Marita Mägi tuli 2023. aasta Rakvere pokkerimeistriks
  • Maheaatom
  • 12.11.2023

Marita Mägi tuli 2023. aasta Rakvere pokkerimeistriks

11. novembril Rakvere Bowlingus toimunud arvult kuuendatel Rakvere meistrivõistlustel osutus parimaks Eesti naismängijate kommuunis hästi tuntud Marita Mägi (pildil), kes võitis oma karjääri esimese pokkerikarika.

Coolbeti pokkeritoa poolt korraldatud turniirist võttis osa 43 unikaalset mängijat ning kohal oli nii Rakvere paremik (mõistagi eesotsas Kristo Eralaga) kui ka palju nimekaid külalisi mujalt Eestist. Nende seas näiteks nii ETPF-i president Laur Sibold, nimekas pokkeriproff Kaido Koorits, tänavusel Summer Showdownil ligi 57 tuhat eurot teeninud Maikel Homin, Eesti üks läbi aegade parim naismängija Carmen-Elina Vist jpt. 

Turniir vältas kümmekond tundi ning lõppmängus olid omad võimalused kõigil. Kõige pikema õlekõrre tõmbas sel korral aga just Marita, kes lahkus turniirialalt 1660 euro võrra rikkamana. Poodiumile mahtusid ka Ilja Nukka ning Kristina N., keda premeeriti vastavalt 1050 ja 650 euroga. Ühtekokku jagus auhinnaraha seitsmele parimale. 

Millise vahetu elamuse see üritus aga osalejatele jättis? Oma muljeid jagab "Maheaatom", kes osales turniiril ka ise ning tegi pikemalt juttu võistlust vahetult korraldanud legendaarse Tartu pokkeripersooni Tarmo "Waim" Pikaga.

Rakvere meistrivõistlused 2023.JPG

Mis toimus Rakveres ja kuidas elab "Waim"?

Rakveresse oodati kuni 50 mängijat ning maksimaalselt eesmärgist jäi puudu vaid seitse osalejat. Seega - osalejate arvu poolest igati kordaläinud üritus. Küllap oli üheks põhjuseks ka see, et Rakvere on Tallinnast vaid tunnise autosõidu kaugusel ning ega Tartugi just ülearu kaugel pole. Aga mitte ainult. Kohalik pokkerikunn Kristo Erala tegi eelnevalt kõva promotööd ning kostitas osalejaid kolme liitri karge Jägermeisteriga. Seda, et kohalikud pokkeripersoonid mujalt tulnud mängijatele külakosti pakuvad, on "Waimu"-turniiridel varemgi juhtunud. Lisaks valmis turniirist ka blogi (Win TV), mis on regionaalsetel tiitlivõistlustel samuti päris harukordne. 

Niisiis võis kohata Rakveres päris palju mängijaid, kes muidu "Waimu"-turniiridel ei osale. Kenasti oli esindatud õrnem sugu ning kokkuvõttes läks naistel paremgi kui meestel. Lisaks pjedestaalile jõudnud Maritale ja Kristinale sai auhinnarahast osa ka kohalik pokkerientusiast Raili Laats.

Õhkkond oli tõeliselt mõnus ning sõbralik. Igav ei hakanud ka turniiri vaheaegadel - hoolimata sellest, et Lehmamängu (ehk Invaders Attack from the Planet Moolah) mängimise võimalust bowlinguklubis mõistagi ei olnud. Ega suurem osa mängijatest tavapärasest kasiinomeelelahutusest ka erilist puudust ei tundnud. Vaheldus kulub alati ära ning kui vahel saab mängida pokkerit "päris kasiinost" väljaspool, siis haaravad sellest tihtipeale kinni ka need, kellele muidu kasiinos mängimine meeldib. Ja nagu Rakvere meistrikad näitasid, oli viis lauda mängijaid täis. Teiste seas jagas neile kaarte koguni vanameister Intan Pragi, kes alustas sellega juba 90-ndatel aastatel.

Waim ise rääkis, et tööst tal puudust pole ning eriti tihe saab olema detsember, mistõttu sel aastal enam regionaalseid tiitlivõistlusi plaanis ei ole. Küll aga jätkub koos Coolbetiga Eesti Pokkerikarikas, millest võtab osa tosin võistkonda. Ja eks regionaalseid võistlusi on ikka omajagu toimunud ka, sel aastal juba pea kümmekond. 

Kokkuvõtteks. "Waimu" üritustel on tõepoolest oma kindel fännklubi, kuid ka teised inimesed hoiavad neil aeg-ajalt silma pea. 100-eurosed turniirid pole mõistagi mõeldud Ottomari-kaliibriga mängijatele, kuid sobivad hästi igal tasemel hobimängijatele ning senine ajalugu on näidanud, et ka nimekad pokkeriprofid käivad neil vahel meelelahutust otsimas. Tallinnas toimetavad teised ettevõtted, kuid kui te elate mujal ning märkate kodu lähedal mõnda ägedat regionaalset turniiri toimumas, siis on igati mõistlik sellest osa võtta ning sõbradki kaasa kutsuda. Liiati on ju tegemist 100% legaalse mänguga, kus kaarte jagavad päris diilerid. Loodame, et regionaalne pokker Eestist ei kao ning pokkerikommuunil leidub ikka põhjust lahedaid väljasõite ette võtta.

Artikli foto: Tarmo "Waim" Pikk

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5