Meistrite tehas
  • Anti Reinthal
  • 05.07.2016

Meistrite tehas

blob

"Meistrite tehas" on Anti Reinthali heategevuslik väljakutse, mille eesmärgiks on kaotada kahe kuuga kehamassist 20 kilogrammi ning koguda raha paljulasteliste perede trenniskäimise toetuseks. Iga kaotatud kilo pealt annetab Anti 20 eurot ning sama palju lisab projekti toetaja Unibet. Anti blogi leiate siit.

Pekk põleb kõrge leegiga, aga kaal ei lange, kurat!
1. august

Mis toimub?
29 päeva trenne tehtud ja viimasest mitteavalikust kaalumisest on möödas 10 päeva. Selle aja jooksul on enesetunne kordades paranenud, kehavormid hakkavad kogunenud rasva alt taas välja paistma ning koormuse suurenemisega seoses on kõik vanad vigastused ennast juba taas vähemalt korra tunda andnud. Unibetchallenge nime kandva heategevusliku pekipõletamise kampaaniaga muudkui liitub inimesi ning järjest rohkem on ümberringi kuulda tunnustavaid sõnu ja naeratusi. Ja tõsi ta on, muutused on silmaga näha.

progress1.jpg
Vasakul: 1. päev. Ülal paremal: 28.päev, All paremal: 18 päev

Kuid astudes kaalule, ja mõeldes 1. septembri peale, kus number peab näitama mitte rohkem kui 107 kilo, ei ole asjalood kuigi rõõmustavad. Viimase 10 päeva jooksul on kaal kangekaelselt nagu Tõnisson jõe ääres mõisapoiste vastu paigal seisnud ja ainult ühesugust numbrit näidanud. Tean ju küll, et selline periood on enne järjekordset suuremat kaalukukkumist alati, kuid moraalselt on jube vastik trenni alustada kui oled riietusruumis jälle suure mudamättaga vastu vahtimist saanud nagu saksapoiss Palamuse jõe ääres.

Toetusgrupi pingutused
Kallis kaasa tõesti toetab mind. Igatpidi. Innustunud mu tulevasest musklites kehast, mis kreeka jumalatele pikema puuga ära teeb kui Usain Bolt oma vastastele, käib ta nüüd isegi minuga koos rannas trennis. Selle tõestuseks on ka pilt olemas:

RannasF.jpg
Tulemuseks ilmselt see, et tema on ilus kuldpruun ja mina olen läbihigistatud dressipluusiga tolkam, kes rannas palava päikese käes päevitavaid tuhandeid inimesi ehmunult pead tõstma paneb kui järjekordselt ringilt liiva tuisates, kapuuts kõvasti kinninöörituna peas, mööda vuhiseb. Jah, vuhiseb, sest esimese rannatrenni edasi-tagasi otsa aeg 40 minutit on nüüdseks hoopis stabiilselt 25 minuti juures. 29 päeva kohta pole just paha areng. Tegelikult on väga mõnus ja armas, et ta kaasa tuleb, küll ma ta mingi hetk ka kaasa tegema meelitan, vaatamata ta igipõlisele vastumeelsusele igasuguse liiva ja muude peenemat sorti tuules lenduvate ning ihu külge kleepuvate täitematerjalide vastu.

Mida sa teed siis seal trennis?
See on küsimus, mida olen viimase kuu aja jooksul väga palju kuulnud. Küll ettevaatlikult ja salaja küsituna, nii et ülejäänud seltskonnas olijad seda tähele ei paneks, kui ka bravuurikalt õlleklaasi kummutades ja mäurates, endal rasvast tilkuv sashlõkivarda terav ots minu poole suunatuna käes suuri kaari tegemas, justkui tahaks sellel oleva laadungi mulle otseteed jämesoolde lükata, et `mehel ikka oma arvamus ära ei kaoks`. Vastus enamustele sellesisulistele küsimustele on alljärgnevas videos. Tulge pange oma pekk ka põlema ja toetage paljulapseliste perede laste trenniskäimist! Kaalul näeme!Jalutuskäik rannas
12. juuli

Ammune romantika
Pirita rand on omandanud minu jaoks täiesti uue mõõtme. Enne heategeva kaalulangetusprojekti algust olin kogu oma elu jooksul seal olnud teadlikult ja mõtestatult vaid kahe sündmuse raames. Värskem neist oli seriaali Mustad Lesed võtteperiood, mille jooksul sai seal korduvalt erinevate tegelaste sisekaemusi filmitud ning võtete ärajäämist ähvardavaid äikesepilvi igasuguste, vaid produtsentidele teada olevate imevahenditega eemale aetud. Teine oli üks ammune reede õhtu vastu esmaspäeva, mille käigus ka paar pudelit veini sai ära joodud ning seejärel ühe valge veini lembese kuulsa vanema generatsiooni näitleja ning ühe lumivalgete juustega uuema põlvkonna  teatrikunstnikuga koos mingil imelikul põhjusel randa minnes oodatud, kuidas õhtuahetus sujuvalt päikesetõusuks üle läheb... Romantika, unistused, lõputud jutuajamised üliolulistel teemadel ja sulaselge nauding seltskonnast.

Nüüd aga...
Peene liivaga  liivarand on ikka uskumatult sitt pinnas, mida mööda oma magu lohistada, kui roomamisele õrnalt sarnanevat abitut väänlemist saab kuidagi üldse mingiks liikumiseks nimetada. Ausalt ja avameelselt- jalutuskäik rannas Martin Plaseri moodi on tegelikult lõputu kilomeetrite mõõtmine pehmel liival, higi ja meeleheide purskumas pooridest. Minu vaikselt tatsavast nukrast kujust mööduvad inimesed vaatavad alguses kaastundlikult naeratades ja mõned vanemad, poolt nägu katvate päikeseprillidega vene prouad isegi ergutavad hüüetega "Ehh, molodets! Uhh, atleta!", kuid enamus ikkagi kiirendavad kohakuti jõudes tempot, et sellest töntsi sammuga tolgusest ja temast erituvast ammoniaagipilvest kaugemale pääseda.

Muutused kehas
Pärast 11 päeva trenni on lihasvalud asendunud surinaga ning jalad-käed on peale trenne täiesti lõpuni pudid. Õnneks nüüd tean, et Kristi saab vanas eas hakkama küll ja teab täpselt, kuidas tuleb tudisevate kätega taadile piimaklaasi suu peale aidata. Naerab küll, pisarateni naerab, siis turtsub veidi veel, aga ikka aitab selle vajaliku vedeliku mul kehasse kummutada. Selle teadmisega on tegelikult ilus elada ja õhtuti uinuda. Mis sest, et Kristi hommikuti tavaliselt teavitab : "Kuule, kallis, kui sa ennast öösel pöörasid  siis sa ütlesid unes kogu aeg ai-ai.". No vähemalt ma ei norska, asi seegi. Jälle üks punkt, mis annab lootust õnnelikule vanaduspõlvele koos armastava naisega.

Esimene kaalumine
10 päeva treeninguid on andnud tagasi veidi võhma ja teinud väheke väiksemaks ka kehakaalu. Täpset numbrit ma avaldada ei saa, sest mu kaalulangetamise tulemuse peale saate kuni 1. augustini Unibetis ka päris rasvaste koefitsentidega panuseid panna, kuid 9. trennipäeval toimunud esimesel kaalumisel ei oodanud sellist numbrit küll ette vuramas näha. See tuleb küll üks põnev 2 kuud. 
 
Väljakutse  Tiit Sukale ja üleskutse kõigile lugejatele
Tiit on nii kaua kui ma teda tean, alati rääkinud, et tahaks umbes 10 kg kergem olla ja taas vormis. Hehheeee, Korrus3 pekipõletamise challenge on ju täpipealt õige projekt selle saavutamiseks :) Vabandusi leiab inimene alati, kuid ilmselt mitte pärast avalikku väljakutset :) Tegin pisikese video ja postitasin FB-sse. Arvasin, et hiljemalt 5 minuti pärast saan telefonikõne ja Tiit kirub mind mahlakalt maapõhja, kuid vaikus. Totaalne vaikus. Igaks juhuks vaatasin, et ega sõbralistist juba eemaldatud pole.... Aga tunni aja pärast oli Tiidul vastuvideo juba postitet. Nende mõlemaga saate tutvuda mu FB ajajoonel. Päris meeleolukas vaatamine:) Eriti kiire mees. Müts maha. Seega, kui teil on mõni tuttav, kes on siiani kogu aeg vaid rääkinud, et peaks nii ja nii palju alla võtma aga midagi ei tee, siis tehke sama. Esitage talle avalik väljakutse ja suunake ta Korrus3, Martin Plaseri juurde. Vahet pole, kui palju või vähe neid kilosid on, inimene otsustab ise, kui palju ta iga kilo pealt annetab ning Korrus3 leheküljel ennast registreerinute iga kaotatud kilo pealt annab kuni aasta lõpuni Unibet 1 euro veel lisaks. Iga kilo loeb! Paneme pekid põlema ja toome lapsed trenni! Kaotajaid ei ole, kõik võidavad!
 
Lõpetuseks 2. päeva treeningvideo alapealkirjaga: Jalutuskäik rannas, p....! 
Kakukese entusiasmil ei ole piire
5. juuli

Kogu asi algas sellest, et pärast Kristi Eesti meistriks tulekut ja minupoolset tõestamist, et suudan pika aja jooksul stabiilselt kõrgeid kohti näidata, tegi Unibet meile mõlemale pakkumise hakata nende esindusmängijateks. Super pakkumine (Unibet Openid, Eesti suuremad turniirid pluss onlines bountydeks olek ja veel nipet näpet), meiepoolne unistuse täitumine ja nii saigi käed löödud. Kõik Chill ja Bill, aga....kaua see inimeseloom kannatab, et peres mõlema lemmikalal vaid üks on Eesti meister? Selgus, et keskmiselt rõõmus ja keskmises eas üle keskmise eesti mees üle kahe kuu niimoodi vastu ei pea. Vahepeal on tulnud lives küll mõningaid finaallaudu ja valusaid mullikohti, kuid võitu ja meistritiitlit, olgu see kas või Narva maantee lahtiste oma, pole siiani. Kuna kõik mindseti raamatud ja igasugune teooria on juba korduvalt risti-põiki ja üles-alla läbi loetud ja iseenda jaoks analüüsitud, peab põhjus olema kuskil mujal kui peas. Mis on pakis valesti?

Pärast ühte saunaskäiku õhetava entusiasmiga kaalule hüpates tabas mind äkiline valgustus, justkui oleks veel vihtlemiseveest nõretavad näpud otse pistikusse toppinud- numbrid veeresid ette nagu slotimasina kirsid, kuid jackpoti asemel jõllitasin otsa numbritele 1,2 ja 7. Tulemust nähes oli tunne selline nagu kuulda AA vs KK allini minnes, kuidas keegi on madala K foldinud ning pärast ohutut floppi ja turni seda kuramuse 1-oudist ikkagi riveris vastu säramas näha.

Iseenesest on 127 ju mõistlik kombinatsioon aga kui sinna taha ka ühik panna, siis oli selge, miks lauas pikki tunde istudes tagumik pidevalt kangeks jääb, selga sirutama peab ning alati mingi jube väsimus peale tuleb. Pokker on vastupidavussport ja psühholoogiline lahing teistega. Kuid kuidas sa teistega võitled, kui pidevalt hoopis iseendaga madistama pead?

Norutasin veidi kamina ees, kogu oma pikk ja kuulsusrikas sporditegemise ja vormisolemise ajalugu silme eest läbi jooksmas ning otsustasin, et nüüd tuleb võtta käsile hoopis karmimad meetmed kui toore jõuga paksude raamatute lehekülgede keeramine, matemaatiline maadlemine ja pärast lühikest puhkust loetud meetrite põhjalik analüüsimine koos pisikese õllega. Hubiseva kaminaleegi valguses, sulnis sügavas masenduses, kaseviht tõotuseks kerise poole tõstetud, sündiski projekt- Anti Eesti meistriks! Keha tagasi vormi, küll siis ka tulemused paranevad! Ja kui tahad meistriks saada, siis tuleb pöörduda Meistrite tehasesse!

Korrus3, ehk Meistrite tehase eestvedaja Martin Plaser on teinud ära meeletu töö maadluse edendamisel ja laste ning noorte tänavatelt trenni toomisel. Räämas tööstushoonest on saanud Eesti suurim maadlussaal, kus treenivad praegused meistrid ja treenitakse tulevasi. Kuna tahan Kopenhaageni Unibet Openiks (26-29 august) juba palju paremas vormis olla kui praegu, sai käed löödud hullumeelse eesmärgi peale: 2 kuuga 20kg alla!

See on mu esimene eesmärk, pikemaajalisem on seotud 2017 a. EMV-ga turniiripokkeris ning selle avaldame septembris. Et asi oleks pingelisem ja motivatsiooni pingutada jaguks, maksab Unibet iga kaotatud kilo pealt 20 eurot heategevuseks (toetame paljulapseliste perede trenniskäimist) ning mina lisan sinna eesmärgi täitmisel samamoodi 20 eurot kilo eest. Kui ma aga selle 2 kuuga 20 kilo maha ei saa, maksan 100 eurot iga kilo eest, mis puudu jääb. Mu teekonnast valmivad ka koduvideod, mis ainult ei või sisaldada, vaid sisaldavadki hulgaliselt ebatsensuurseid väljendeid.

Eesmärk on ambitsioonikas, kuid laste nimel paneme peki põlema!

KOKKUVÕTE:
Algkaal: 127 kg
Esimene trenn: 1. juuli 2016
Kaalumine: 1. september 2016
Eesmärk: -20kg
Heategevuseks eesmärgi täitmisel 40 eurot iga kaotatud kg eest kuid iga kg eest, mis eesmärgist puudu- 100 eurot.

VIDEO esimesest trennist, mis kestis üle 2h:NB! Hoiatus - video sisaldab füüsilisest pingutusest tingitud ebatsensuurseid sõnu ja osalist alastust!

Unibet on Euroopa üks suurimaid hasartmänguoperaatoreid ning NASDAQ OMX Nordic Exchange börsil noteeritud ettevõte. Unibet pakub nii live-, kui ka mängueelset spordiennustamist, kasiinomänge, bingot ja pokkerit enam kui sajas riigis ning rohkem kui 10 miljonile registreerunud kliendile.
Eesti mängijatele muudab Unibeti eriti südamelähedaseks asjaolu, et innovaatiline ja auhindu võitnud pokkeritarkvara on loodud siinsamas Eestis. Pokkerisõprade mälestustesse on Unibet jälje jätnud alati meeleoluka ja eestlaste seas armastatud Unibet Open sarjaga.

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5