Daniel Negreanu võitis WSOP-l maailma tähtsaima segamängude turniiri
  • Jokker.ee
  • 28.06.2024

Daniel Negreanu võitis WSOP-l maailma tähtsaima segamängude turniiri

Maailmakuulus Kanada pokkeristaar Daniel Negreanu (pildil) võitis reede hommikul oma karjääri seitsmenda WSOP kuldse käevõru. 

Esikoht õnnestus saavutada WSOP ühel kõige keerulisemal, 50 000-dollarilise sisseostuga Poker Players Championship turniiril, mis koosneb üheksast erinevast mängust. Ülikõrge sisseostuga segamänguturniir toimub WSOP-l alates 2006. aastast. Kui alguses koosnes see viiest mängust (H.O.R.S.E.), siis hiljem on neid veelgi lisatud ning alates 2010. aastast võisteldakse kaheksas, COVID-pandeemia järgselt aga juba üheksas mängus. 

Tänavusest turniirist võttis osa 89 mängijat, kellest jõudis rahasaajate sekka seitse parimat, nende seas ka käimasoleval WSOP-l oma karjääri 11-nda käevõru võitnud Phil Ivey. Viimast päeva alustas liidrina mulluse WSOP Super Highroller võitja Chris Brewer, kes lõpetas turniiri kolmandana. Negreanu ja Bryce Yockey vaheline esikohaduell vältas mitu tundi ning pakkus võimalusi mõlemale, lõppedes viimaks siiski Negreanu võiduga.

Negreanu on varemgi edukalt segamänge mänginud, näiteks 2003. aastal võitis ta WSOP käevõru S.H.O.E. mänguformaadis. Ülejäänud WSOP võidud on aga tulnud eranditult Texas Holdemis: 1998. aastal võitis ta Pot Limit Holdemi, 2004. ja 2008. aastal limit Holdemi, 2013. aastal aga No Limit Holdemi nii WSOP Austraalia kui WSOP Euroopa osavõistlusel. 

Hiljem on Negreanu kogenud palju ebaõnne ning jäänud viimase kümne aasta jooksul koguni viiel korral käevõrust kõige napimalt ilma. Siiski ei jätnud maailmakuulus pokkeriäss jonni ning jõudis nüüd viimaks üle pika aja taas sihikule. Turniirivõiduga kaasnes 1 178 703 dollarit auhinnaraha. 

P.S. Negreanu õnnitlejate seas oli ka valitsev Eesti naistemeister Christel Haller, kes teeb oma WSOP avastardi juba täna õhtul. "Ta oli kõigiga hästi sõbralik," kirjutas Christel Facebookis.

Haller.jpg

Artikli foto: Omar Sader / Pokernews

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5