Eesti pokkerimängijad kasiinode peatsesse taasavamisse ei usu
  • Jokker.ee
  • 24.04.2020
  • 0

Eesti pokkerimängijad kasiinode peatsesse taasavamisse ei usu

Eilse ja tänase päeva jooksul Facebooki grupis "Eesti Pokker" läbiiviidud küsitlus näitab, et suurem osa Eesti pokkerimängijad ei usu kasiinode peatsesse taasvamisse.

Suurem osa vastanutest arvab, et kasiinod tehakse lahti alles augustis või hiljem. Samuti usuvad väga paljud vastajad, et isegi kui kasiinod lahti tehakse, ei pruugi see tähendada, et samaaegselt ka live-pokkeriga alustatakse.

Üldise skeptitsismi taustal tasub siiski tähele panna, et mitmed kasiinodele ja pokkerile lähedalseisvad inimesed nagu Henri Käsper, Olympicu pokkeribossid Jaan Vaabel ja Meelis Vist ning Betsafe'i live-ürituste läbiviija Tarmo "Waim" Pikk arvavad, et kasiinod avatakse juba juunis. Kuid ka nende meestest pole sugugi kõik seda meelt, et kasiinode avamine tähendaks ka koheselt võimalust pokkerit mängida. 

COVID-19 pandeemia tõttu suleti kõik Eesti kasiinod esialgu kuni 1. maini, kuid juba praegu on enam-vähem täiesti kindel, et sel päeval ühtegi kasiinot lahti ei tehta. Kuigi piiranguid on juba hakatud järk-järgult leevendama, on valitsus andnud selgelt märku, et meelelahutusettevõtted taasavatakse alles viimases järjekorras.  

Kuigi ühiskond suhtub kasiinodesse negatiivselt, tuleb siiski arvestada, et kasiinode sulgemine põhjustab hasartmängumaksu alalaekumist, mis mõjutab omakorda väga paljusid organisatsioone. Kuigi online-kasiinod buumivad ning ka netipokker elab viimaste aastate parimaid aegu, ei suuda see katta live-kasiinode sulgemisest tulenevat puudujääki. Niisamuti ei tooda ju tulu ka spordiennustus, sest spordivõistlusi (peale e-spordi, nooleviskamise, male ja marginaalsete vutiliigade) lihtsalt ei toimu. 

See võib tähendada mitut võimalikku stsenaariumit: 

1) Kasiinod tehakse tõepoolest lahti juba suve alguses, kuid kehtivaks jääb 2+2 reegel. See tähendab, et lähikontaktseid mänge (pokker, lauamängud) kas ei toimu või kaasnevad nende läbiviimisega olulised piirangud.

2) Alguses (võib-olla tõesti juba juunis) tehakse lahti vaid väiksemad mängusaalid, kuhu lastakse piiratud koguses mängijaid (nõutakse ka näiteks maskide kasutamist) ning arvestatakse sellega, et töötajatel oleks alati võimalik kontrollida 2+2 reegli täitmist.    

3) Kasiinod tehakse lahti augustis või sügisel ning kõik jätkub enam-vähem vanaviisi. 

3) Kasiinod tehakse lahti augustis või sügisel ning võib-olla lubatakse väiksemal määral ka pokkerit mängida, kuid suurüritusi 2020. aastal läbi viia ei saa. See tähendab, et näiteks EMV 2020 jääbki reaalselt toimumata.

768x420-min.png

Kommentaarid

Kasiino
Spordiennustus
Pokker