Phil Hellmuth tegi taas ajalugu järjekordse (16) WSOP tiitlivõiduga!
  • Jokker.ee
  • 19.10.2021
  • 0

Phil Hellmuth tegi taas ajalugu järjekordse (16) WSOP tiitlivõiduga!

Pärast nelja finaallauda ja palju frustratsiooni üles näidanud legendaarne Phil Hellmuth (pildil) tuntud ka kui "Poker Brat" sai lõpuks kätte oma 16. kuldse käevõru käimaolevatelt 52. maailma meistrivõistlustelt (WSOP) Las Vegases.

Hellmuthil õnnestus eile esimest korda võita No-Limit 2-7 LowBall turniir, mil osales 272 mängijat. See on talle kolmas Hold'em mängu väline tiitel. Ta on ainsana võitnud üle 10 käevõru, edestades sellega Doyle Brunsonit, Johnny Chani ning Phil Iveyt, kes on igaüks võitnud täpselt kümme WSOP turniiri.

"Ma olen väga tahtnud võita deuce-to-seven tiitlit ja seda aastast juba 1980, kuna see on parim turniir mida võita. Ma olen väga palju vaeva näinud, et selle formaadi käevõru saada ja lõpuks ma sain selle. Tunne on väga hea!" võttis Hellmuth lühidalt kokku.

1989. aastal tuli bravuurse käitumise tõttu "Jõmpsikaks" kutsutud Hellmuth kõigest 24-aastasena turniiripokkeri maailmameistriks, alistades WSOP põhiturniiri esikohaduellis legendaarse Johnny Chani, kes võitis põhiturniiri järjest kahel varasemal aastal.

2012. aastal võitis Hellmuth ka WSOP Europe põhiturniiri. Märkimisväärne on veel, et ta on WSOP turniiridel jäänud ka 11 korda teiseks ja 4 korda kolmandaks. 57-aastane Hellmuth usub, et suudab võita oma karjääri jooksul koguni 24 WSOP turniiri. 

WSOP tiitli võitjate TOP 10 läbi aegade

wsop bracelets.PNG

Hellmuth on tänavu WSOP-l palju tähelepanu saanud, seda eelkõige oma frustratsiooniga, mida ta korduvalt üles näidanud erinevatel turniiridel, kus jõudis käevõrule üsna lähedale. Ta kritiseeris vastaseid roppude sõnadega ja lubas isegi koguni maja maha põletada, mis muidugi pälvis suure kriitikaga meedias. Kuigi tema oskamatust kaotusega leppida ja närvi minekuid on ennegi nähtud, siis nüüd on internet täis vastureaktsioone. Tema sõnakasutus ja üleolek teiste suhtes pole legendile vääriline ja on nõutud lausa tema WSOP-l osalemise keeldu.

Teisel toonil intervjuu pärast järjekordset võitu

Allikas: WSOP.com

Seotud mängud

Kommentaarid

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5