84-aastane pokkerilegend lõpetas oma WSOP karjääri võimsa tulemusega
  • Hannes Namsing
  • 13.06.2018

84-aastane pokkerilegend lõpetas oma WSOP karjääri võimsa tulemusega

84-aastane USA pokkerilegend Doyle Brunson (pildil) tegi Las Vegases toimuvatel arvult 49. pokkeri maailmameistrivõistlustel (WSOP) võimsa tulemuse, saavutades $10 000 No-Limit 2-7 Lowball Draw Championship turniiril kõrge kuuenda koha. 

893 000-dollarilise auhinnafondiga turniiril tehti 95 sisseostu. Kohal oli suurem osa selle mänguformaadi maailma absoluutsest tipust ning sellised superässad nagu Phil Ivey, Daniel Negreanu ja Phil Hellmuth. Võitjaks krooniti ameeriklane Brian Rast, kes sai oma karjääri neljanda WSOP käevõru ja teenis pisut üle veerand miljoni dollari. Brunsonile tõi kuues koht sisse 43 963 dollarit.  

Viimast korda cashis Brunson WSOP-l 2013. aastal, teenides põhiturniiri 409. koha eest 28 063 dollarit. Hiljem on ta mänginud turniiridel väga harva, küll aga ilmutanud end aeg-ajalt rahalaudades.

Seetõttu oli isegi mõnevõrra üllatav vanameistri esmaspäevane Twitteri-säuts: "Lähen Riosse 2-7 lowball turniiri mängima. Tõenäoliselt on see viimane turniir, millest ma osa võtan." Teisel päeval liituski mees mänguga ühe viimase hilise registreerujana, alustades tiitlijahti umbes 20XBB stäkiga. 

Kes on Doyle Brunson?

Üheks läbi aegade parimaks ning mõjukaimaks pokkerimängijaks peetav "Texas Dolly" sündis 1933. aasta suvel pere esimese lapsena Texase osariigis - väikelinnas, kus elas vaevalt sada elanikku. Tänu oma kodulinna väiksusele tuli poisil pidevalt teistesse linnadesse joosta ning tugev trenn tegi temast paljutõotava noore keskmaajooksja.

Jooksmisest enamgi huvitas Doyle'i korvpall ning varsti sai temast osariigi korvpallivõistkonna liige. Brunson polnud kaugel ka mängimisest NBA-s, kuid tõsine vigastus, mille ta suvel töötades sai, tegi tema sportlasekarjäärile kiire lõpu. Veendunud, et profisportlast temast ei saa, keskendus Doyle õpingutele. Ta omandas 1955. aastal magistrikraadi ning tegi tutvust pokkerimänguga. 

Brunsoni karjäär algas 20. sajandi pokkerimängijale omaselt kriminaalide poolt kontrollitavates illegaalsetes mängupõrgutes. Nendes mänguurgastes tuli sageli ette taplusi ja relvadega vehkimist ning mõnel korral langes ka Brunson vägivalla ohvriks või varastati paljaks. Ta külastas koos sõbraga hulgaliselt Texase, Lousiana ja Oklahoma mängukohti, kuni tutvus Amarillo Slimi ja Sailor Robertsiga, kes elasid nendega sarnast elu.

Kolm meest koopereerusid ning alustasid kuus aastat kestnud reisi USA-s. Reis oli täis metsikut gamblemist - pokker, golf, hipodroom...ühesõnaga kõik, mida sai vähegi raha peale mängida. Romantilisest road-gambleri elust oli asi siiski kaugel, kuna tegemist oli vägagi ohtliku ettevõtmisega. Samas andis see ülimalt kasuliku elukogemuse ning kõikidest eelnimetatutest said kunagi ka pokkeri maailmameistrid. 

Brunson triumfeeris WSOP põhiturniiril aastatel 1976 ja 1977, võites mõlemad finaalkäed marginaalse -ga. Seejuures oli ta veel mõlemal korral pärast floppi underdog ning mõlemal korral andsid turn ja river talle võidukombinatsiooniks maja. Kolmas põhiturniiri võit jäi küll saamata, kuigi kolmel korral on ta olnud sellele väga lähedal. Esimene suurepärane võimalus avanes 1980. aastal, kuid kehvalt mängitud viimane käsi andis tiitli komeedina pokkerimaailma tippu tõusnud Stu Ungarile. 1982. ja 1983. aastal oli Brunson taas käevõru saamas, kuid pidi paraku leppima vastavalt neljanda ja kolmanda kohaga.

1994. aastal tuli Brunson Hiina Pokkeri maailmameistriks. Selle aastatuhande saavutuste hulgas on väljapaistvaim 2004. aasta Legends of Poker (WPT turniir) võit ja enam kui miljonidollariline auhind, niisamuti 2003. ja 2005. aastal saadud WSOP osaturniiride võidud. Kokku on Brunsonil 10 WSOP braceleti.

Soovime vanameistrile pikka iga...ning ega tea - võib-olla saame teda siiski ka tulevikus pokkerilauas näha :)

Artikli foto: Doylebrunson.com

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5