Justin Bonomo tõusis maailma läbi aegade edukaimaks live-turniirimängijaks
  • Jokker.ee
  • 19.07.2018
  • 1

Justin Bonomo tõusis maailma läbi aegade edukaimaks live-turniirimängijaks

Las Vegases toimunud arvult 49. turniiripokkeri maailmameistrivõistlused (WSOP) lõpetas miljonidollarilise sisseostuga The Big One for One Drop, mille võitis ameeriklane Justin Bonomo (pildil). 

Mehel on olnud sel aastal lausa harukordne heater - lisaks WSOP superturniiri võidule, mis tõi sisse täpselt 10 miljonit dollarit, pani Bonomo eelnevalt kinni ka WSOP heads-up turniiri, Super High Roller Bowli (5 miljonit dollarit), kaks Aria High-Rollerit, China Super High Roller Bowli Macaus (samuti ligi 5 miljonit dollarit) ja Lucky Hearts Poker Open High Roller Hollywoodi. 

Sel aastal teenitud 25 miljoni dollari ja kahe WSOP käevõru toel sai Bonomost live-pokkeriturniiridel enim auhinnaraha võitnud inimene maailmas. Oma karjääri jooksul on Bonomole teeninud hiiglaslikud 42 979 591 dollarit (umbes 37 miljonit eurot), millega ta edastab nii Daniel Negreanut kui Erik Seidelit. Tõsi - tinglikus edetabelis, mis arvestab ka inflatsiooni, jääb ta neile kahele veel alla.

Tänaseks päevas on maailmas 66 mängijat, kes on teeninud live-pokkeriturniiridel üle 10 miljoni dollari. Pokkerimiljonäre on tervelt 1797, parim eestlane on Hendon Mob andmebaasi andmetel nüüdseks aktiivse mängimise lõpetanud Madis Müür, kes on teeninud 766 597 dollarit ning paikneb ülemaailmses edetabelis 2376. kohal. 

Ameeriklased said WSOP põhiturniiril kuuikvõidu

Nädalavahetusel lõppenud 7874 osalejaga WSOP põhiturniiril näitasid jõudu võõrustajad ning võtsid võimsa kuuikvõidu. 

Koguni 10 tundi väldanud esikohaduellis alistas John Cynn kaasmaalase Tony Miles'i ning teenis 8,8 miljonit dollarit. Värske tšempion näitas WSOP põhiturniiril ka kaks aastat tagasi väga head mängu, lõpetades toona 11. kohaga. Parima mitte-ameeriklasena oli austraallane Alex Lynskey seitsmes, kaheksas ja üheksas koht läksid aga eurooplastele - Artem Metalidile Ukrainast ning Antoine Labat'le Prantsusmaalt. 

WSOP põhiturniiril osalesid ka eestlased, kellest jõudis rahadesse kaks: Markku Koplimaa sai 949. koha eest 17 025 ja Ranno Sootla 1070. koha eest 15 000 dollarit auhinnaraha. Iseäranis jääb neid maailmameistrivõistlusi meenutama aga Ranno ajalooline teine koht 1500-dollarilise sisseostuga WSOP No Limit Holdem bounty-turniiril!

Foto: Danny Maxwell

Seotud mängud

Kommentaarid

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5