Kas teadsid? Just tema on 2019. aasta maailma parim naismängija!
  • Jokker.ee
  • 08.11.2019

Kas teadsid? Just tema on 2019. aasta maailma parim naismängija!

Tõstke käed need pokkerisõbrad, kes oskavad hoobilt nimetada 2019. aasta maailma parima naismängija nime!?

Vanessa Selbst? Annette Obrestad? Liv Boeree? Jennifer Harman? Oh ei, kaugel sellest. 

Vanessa Selbst on tõepoolest tänini edukaim naissoost live-turniirimängija, kes on ületanud ainsana maagilise 10 miljoni dollari piiri. Paraku ütles ta juba eelmisel aastal pokkerile nägemist. Vahel harva on ta küll hiljemgi mänginud, kuid kohta absoluutses tipus Selbst enam ei jahi.  

Sarnaselt Selbstiga samuti kunagi ka Tallinnas mänginud endisest imelapsest Obrestadist on saanud...uskuge või mitte - ilublogija! Youtube'is meiginippe jagav norralanna on siiski vahel ka pokkerit mänginud ja muuhulgas ka WSOP-l cashinud, kuid 100%-lise pokkeriprofiga ilmselgelt enam tegemist pole. 

Liv Boeree oli samuti aastaid väga edukas, kuid alates eelmise aasta lõpust lihtsalt vähe mänginud. Jennifer Harman kipub jääma selgelt eelmise (ja üle-eelmise) dekaadi staariks, kuigi vahel mängib ta siiani. Näiteks sel WSOP-l õnnestus Harmanil saada kolm cashi,  kuid arvestada tuleb sellega, et kõik need tulid segamängudes, mille populaarsus pole enam ligilähedaseltki võrdne Holdemi ja Omahaga. 

Unibet.gif

Aga kui mitte nemad, siis kes?

Global Poker Index (GPI) edetabeli põhjal, mis reastab maailma parimad turniirimängijad viimase kuue pooleaastase perioodi jooksul saavutatud tulemuste põhjal, on kindlalt esimene 32-aastane kanadalanna Kristen Bicknell. Sama naine on niisamuti selgelt parim Hendoni selleaastases live-turniiride edetabelis (29 turniiricashi, millega teeninud üle poolteist miljoni euro) ning Aasta Naismängija edetabelis. 

Vähe sellest - tegemist on ka ülieduka netimängijaga, kes kuulub Party Poker tiimi. Pocket Fives andmebaasi põhjal on Bicknell maailma üldränkingus (kuhu kuuluvad ka mehed) koguni kaheksandal kohal (parim Eesti esindaja Aleksei Smirnov on hetkel 79., tabelit juhib aga Soome gigavaal Sami "LarsLuzak" Kelopuro).  

Oma karjääri jooksul on Bicknell võitnud kaks WSOP käevõru (2013. ja 2016. aastal) ning võtnud vahel osa ka ülisuurte sissseostudega High-Roller turniiridest, kus saavutanud samuti häid tulemusi. Hendoni naiste live-turniiride edetabelis läbi aegade on ta neljas, jäädes lisaks Selbstile alla ka Kathy Liebertile (kes mängib siiani aktiivselt) ning juba ammu pokkeriareenilt kadunud Annie Duke'ile.

Selleaastases GPI edetabelis järgneb Bicknellile Taivani-päritolu ameeriklanna Maria Ho, kolmandal kohal on aga Floridast pärit pokkeriproff Jessica Dawley. Ja veel - Hendoni selleaastases edetabelis asub Eesti naistest kõrgeimal kohal Kristi Kirs, kes on täiesti esimese 500 seas!

WelcomeBonus-JOKKER-446x250.jpg
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5