ERAKORRALINE TEADE: Eesti kasiinod ja mängusaalid on kuni 1. maini suletud!
  • Jokker.ee
  • 16.03.2020
  • 0

ERAKORRALINE TEADE: Eesti kasiinod ja mängusaalid on kuni 1. maini suletud!

Täna teatas Vabariigi Valitsus, et seoses Eestis kehtiva eriolukorraga tuleb (vähemalt) kuni 1. maini sulgeda kõik kasiinod ja mängusaalid. Piirang laieneb ka kõikidele ametlikele pokkeriturniiridele, sh. neile, mis viiakse läbi väljaspool kasiinot. Kodumänge ei reguleerita, kuid tänast olukorda arvestades pole nendegi läbiviimine soovitav.   

Meede võeti kasutusele põhjusel, et kasiinode ja mänguautomaatide saalide külastussagedus võib olukorras, kus muud lõbustusasutused on suletud, märkimisväärselt suureneda. Lisaks veedavad inimesed kasiinomänge mängides suhteliselt kaua aega kinnises ruumis ja lähikontaktis ehk lähemal kui 2 meetrit.

Samuti on seletuskirjas märgitud, et nii omavahelistele kui kasiinotöötajatega tekkivatele lähikontaktidele aitab kaasa sage alkoholitarbimine (tõsi, et mängurid kipuvad laudades "vennastuma" või näiteks ettekandjaid kallistama). Lisaks lähikontaktile inimestega on võimalik viiruse ülekanne ka kontaktpindade kaudu, mida ei desinfitseerita piisavalt sageli, nt. žetoonid, kaardid ja mänguautomaatide puutepinnad. Kasiinotöötajatel (näiteks tehnikutel) on endiselt õigus saalides viibida, kuid on enam kui selge, et teenindav personal saadetakse koju.

Vastukaaluks on aga toimunud teatud elavnemine online-mängude sektoris ning uute promodega tulevad lagedale nii netikasiinod kui pokkeritoad. Kihlveokontorid näevad seevastu võimalust nii virtuaalses spordiennustuses kui e-spordis. 

Eriolukorral on kindlasti kogu hasartmängusektorile väga suur mõju ning tõenäoliselt kannatab eelkõige Olympic Casino, mis on sunnitud sulgema ka oma lipulaeva, Hilton Park kasiino. Midagi head pole oodata ka Fenixil, kes pakub Eestis tööd ligi 300 inimesele, kuid online-kasiinot (veel) ei oma. Masskoondamistest kumbki ettevõte veel teatanud pole, küllap loodetakse ikkagi kriis võimalikult ruttu seljatada.  

Proportsionaalselt suurimaks võitjaks võib huvitaval kombel osutuda hoopis GrandX, mis pakub ainult online-kasiinot ning mille mängudevalik on täiesti unikaalne (Amaticu mänge ükski teine online-kasiino Eestis ei paku). Siiski saab "võitjad" olla vaid lühikeses perspektiivis, sest võimalik aastatepikkune majandussurutis mõjub laastavalt kõigile. 

stpatrick.jpg

Kommentaarid

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5