Eesti kihlveokontorite edetabel: kus on tegelikult kõige kasulikum mängida?
  • Jokker.ee
  • 18.12.2019

Eesti kihlveokontorite edetabel: kus on tegelikult kõige kasulikum mängida?

Eesti online-spordiennustuse turul valitseb karm konkurents ning vaevalt leidub ühtegi operaatorit, kes ei peaks end vähemalt mõnes asjas Eesti parimaks.

Kuna selles valdkonnas on tõepoolest keeruline kõiki asju hinnata (ühele meeldib ema, teisele tütar), siis ei üritagi Jokker sõltumatu asjatundjana mingit absoluutset tõde välja selgitada. Küll aga koostame oma 2019. aasta pingerea Eesti spordiennustuse saitidest, võttes seekord arvesse vaid seda, kus on reaalselt kõige kasulikum mängida. Neid numbreid on võimalik mõõta märksa objektiivsemalt, kui näiteks seda, kuidas sobib tarkvara või kuivõrd ollakse näiteks rahul klienditeenindusega. 

Seega hindame kõiki Eestis litsentseeritud spordiennustuse saite (kokku 9 operaatorit) ainult kolme kriteeriumi põhjal:
1. Koefitsiendid ehk mängijatele tehtav keskmine tagasimakse protsentides.
2. Konkurentsivõime teiste saitidega (põhineb eelmiste tulemuste võrdlemisel sündmuste kaupa).
3. Boonuste ja promode väärtus keskmise mängija seisukohalt (neist kolmest on see kindlasti kõige raskemini mõõdetav, kuid üritame tugineda siiski oma aastatepikkusele kogemusele ning hinnangutele).   

Paf bänner.jpg

Hindamise põhimõtted:
Meie spordisündmuste valikus on 10 erinevat võistlust ning hindamise/valimi koostamisel oleme arvestanud järgmisega: 
1) Oleme absoluutselt objektiivsed. Mingil juhul ei võta me arvesse isiklikke suhteid operaatorite esindajatega, affiliate- ega reklaamitulusid või lihtsalt sümpaatiat.  
2) Põhiline fookus on asetatud nendele olulistele spordisündmustele, millele Eesti kliendid ka reaalselt panustavad (Jaapani naiste käsipalli või Pakistani maahoki esiliiga koefide võrdlus ei annaks meile just kuigi head pilti). Nii on valikus 4 vutisündmust (UEFA Meistrite- ja Euroopa Liiga, Premier League ning La Liga), 2 kossusündmust (NBA ja Euroliiga), 2 hokisündmust (NHL ja KHL), lisaks ka järjest populaarsemaks muutuv e-sport (1 sündmus) ning üks pisut vähempopulaarsem ala (võrkpall). Valikust puudub paraku küll tennis, sest testperioodi jooksul (9.-15. detsember 2019) ühtegi olulist tenniseturniiri lihtsalt ei toimunud.   
3) Pooled valikud (5) on teinud Jokker.ee poolt ning ülejäänud (samuti 5) täiesti suvaliselt (juhusliku arvu generaatori e. RNG alusel). Mõistagi pole eelnevalt ühegi kihlveokontori koefitsiente vaadatud, küll aga jälgitud hoolikalt seda, et keegi ei korraldaks koefitsientide vaatlemise hetkel ühtegi erikampaaniat, mis oleks seotud vastava sündmusega.
4) Kaheksal (8) juhul on valitud kõige populaarsem panuseformaat 1x2 (võit-viik-kaotus) või 12 (võit-kaotus), lisaks ühel juhul TOTAL (üle/alla) ja ühel juhul samuti üsna populaarne „Mõlemad meeskonnad skoorivad“.
5) Kahel (2) juhul on vaadatud koefe live’is (poolaegade vaheajal), ülejäänud 8 sündmusele korral aga enne matši algust. Seejuures on matši alguseni jäänud aeg varieerunud ühest tunnist kuni ühe nädalani.

Valikusse pääsesid järgmised spordisündmused:
JALGPALL 1: UEFA Meistrite Liiga 10. detsembri kohtumine Inter Milan – FC Barcelona. Jokker.ee valik, mängueelne panustamine 1X2 formaadis (1 päev enne algust). Klassikaline Euroopa suurklubide vastasseis, kus võõrsil mängiv Barcelona on nagunii alagrupi võitnud, kuid Interi jaoks on kõik kaalul ning see teeb Itaalia klubist ka mängu favoriidi.    
JALGPALL 2: UEFA Euroopa Liiga 12. detsembri kohtumine Wolverhampton Wanderersi ja Besiktase vahel. Juhuslik valik (RNG), live-panustamine TOTAL süsteemis väravate summale poolaegade vahel. Kuna kaalul pole sisuliselt midagi (esimesel koht play-offis kindel, teine on kindel mängust väljas), siis ennustatakse pigem väravaterohket ja lahtist mängu. Esimene poolaeg lõppes siiski 0:0, võrdlesime TOTAL (üle-alla) 1,5 värava koefitsiente.  
JALGPALL 3: Premier League 14. detsembri kohtumine Burnley ja Newcastle Unitedi vahel. Juhuslik valik (RNG), mängueelne panustamine selle, kas mõlemad meeskonnad löövad värava või mitte (3 tundi enne algust). Tegemist Inglise kõrgliiga keskmike omavahelise heitlusega, kus mõlemal nähakse head võimalust ka skoorimiseks. 
JALGPALL 4: La Liga 18. detsembri kohtumine FC Barcelona-Real Madrid. Jokker.ee valik, mängueelne panustamine 1x2 formaadis (1 nädal enne algust). Tegemist on Hispaania superklubide suurima vastasseisuga, mis ei jäta külmaks ühtegi vutifänni üle maailma. Favoriidiks on kodus mängiv Barcelona. 
KORVPALL 1: NBA 10. detsembri kohtumine Phoenix Suns – Minnesota Timberwolves. Juhuslik valik (RNG), mängueelne panustamine 12 formaadis (12 tundi enne algust). Läänekonverentsi keskmike omavaheline heitlus, kuid NBA-s võivad teatavasti kõik kõiki võita ning kodumäng tähendab siiski üsna olulist eelist.
KORVPALL 2: Euroliiga 12. detsembri kohtumine Tel Avivi Maccabi ja Moskva CSKA vahel. Juhuslik valik (RNG), live-panustamine 12 formaadis poolaegade vahel. Tegemist Euroliigas vastavalt 4. ja 5. kohta hoidva meeskonnaga, kelle vahel ennustatakse tasavägist ning keskmise resultatiivsusega mängu.   
HOKI 1: NHL-i 11. detsembri kohtumine Vancouver Canucs – Toronto Maple Leafs. Juhuslik valik (RNG), mängueelne panustamine 1x2 formaadis (4 tundi enne algust). Mõlema tiimi näol on tegemist NHL-i keskotsa klubidega ning ka koefitsiendid näitavad pigem võrdsete heitlust. 
HOKI 2: KHL-i 17. detsembri kohtumine Riia Dünamo ja Moskva CSKA vahel. Jokker.ee valik, mängueelne panustamine 1x2 formaadis (2 päeva enne algust). Eestlaste seas väga populaarne Riia Dünamo võtab kodus vastu konverentsi liidri, hirmkuulsa „Punase Masina“ Moskva CSKA. Hoolimata sellest, et mängitakse Riias, on Moskva suurklubi üsna kindel favoriit.  
E-SPORT: CS: GO Blast Pro Series 12. detsembri finaalseeria kohtumine Team Liquid – Astralias vahel. Jokker.ee valik, mängueelne panustamine 12 formaadis (1 ööpäev enne algust). Bahreinis toimuva suurvõistluse keskses kohtumises on vastamisi selle mängu maailma ränkingu nr. 1 meeskond Astralis ning viiendat kohta hoidev Team Liquid. 
VÕRKPALL: Meistrite Liiga 10. detsembri kohtumine ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ja Knack Roseselare GO vahel. Jokker.ee valik, mängueelne panustamine 12 formaadis (2 tundi enne algust). Mõlemad tiimid on võitnud oma alagrupi esimese mängu, kuid omavahelises kohtumises on poolakad selged favoriidid. 

Betsafe bänner.jpg


I kategooria: keskmise tagasimakse protsent

Keskmise tagasimakse protsent näitab puhtmatemaatilist seda summat, kui palju peaks mängija oma tehtud panus(t)elt keskmiselt tagasi saama. Mida kõrgem on tagasimakse protsent, seda väiksem on spordiennustust pakkuva saidi marginaal (reik) ning seda tulusam on mängijal seal panustada. 

Näide: Oletame, et 100 mängijat teevad igaüks aasta jooksul 1000 euro väärtuses panuseid (kokku 100 tuhat eurot). Kui ühe saidi keskmine tagasimakse on 95%, saavad kõik mängijad kamba peale tagasi 95 000 eurot ning 5 000 eurot läheb reigiks. Kui teise saidi tagasimakse on aga 93%, saavad kõik mängijad kamba peale tagasi 93 000 eurot ning reik on 7 000 eurot. Kuidas see 95 000 või 93 000 eurot täpselt 100 mängija vahel jaguneb, sõltub juba nii juhusest, variatsioonist kui ka mängijate poolt tehtud otsuste kvaliteedist. Tõenäoliselt jääb mingi osa mängijatest mõlemal juhul kasumisse, kuid mida kõrgem on reik, seda vähem neid on ning seda väiksem on ka nende mängijate kasum.  

Keskmine tagasimakse protsent on alati suurem nendel võistlustel, kuhu tehakse palju panuseid ning kus valitseb tugev konkurents. Samuti on mängueelsed koefid üldiselt paremad kui live-panuste omad

Tagasimakse.jpg

II kategooria: Konkurentsivõime alade lõikes

Seegi arvestus põhineb samuti keskmisel tagasimakse protsendil, kuid lõppskoor ei moodustu mitte üksikute koefide summast, vaid koostatud on edetabelid iga spordivõistluse lõikes ning hinnatud seejärel konkurentsivõimet eraldi.

Nii saab iga spordisündmuse parim koefitsient 9, järgmine 8...ja viimane 1 punkti.  Üldskoori moodustab nende kõikide summa.  

Konkurentsivõime.jpg

III kategooria: boonuste ja promode rahaline väärtus

Kolmanda ning kõige viimase asjana peame kindlasti hindama ka promode ja pakkumiste väärtust, mis nendes osalemisel keskmise tagasimakse protsenti märgatavalt tõstavad. Kuna Eestis on kõva konkurents, on ka promod võrreldes enamike teiste riikidega väga head. Jokker.ee pani edetabeli kokku järgmiselt: 
1. koht - Optibet 9 punkti 
Kui lähtuda ainult promode rahalisest väärtusest, siis ei saa vähemalt sel aastal keegi Optibetile vastu. Seda just püsimängija seisukohast, sest parematel kuudel on jagatud näiteks enam kui 1000 euro väärtuses riskivabu panuseid ning nende saamine on lihtne. Kuigi atraktiivne pole paraku vaid esimese deposiidi boonus. 
2. koht - Betsafe 8 punkti
Betsafe’is leidub aastaringselt väikesi promosid, kuid suurürituste puhul keeratakse sageli võimendus täiega põhja. Näiteks selleaastane Betsafe’i jõulukalender on spordiennustaja seisukohalt siiani võimsam kui kõikide teiste Eesti konkurentide omad kokku!
3. koht - Coolbet 7 punkti
Hea deposiitboonus ning palju erinevaid promosid, mille koguväärtus pole küll enam nii suur kui eelnevatel aastatel. Samas peetakse alati silmas ka n.ö. „freerollereid“ ning kindlasti on üheks üliheaks pakkumiseks ka 100%-lise tagasimaksega „päeva mäng“, milleks on üldjuhul ka päeva tähtsaim spordisündmus.
4. koht - OlyBet 6 punkti
Mõnda aega varjusurmas elanud OlyBeti spordiennustus on aasta teises pooles taas üles ärganud ning sarnaselt Betsafe’ile on sealgi palju väikesi promosid, millele lisanduvad suurüritustel aeg-ajalt tehtavad lausa erakordselt head pakkumised. Olybeti miinuseks on seevastu üsna konkurentsivõimetu deposiitboonus, mille vabastamine on 2-3 korda raskem kui konkurentidel. 
5. koht - Unibet 5 punkti
Deposiitboonus on täiesti olemas (küll pisut väiksem kui konkurentidel) ja tehakse ka teatud eripakkumisi, kuid üldiselt on need pigem keskpärased. Unibet eelistab mängijatele "üksikute hüvede tilgutamise" asemel korraldada kõikide panustajate vahel suuri loosimisi. See on ju iseenesest äge, kuid arvestades Unibeti hiiglaslikku klientide arvu (kümnetes miljonites) on ka võiduvõimalused imeväikesed ning tavamängijal raske otsest kasu näha. 
6. koht - Paf 4 punkti
Pafil on Unibetiga sarnane loogika - boonuste jagamisele eelistatakse ägedaid loosimisi, reise ja sotsiaalset meelelahutust. Et suurte auhindade loosimistesse oleks rohkem usku, võiksid need olla natuke läbinähtavamad. Uus klient saab küll 10 eurot niisama kasutamiseks, kuid spordiennustuse deposiitboonus puudub ning ka pidevaid promosid on seal (erinevalt kasiinost) üsna vähe. 
7. koht - Bet365 3 punkti 
Bet365 hullutab erakordselt hea deposiitboonusega, mille saab kergelt kätte. Vahel tehakse ka eripakkumisi valitud klientidele, kuid üldised boonuspakkumised on siiski lahjad ning ettevõttel kipub kahjuks ka Eestiga igasugune side puuduma. Pokkerivallas võib näiteks PokerStars endale sellist käitumist lubada, kuid spordiennustuses puudub ühelgi operaatoril ligilähedaseltki võrdväärne eelis. Kui sina ei turunda, siis turundavad teised ja kes teeb head tööd, saab endale ka kliendid!
8. koht - TonyBet 2 punkti
Väike pluss selle eest, et on üldse olemas deposiitboonus ning aeg-ajalt tehakse ka teisi pakkumisi, mis ei ole just otseselt halvad, kuid jäävad lihtsalt konkurentidele alla. TonyBet jälgib üsna hoolikalt seda, et boonused ei võimaldaks ühelgi mängijal operaatori ees eelist saavutada. Paraku unustatakse tõsiasi, et „matemaatikuid“ on mängijatest vaid murdosa ja enamus inimesi eelistab lihtsalt lõbutseda. Sellega saavutavad rohkem riskivad konkurendid selge eelise. 
9. koht - Goalbet 1 punkt
Deposiitboonus on küll olemas, kuid veebilehel oleva info põhjal tuleb see mängida läbi vähemalt 3-valikuga mitmikpanustega (!), mis on Eestis valitsevat konkurentsi arvestades veider ja halb pakkumine. Goalbetil puudub siiani ka reaalne side Eestiga ning mõningatest headest koefipakkumistest uute klientide hullutamiseks just ei piisa.       

Coolbet bänner.jpg

Üldine edetabel
7.-9. koht - TonyBet 8 punkti
Tonybet saavutab oma ainsa esikoha Euroliiga LIVE-koefidega, kuid näiteks NBA-s jääb (isegi mõnevõrra üllatuslikult) enamikele konkurentidele alla. Nagu varasemalt öeldud, on TonyBetis küll teatud promosid, kuid nad ei pane just ahhetama. Erilist sidet Eestiga ettevõttel polegi, teadaolevalt ei tööta Eestis ka ühtegi TonyBeti inimest. Üldist konkurentsi arvestades on sel viisil edu saavutamine väga keeruline. 

7.-9. koht - GoalBet 8 punkti
Tõenäoliselt pole paljud inimesed sellisest firmast kuulnudki, kuigi litsents on neil juba mõnda aega olemas. Koefid on sageli samad, mis Bet365-l, kuid paraku ei midagi erilist. Esikohta jagati vaid ühel juhul (NBA), kuid promosid sisuliselt pole.

7.-9. koht - Bet365 8 punkti
Kui maailma suurimate kihlveokontorite hulka kuuluv Bet365 Eestisse tuli, siis oodati sealt nii häid promosid kui veelgi paremaid koefe. Paraku ei paista kumbagi ning meie keskmise tagasimakse testis jäädakse vaid kolmandaks, sedagi... tagantpoolt. Ainult litsentsi olemasolust ja kõlavast nimest jääb Eesti turu haaramiseks väheseks.  

6. koht - Optibet 11 punkti
Mõne aastaga Eesti turul nr. 2 tegijaks saanud Optibet on mõneti vastuoluline kihlveokontor - koefid on neil selgelt kõige halvemad, kuid promod jällegi kõige paremad ning Optibeti turundus väärib samuti tunnustust. Küllap just läbi selle ka inimesi pidevalt mängimas hoitakse ning koefidest ei proovitagi müügiargumenti kujundada.   

5. koht  - Paf 14,5 punkti
Paf on selgelt kõige meelelahutuslikum kihlveokontor oma lahedate reiside ja eripromodega, mis on enamasti orienteeritud hobimängijatele ning erakordselt lihtsalt. Koefid on sageli samad Unibetiga ning enam üldsegi mitte väga halvad. Tõsisematele harrastajatele ei pakuta samas jälle midagi.  

4. koht - OlyBet 17,5 punkti
Nagu varemgi öeldud, on Eesti turuliider küll väärikas tegija, kuid otseselt millegagi ei üllata. Koefid on enamasti keskpärased, kuid pole ka ühtegi suuremat ärakukkumist. Kuna on piisavalt promosid ning tehakse ka personaalset turundust, kuulub OlyBet kindlasti nende saitide hulka, kus tasuks vähemalt paar korda nädalas uudistamas käia.  

---
3. koht (PRONKS) - Unibet 19 punkti
Unibetis on paljudel aladel vägagi korralikud koefid ning hoitakse stabiilselt head taset. Turundus jääb küll valdkonna parimatele alla, kuid sedagi põhjusel, et Eestis pole selleks ka kuigivõrd inimesi. Unibet ei lähe ühe asjaga lati alt ning nurisemiseks pole põhjust ei väikese ega ka suurema kaliibriga spordisõbral . 

2. koht (HÕBE) - Betsafe 24 punkti
Ainus sait, kes suudab tervikuna Coolbetile tugevat konkuretsi pakkuda. Teine koht kõikides kategooriates näitab, et tegemist on väga stabiilse ja kõva tegijaga: head koefid, korralikud promod, tõsine ja sihipärane töö turunduses. Kindel fakt on see, et vähemalt spordiennustuses on Betsafe ammusest Triobetist pika puuga üle! 

1. koht (KULD) - Coolbet 25 punkti 
Coolbet reklaamib end saidina, kus on kõige kasulikum mängida ning seegi test näitab, et tegu pole blufiga. Vaevalt kahtleski keegi Coolbeti võidus, kuigi see ei tulnud enam nii ülivõimsalt ning kõige suuremaks üllatuseks on võib-olla hoopis see, et enam kui pooltel valitud spordisündmustel ei pakugi Coolbet kõige paremaid koefe! See võib näidata, et Coolbet monitoorib aina hoolsamalt konkurentide tegevust ega plaanigi neile alati pika puuga ära panna. Pigem hoitakse kõiges stabiilselt kõvat taset ning lubatakse konkurentidel küll kuklasse hingata, kuid (vähemalt hetkel) neid veel mööda ei lasta.   

Üldine tabel.jpg

Tähelepanu! Selles artiklis sisaldub hasartmängu reklaam. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

large_width.png
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5