WSOP rahvaturniir sai läbi: 21 613 sisseostu ning $10,8M auhinnafond!
  • Maheaatom
  • 08.06.2016

WSOP rahvaturniir sai läbi: 21 613 sisseostu ning $10,8M auhinnafond!

Pisut rohkem kui tund aega tagasi leidis oma lõpplahenduse käimasolevate turniiripokkeri maailmameistrivõistluste (WSOP) raames korraldatud rahvaturniir: 565-dollarilise sisseostuga Colossus II No Limit Holdem. 

"Iga-mehe-WSOP-turniiriks" tituleeritud võistlusel tehti 21 613 sisseostu (eelmisel aastal 22 374, mõlemal korral olid lubatud ka re-entry'd) ning selle auhinnafond oli muljetavaldav 10 806 500 dollarit (umbes 9,5 miljonit eurot). Auhinnaraha pudenes 846 parimale - võitjale täpselt miljon, viimasele rahakohale aga 2200 dollarit. 

Turniiri võitnud ameeriklane Benjamin Keeline pole sugugi juhuslik mängija, sest enne tänast täistabamust on ta teeninud live-turniiridel üle poole miljoni dollari. Üsna hästi läks ka Tšehhi pokkerimängijatel: Jiri Horak oli teine ning Marek Ohnisko viies. Kõik ülejäänud finalistid esindasid USA-d. 

Heads-up kujunes pikaks ja väsitavaks, kestes koos pausidega ligikaudu viis tundi. Kuigi alustati üsna võrdselt seisult, domineeris enamuse lõpuheitlusest tšehh. Keeline osutas aga visa vastupanu, suutes tulla välja 1:4 kaotusseisust, mil tal oli järel vaid vaid 12BB jagu chippe. Viimane käsi oli puhas statistika: PFAI Keeline'i  vs. Horaki , tugevam käsi pidas.  

Heategevusliku projekti "Triobetiga Las Vegases" raames osalesid Colossus II turniiril ka Imre ja Kairit Leibold. Kuidas neil läks, saate lugeda siit

Teised turniirid

Seven Card Stud maaimameistriks tuli Robert Mizrachi, kellele see on juba neljas WSOP käevõru. Tõsi - "vana kooli mängus" jahtis meistritiitlit vaid 87 pokkerisportlast. 

Seevastu $1000 Top Up No Limit Holdem'is oli konkurents juba märksa tihedam - 667 osalejat. Ka sel turniiril tuli võitjaks üsna nimekas tegija - 2012. aasta PCA põhiturniiri teine ning eelmisel aastal ka netipokkeri maailmameistriks tulnud ameeriklane Kyle Julius

Samuti on meil tänaseks teada kasiinotöötajate maailmameister ning 1500-dollarilise sisseostuga Dealers Choice 6-handed turniiri võitja. Neist viimasel pälvis võitjast Lawrence Bergist veelgi rohkem kõneainet mees, kes lõpetas "kõigest" 19. kohaga. Aga tegemist polnud ka kellegi vähema, kui doktorikraadiga matemaatiku ning viiekordse WSOP meistri Chris Fergusoniga. Pärast Musta Reedet ning Full Tilt pokkeritoa ümber lahvatanud skandaale tõmbus mees suurest mängust tagasi ning polnud cashinud WSOP-l juba 2010. aastast saadik. 

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5