Omaha on Texas Hold’emiga sarnane pokkerivorm, mille erinevus seisneb selles, et võimalikult tugeva pokkerikäe moodustamiseks kasutab mängija neljast personaalsest taskukaardist kahte ning viiest ühisest lauakaardist kolme kaarti. Omahat mängitakse peamiselt sellise panustamisstruktuuriga, kus mängija maksimaalseks panuseks on panga suurus (Pot Limit). Harvem kasutatakse panustamisstruktuure, kus panuse maksimaalne suurus on piiranguteta ja mängija võib mistahes ajahetkel kõik oma mängumärgid mängu panna (No Limit) või sellist, kus panuse suurus on fikseeritud ning panustada saab ainult kindlaksmääratud summa võrra (Fixed Limit).
Käte tugevusjärjestus on sama, mis Texas Hold’emis:
1.
Parimaks viiekaardiliseks kombinatsiooniks on kuninglik mastirida (Royal Flush), mis koosneb samast mastist kümnest, soldatist, emandast, kuningast ja ässast.
2.
Mastirida - viis järjestikust ühest mastist kaarti.
3.
Nelik - neli ühesugust kaarti.
4.
Mast - viis ühest mastist kaarti
5.
Rida - viis järjestikust kaarti erinevatest mastidest.
6.
Kolmik - kolm ühesugust kaarti.
7.
Kaks paari.
8.
Paar.
9.
Kõrge kaart - kui mängija ei suuda moodustada ühtki eelnimetatud kombinatsioonidest, vaadatakse seda, milline on tema käe tugevaim üksik kaart.
Käiguvalikud.
Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse võrra (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold).
Mängu kulg.
Pre-Flop (1. panustamisvoor)
Kui taskukaardid on jagatud, otsustab pimepanustel istuvatest mängijatest vasakul pool istuv esimene mängija, kas ta loobub (fold), maksab (call) või tõstab (raise). Edasi tehakse käigud kellaosuti liikumise suunas.
Flop (2. panustamisvoor)
Kui esimene panustamisring on lõppenud, jagatakse lauale kolm ühist lahtist kaarti. Esimese panuse teeb diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija. Toimub järgmine panustamisring.
Turn (3. panustamisvoor)
Kui flopil on panustamine lõppenud, jagatakse lauale neljas ühine kaart (turn). Esimese panuse teeb taas diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija. Toimub kolmas panustamisring.
River (4. panustamisvoor)
Kui turnil on panustamine lõppenud, jagatakse lauale viies ühine kaart (river). Toimub viimane panustamisvoor, kus taas teeb esimese otsuse diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija.
Showdown
Kui pärast viimast panustamisringi osaleb käes enam kui üks mängija, avatakse kaardid. Panga võidab mängija, kellel on kõige tugevam viiekaardiline kombinatsioon, aga meeles tuleb pidada, et iga mängija käe puhul tuleb kasutada kahte taskukaarti ning kolme lauakaarti! Kui kahel või enamal mängijal on sama kombinatsioon, jagatakse pank nende vahel võrdselt.
Kui mistahes panustamisvoorus jääb mängu alles ainult üks mängija (st. kõik ülejäänud on oma kaartidest loobunud), võidab allesjäänud mängija panga endale ja kaarte näitama ei pea.
Ekraanitõmmis: Showdown Paf Spade mängutoa
PLO lauas.
Omahat saab mängida
järgmistes online-pokkeritubades:
PokerStars (FL, PL, NL)
Unibet (PL)
Triobet (PL)
Olybet (PL)
Paf Heart (PL)
Paf Spade (FL, PL)
TonyBet (PL)
Kommentaarid