokker on vanade inimeste mäng, seega mul pole selle iluvea parandamisega kiiret," naljatles Eesti pokkerikommuuni üks värvikamaid liikmeid. Talle järgnesid Toomas Hunt ning Kaido Koorits, keda premeeriti Unibet Openi satelliidipiletitega. 

OPEM 2016: No Limit Holdem Meistrite turniir (37 osalejat)
Lõppjärjestus ja auhinnad (EUR)
1. Laur Sibold - €300 EMV pilet
2. Toomas Hunt - €50 Unibet Open pilet
3. Kaido Koorits - €50 Unibet Open pilet

„Turniiripokkeri Eesti meistrivõistlused toimuvad igal aastal nii live’is kui internetis, sest hoolimata sarnastest põhimõtetest on tegemist kahe üsna erineva mänguvormiga. Kui live’is loeb nii vastupidavus kui vastaste tundmine, siis online-turniirid on märksa intensiivsemad ning kiireid otsuseid tuleb langetada sageli vaid vähese taustainfo põhjal,“ selgitas Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) juhatuse liige Tanel Reisi

Esimene live-pokkeri Eesti meister selgus juba 2001. aastal, seevastu online-pokkeris alustati tiitlivõistluste läbiviimist seitse aastat hiljem. „Selle aja jooksul on selgunud kümneid vabariigi meistreid, kuid paljud mängijad on võitnud ka kaks või enam tiitlit,“ jätkas Tanel. „Selleaastased meistrivõistlused tõestasid selgelt, et turniiripokker on eelkõige oskusmäng, sest üheteistkümnest võitjast seitse on tulnud vabariigi meistriks ka varem,“ põhjendas Tanel.     

ETPF-i ning Unibeti, Triobeti, OlyBeti ja Pafi koostöös korraldatud 2016. aasta online-pokkeri Eesti meistrivõistluste raames toimus 13 turniiri enimlevinud mänguformaatides. „Pidasime turniirikava koostamisel silmas mitmekesisust ning taskukohaseid osalustasusid, mis julgustaks ka harrastajaid aktiivsemalt kaasa lööma. Tõenäoliselt just sel põhjusel oli paljudel turniiridel rohkem mängijaid kui kunagi varem, kuid mängutase sellest hoolimata tiitlivõistluste vääriline,“ lisas Tanel. 

Pokkerifestivali resultatiivseima mängija au kuulus pokkeriklubi „Jokker“ liikmele Marko Kolgile, kes võitis kaks turniiri ning oli kahel korral kolmas. ETPF premeeris üldränkingu viite parimat tasuta piletitega 2017. aasta Eesti meistrivõistlustele koguväärtuses 1000 eurot.

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5