Servasortimine. Phil Ivey- kriminaal või geenius?
  • Marek Kolk
  • 26.02.2016

Servasortimine. Phil Ivey- kriminaal või geenius?

Aastal 2012 külastas Phil Ivey koos oma hiinlannast partneri  Cheng Yin Sun`iga (tuntud ka hüüdnime „Kelly“ all) korduvalt  Borgata Spaahotelli ja kasiinot Atlantic City`s ning Crockfords Casino`t Londonis (kuulub  Malaisias registreeritud kompaniile Genting Group). Nende külastuste ajal mängisid nad põhiliselt hasartmängu Punto-Banco (15. sajandil Prantsusmaal leiutatud mängu Baccarat kasiinovariant) ning võitsid kokku üle  20 millioni USD.  Reeglitel pikemalt peatumata tutvustame nüüd lühidalt mängu matemaatikat.

Nagu kõik kasiinomängud on ka Punto-Banco algselt disainitud „maja“ eduga ehk siis keskmine võiduprotsent mängukorraldajale on 2,33% . Puntole panustades 1,24%; Bancole 1,06% (isegi  peale 5% komisjonitasu) ning viigi puhul lausa 14,44%. Samas tuleb mainida, et Punto-Banco on üks väheseid kasiinomänge kus mängija võidab keskeltläbi rohkem jaotusi (umbes 51%) kui „maja“! Seda kompenseerivadki banco 5% reik ja viigitulemuse ebaproportsionaalne väljamakse 8:1. Mängija ideaaleesmärgiks on saada kahe või kolme kaardiga kokku summa 9 (piltide väärtus on 0, ässad võrduvad 1-ga ja kõik liitmisel üle kümne minevad summad taandatakse). Mängijale soodsateks kaartideks (esimene mängijale jagatud kaart mille järel võidutõenäosus on positiivne) loetakse 7,8 ja 9 ja seda seetõttu, et pakis on kordades rohkem 0 väärtusega kaarte kui ülejäänuid ja kahe kaardi summas 7,8 või 9 saamine on tõenäolisem kui ülejäänud alustuskaartide puhul.  Kogu mäng toimub diilerite poolt neile etteantud tabelite järgi ning mängijail puudub õigus ise kaarte puudutada. Kogu selles valguses ei tohiks mängijal tekkida mingeid võimalusi „maja“ ülemängimiseks. Ometi  suutsid Phil ja Sun sellega hakkama saada!

...või vähemalt esialgu tundus see neile nii kuna Borgatas maksti neile saadud võidud täies ulatuses välja (9,6M $) ja alles hiljem kaebas kasiino Ivey kohtusse. Ivey ei olnud ka kade poiss ja esitas kasiinole vastusüüdistuse piiramatus koguses tasuta alkoholi  ja napilt riietatud väljakutsuvate/flirtivate ettekandjate (tuntud ka kui Borgata-tüdrukud) kasutamises mängijate tähelepanu mängule keskendumiselt eemalejuhtimises. Ivey õnneks tema kaaslanna „Kelly“ alkoholi ei tarbinud ja signaalid õigete panuste tegemiseks tulid temalt. Crockfords`is oli olukord vastupidine – kasiino lubas võidud Ivey`le üle kanda kuid taganes hiljem sellest lubadusest ning kohtusse läks hagejana Ivey.  

(Lugu jätkub)


Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5