Kõik! Eriolukord lõpetab Eestis suurte pokkeriturniiride korraldamise
  • Jokker.ee
  • 13.03.2020
  • 0

Kõik! Eriolukord lõpetab Eestis suurte pokkeriturniiride korraldamise

Eile hilisõhtul kuulutati Eestis ülemaailmse koroonapandeemia tõttu välja kuulutatud eriolukord, millega keelati rahva tervise huvides avalike ürituste ja spordivõistluste läbiviimine. 

Ühtlasi tähendab see, et kõik Eestis lähiajal toimuma pidavad live-pokkeriturniirid on kas edasi lükatud või tühistatud. Täna, 13. märtsil teatas Olympic Casino pokkeriklubi, et märtsis nad ühtegi turniiri ei korralda, samuti lükkub edasi EMV. Ka Betsafe, mis on Eestis peamine regionaalsete turniiride korraldaja, on lähiajal ürituste läbiviimisest loobunud. 

Eeldatavalt ei jätku turniirid ka aprillis, sest eriolukord kestab kuni 1. maini. Kuigi optimistlikud prognoosid lubavad selleks ajaks koroonapandeemia kontrolli alla saada, võib eriolukord siiski pikeneda ning me ei tea sedagi, mis saab mujal maailmas. Just seepärast jäetakse ära ka suurfestivalid Coolbet Open ja Unibet Open. Coolbet Open peaks siiski toimuma uuesti novembris ning loodetavasti pole ka Unibet Eestit oma tulevastest plaanidest välja visanud.  

Coolbet bänner.jpg

Kas halvas leidub ka head?

Koroonapandeemial on väga suur mõju hasartmängusekotorile tervikuna ning suurima põntsu saab kahtlemata spordiennustus, sest pea kõikides maailma suurimates liigades (Euroopa jalgpall, NHL, NBA, Euroliiga, NFL jne.) on võistlused peatatud. Kui spordivõistlusi sisuliselt ei toimu, pole klientidel millelegi panustada, kuid ettevõtete kulud (tööjõud, arendus, olme) kuhjuvad iga päevaga. 

Tõenäoliselt ootab raputus ka nii maapealseid kui online-kasiinosid. Hetkel on Eesti kasiinod ja mängusaalid (niisamuti Olympicu live-cash) avatud, kuid üritustest ja loosimisest peavad nemadki loobuma (nii Olympic kui Fenix on seda juba kinnitanud) ning kui kriis peaks eskaleeruma, võib neidki oodata ees ajutine sulgemine. Online-kasiinode käive võib heal juhul hetkeliselt tõusta, kuid majanduslanguse tingimustes on sealgi pikaajaline langus vältimatu. Tuleviku suhtes ebakindlad klientid mängivad vähem või saavad neil lihtsalt mängimiseks vajalikud vahendid otsa.  

Ainuke sektor, mis võib tekkinud segadusest isegi mõnevõrra võita, on online-pokker. Kui inimesed peaksid tõesti (vähemalt) kuueks nädalaks peamiselt kodudesse sulguma, siis hakkab neil tahes-tahtmata lihtsalt igav. Üritusi ei toimu ning ega telekastki kuigivõrd uut meelelahutust (n. sporti) peale ei tule. Pokkerihuvilisi, kellest paljud on juba aktiivsest mängimisest loobunud, on aga teadupärast nii Eestis kui ka mujal maailmas üsna palju ning just igavus võib nad taas netipokkerisse meelitada. See omakorda aitaks isegi mängude taset langetada. 

Tänases olukorras tunduks mõistlik kasutada aprilli (või isegi maid) suurte online-festivalide läbiviimiseks. Näiteks OPEM-i ja EMV äravahetamine (sel juhul toimuks OPEM aprillis ja EMV oktoobris-novembris), sest võimaldaks täita hoobilt mitu eesmärki: niigi hapu seisus olevad operaatorid saaksid mängijaid ning käivet, mängijad vaheldust ning meelelahutust ja suur hulk ärajäänud üritusi ei kuhjuks hiljem (kui pandeemia on loodetavasti möödas) üksteise otsa. 

Kuhu edasi?

Eriolukorrast hoolimata jääb Jokker ikka oma lugejaid värske erialase infoga kursis hoidma. Meditsiinialast nõu me ei jaga ning  pandeemiablogi ei pea (vastavat infot leiab Terviseameti lehelt), kuid soovitame kindlasti reeglitest kinni pidada. Isegi tänast paanika arvestades on karme piiranguid vaja selleks, et kriis ei eskaleeruks ning me kõik saaksime võimalikult kiiresti normaalse elu juurde naasta. 

Püsige terved!

Kommentaarid

Kasiino
Spordiennustus
Pokker