Meistrite tehas ehk jalutuskäik rannas
  • Anti Reinthal
  • 12.07.2016

Meistrite tehas ehk jalutuskäik rannas

blob
"Meistrite tehas" on Anti Reinthali heategevuslik väljakutse, mille eesmärgiks on kaotada kahe kuuga kehamassist 20 kilogrammi ning koguda raha paljulasteliste perede trenniskäimise toetuseks. Iga kaotatud kilo pealt annetab Anti 20 eurot ning sama palju lisab projekti toetaja Unibet. Anti blogi leiate siit.

Ammune romantika
Pirita rand on omandanud minu jaoks täiesti uue mõõtme. Enne heategeva kaalulangetusprojekti algust olin kogu oma elu jooksul seal olnud teadlikult ja mõtestatult vaid kahe sündmuse raames. Värskem neist oli seriaali Mustad Lesed võtteperiood, mille jooksul sai seal korduvalt erinevate tegelaste sisekaemusi filmitud ning võtete ärajäämist ähvardavaid äikesepilvi igasuguste, vaid produtsentidele teada olevate imevahenditega eemale aetud. Teine oli üks ammune reede õhtu vastu esmaspäeva, mille käigus ka paar pudelit veini sai ära joodud ning seejärel ühe valge veini lembese kuulsa vanema generatsiooni näitleja ning ühe lumivalgete juustega uuema põlvkonna  teatrikunstnikuga koos mingil imelikul põhjusel randa minnes oodatud, kuidas õhtuahetus sujuvalt päikesetõusuks üle läheb... Romantika, unistused, lõputud jutuajamised üliolulistel teemadel ja sulaselge nauding seltskonnast.

Nüüd aga...
Peene liivaga  liivarand on ikka uskumatult sitt pinnas, mida mööda oma magu lohistada, kui roomamisele õrnalt sarnanevat abitut väänlemist saab kuidagi üldse mingiks liikumiseks nimetada. Ausalt ja avameelselt- jalutuskäik rannas Martin Plaseri moodi on tegelikult lõputu kilomeetrite mõõtmine pehmel liival, higi ja meeleheide purskumas pooridest. Minu vaikselt tatsavast nukrast kujust mööduvad inimesed vaatavad alguses kaastundlikult naeratades ja mõned vanemad, poolt nägu katvate päikeseprillidega vene prouad isegi ergutavad hüüetega "Ehh, molodets! Uhh, atleta!", kuid enamus ikkagi kiirendavad kohakuti jõudes tempot, et sellest töntsi sammuga tolgusest ja temast erituvast ammoniaagipilvest kaugemale pääseda.

Muutused kehas
Pärast 11 päeva trenni on lihasvalud asendunud surinaga ning jalad-käed on peale trenne täiesti lõpuni pudid. Õnneks nüüd tean, et Kristi saab vanas eas hakkama küll ja teab täpselt, kuidas tuleb tudisevate kätega taadile piimaklaasi suu peale aidata. Naerab küll, pisarateni naerab, siis turtsub veidi veel, aga ikka aitab selle vajaliku vedeliku mul kehasse kummutada. Selle teadmisega on tegelikult ilus elada ja õhtuti uinuda. Mis sest, et Kristi hommikuti tavaliselt teavitab : "Kuule, kallis, kui sa ennast öösel pöörasid  siis sa ütlesid unes kogu aeg ai-ai.". No vähemalt ma ei norska, asi seegi. Jälle üks punkt, mis annab lootust õnnelikule vanaduspõlvele koos armastava naisega.

Esimene kaalumine
10 päeva treeninguid on andnud tagasi veidi võhma ja teinud väheke väiksemaks ka kehakaalu. Täpset numbrit ma avaldada ei saa, sest mu kaalulangetamise tulemuse peale saate kuni 1. augustini Unibetis ka päris rasvaste koefitsentidega panuseid panna, kuid 9. trennipäeval toimunud esimesel kaalumisel ei oodanud sellist numbrit küll ette vuramas näha. See tuleb küll üks põnev 2 kuud. 
 
Väljakutse  Tiit Sukale ja üleskutse kõigile lugejatele
Tiit on nii kaua kui ma teda tean, alati rääkinud, et tahaks umbes 10 kg kergem olla ja taas vormis. Hehheeee, Korrus3 pekipõletamise challenge on ju täpipealt õige projekt selle saavutamiseks :) Vabandusi leiab inimene alati, kuid ilmselt mitte pärast avalikku väljakutset :) Tegin pisikese video ja postitasin FB-sse. Arvasin, et hiljemalt 5 minuti pärast saan telefonikõne ja Tiit kirub mind mahlakalt maapõhja, kuid vaikus. Totaalne vaikus. Igaks juhuks vaatasin, et ega sõbralistist juba eemaldatud pole.... Aga tunni aja pärast oli Tiidul vastuvideo juba postitet. Nende mõlemaga saate tutvuda mu FB ajajoonel. Päris meeleolukas vaatamine:) Eriti kiire mees. Müts maha. Seega, kui teil on mõni tuttav, kes on siiani kogu aeg vaid rääkinud, et peaks nii ja nii palju alla võtma aga midagi ei tee, siis tehke sama. Esitage talle avalik väljakutse ja suunake ta Korrus3, Martin Plaseri juurde. Vahet pole, kui palju või vähe neid kilosid on, inimene otsustab ise, kui palju ta iga kilo pealt annetab ning Korrus3 leheküljel ennast registreerinute iga kaotatud kilo pealt annab kuni aasta lõpuni Unibet 1 euro veel lisaks. Iga kilo loeb! Paneme pekid põlema ja toome lapsed trenni! Kaotajaid ei ole, kõik võidavad!
 
Lõpetuseks 2. päeva treeningvideo alapealkirjaga: Jalutuskäik rannas, p....! 

Veel lugusid

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5