Süsteempanus
  • Jokker.ee
  • 10.12.2015

Süsteempanus

Süsteempanus on vähemalt kolmele üksteist välistavale sündmusele tehtud panus, mis koosneb nii üksik- kui mitmikpanustest. 

Süsteempanuse olemasolu aitab mõista järgnev näide. Oletame, et mängija valib välja neli sündmust. See tähendab, et ta saab teha neli üksikpanust ning ühe neljase mitmikpanuse. Tuues mängu süsteempanuse mõiste, on võimalik aga panustada ka sellele, et vähemalt kaks või kolm sündmust neljast lõppevad soovitud tulemusega.  

Pealtnäha võib tunduda, et süsteempanus on mitmikpanuse leebem variant, sest juhul, kui neljast sündmusest üks või koguni kaks lõppevad valesti ennustatud tulemusega, ei kaota mängija kogu raha. Tegelikult on süsteempanus aga lihtsalt hulga üksik- ning mitmikpanuste kombinatsioon, mis võimaldab neil mängijatel, kes soovivad panustada mitmele valitud sündmusele korraga, seda märksa kiiremini ja mugavamalt teha. 

Süsteemisiseste panuste koguarvu leidmiseks loetakse kokku kõik võimalikud tulemuste kombinatsioonid. Kui süsteemis on näiteks neli sündmust ning mängija valib “kaks õiget neljast”, teeb ta kokku kuus panust (mängides omavahel läbi nii 1-2, 1-3, 1-4, 2-3,2-4 kui ka 3-4), kui aga “kolm õiget neljast”, siis neli panust (1-2-3, 1-2-4, 1-3-4, 2-3-4). Siinkohal tuleb mõista, et valides “neli neljast”, on tegemist tavalise mitmikpanusega. 

Süsteempanuse täpne võit sõltub sellest, mitu sündmust õigesti ennustatakse. Süsteempanuseid teevad sageli mängijad, kes panustavad korraga suuremaid summasid mingitele kindlatele tulemustele.  

Süsteempanus.jpg

Pildil: Süsteempanus Triobetis. Mängija ennustab nelja Premier League kohtumise tulemust (markeeritud rohelisega), mille mängib läbi kaheste süsteemidena. Sellega panustab ta kokku 120 eurot (6x20) ning võidab €318,91 (puhaskasumi arvutamiseks tuleb sellest lahutada algpanus) juhul, kui kõikide mängude tulemused lähevad täppi. Seejuures saab ta osa rahast tagasi ka juhul, kui neljast kohtumisest kaks peaksid lõppema vale tulemusega. 

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5