GPI: 2016. aasta Eesti parimad live-mängijad olid Markku, Ranno ja Raigo
  • Maheaatom
  • 07.01.2017
  • 3

GPI: 2016. aasta Eesti parimad live-mängijad olid Markku, Ranno ja Raigo

Lõppenud 2016. aastal pääses mainekasse live-turniire träkkivasse Global Poker Index (GPI) edetabelisse 114 Eesti pokkerimängijat. Meie mõttesportlaste esikolmik reastati GPI poolt järgmiselt: 1. Markku Koplimaa (pildil), 2. Ranno Sootla, 3. Raigo Aasmaa.  

Teisi eestlasi kindlalt edestanud Markku teenis ränkingupunkte kokku tosinalt turniirilt, rahaliselt tõi see sisse üle 270 tuhande euro. Markku saavutustest nii live'is kui online'is saate täpsemalt lugeda ETPF-i aastakokkuvõttest (vt. punkt 13). 

Ranno ja Raigo live-turniiriteenistus ei ületanud küll 100 tuhandet eurot, kuid hulgaliselt kordaminekuid näitasid nemadki: Ranno võitis näiteks MPN Poker Touri Tallinnas, OlyBeti pokkeritoa profimängija Raigo oli aga väga edukas WSOP Circuit turniiril Rozvadovis. 

Lisaks neile pääsesid möödunud aasta esikümnesse ka Vallo Maidla, Meelis Vist, Henri Käsper, Matthias Tikerpe ja mõlemad Igor Pihelad. Iseäranis põneva mehe leiame aga edetabeli üheksandalt realt, kelleks on Austraalias resideeruv 2011. aasta freerolli Eesti meister Villu Metsur.

Nimelt on Villu saanud Perthi Crown Casino's kaheksa kvalifitseerunud cashi ning ta ei pauguta seal sugugi üksi. Väga head mängu on näidanud ka samuti Rohelisele Mandrile seiklema läinud nimekas Eesti turniirihai Argo Garamaga, kellele kuulub 2016. aasta Eesti edetabeli 13. koht. 

Frillu.jpgVillu Metsur a.k.a. Freerolli-Villu a.k.a. Frillu alustas oma karjääri tasuta turniiridelt Kajamehe pubis 

Edukaim naine on Kristi Kirs

Möödunud aasta Eesti naiste esikolmik on järgmine: 1. Kristi Kirs, 2. Natalja Manuyko, 2. Carmen-Elina Kupri. 

Edetabelisse on pääsenud ka hobimängijatena tuntud Ave Lepik, Irina Pulatova ning Jekaterina Mihno, samuti on esindatud juba üle 10 aasta Eesti naiste pokkeri tipus figureerinud Kairit Leibold ning Katri Käsper. Mõistagi leiame sealt Anneli Jõudna ja Maret Komarova.

Siinkohal tuleb küll mõista, et edetabeli koostamisel ei lähe arvesse kõik (iseäranis kohalikud) turniirid, vaid ainult need, mille kohta infot edastatakse ning mis andmebaasi koostajate poolt ka vastu võetakse. Eestis regulaarselt toimuvatest turniiridest kuulub nende hulka näiteks OlyBet Poker Series.

kirs.jpgParim naine: Unibeti esindusmängija Kristi Kirs

Markku parim ka üldarvestuses

2016. aasta maailma edetabelis jõudis ainsana tuhande parima mängija hulka Markku, pälvides 757 koha.

Samuti on Markku parim eestlane GPI üldränkingus, mis reastab live-mängijad vimase kuue pooleaastase perioodi jooksul saavutatud tulemuste põhjal. Seda edetabelit juhib 23-aastane Saksamaa High-Roller Fedor Holz, keda jälitab möödunud aasta parim, ameeriklane David Peters.

Kolm aastat tagasi Eesti läbi aegade suurima live-hiti saanud Madis Müür on langenud 13. kohale ning ainsa Eesti naismängijana leiame me 25 parima seast Natalja Manuyko. Eesti mängijate esikümme oli aga 1. jaanuar 2017 seisuga järgmine. 

1. Markku Koplimaa

2. Ranno Sootla

3. Igor Pihela sen.

4. Henri Käsper

5. Raigo Aasmaa

6. Matthias Tikerpe

7. Kaido Koorits

8. Vallo Maidla

9. Igor Pihela jun.

10. Kristo Klaassen

Artikli foto: Rene Velli

Kommentaarid

Kasiino
Spordiennustus
Pokker