Imre Leiboldi pokkeriblogi
  • Imre Leibold
  • 05.07.2016

Imre Leiboldi pokkeriblogi

8. mai 2024
"Kainus krt" vol2

No vot siis, tehtud. Alkovaba aasta purgis, läks nagu lennates. Dokumenteerimise pool jäi küll üsna hõredaks, õieti polnudki teist, aga proovin nüüd vähemasti lõpusõnad ja -mõtted kirja panna, enda jaoks ja teile.

Mis siis üldmulje on? Võib öelda, et alkovabalt võib elada küll, ja isegi sellest rõõmu tunda :) Algus oli suhteliselt raske, sa ikkagi oled sedavõrd kinni harjumustes, joomine on niivõrd loomulik osa seltskondlikust suhtlemisest ja kui oled 30 aastat koosviibimistel ainult tiksunud või kaaninud, siis natuke on tunne, nagu oleks käed koju jäänud või unustanud püksid jalga panna vms. Ebamugav ja ebakindel ja imelik ja kogu aeg tahaks koju minna. Proovid seda muidugi mitte välja näidata ja valetad endale ja teistele, et täitsa ok on. Õnneks see läheb üle suhteliselt ruttu või no vähemasti lahjeneb silmnähtavalt mõne kuu möödudes. Uutes olukordades kipub siiski veel mõnda aega välja lööma.

Siis algab tasapaks faas. Umbes poole aasta peal, novembris või nii, ilmnesid teatavad depressiivsed tunnused. Joomisest tingitud madalhetked olid juba suuresti meelest läinud, aga kõrghetked olid puudu. Kulged ühtlast keskmist teed, nagu sööks iga hommik veega keedetud putru ja jooks liiga lahjat morssi kõrvale. Ja mõtled, et kas nüüd nii ongi ja lähebki lõpuni. Vaatad filmis inimesi kõlksutamas päikselisel pärastlõunal Vahemere ääres Spritzi-klaase kokku ja ohkad ja oled nagu elamisest eemal. Jah, aasta lõpus oli vaim kuidagi väsinud ja tuju tusane.

Aga uue aasta alguses läks paremaks. Selleks ajaks oled juba enamuse erinevat tüüpi kainuse katsed läbi teinud - igasugused koosviibimised, kontserdid, reisid jms - ning saanud aru, et tegelikult saab kõigega hakkama, isegi kui vahepeal on tüütu, igav või hirmutav. Ja praeguseks ongi umbes selline seis, et otsest vajadust alkoholi tarbida nagu polegi. Soov tähistada alkovaba aasta täitumist alkoga on üsna olematu. Ega ma ei oska öelda, kuidas edasi, ilmselt nulltolerantsi võtan maha ja vaatan, kuidas kulgema hakkab. Kindlasti ei taha tagasi minna eelneva alkotarbimise harjumuse juurde, see ikka sakkis kahesajaga. Võib-olla oleks mõistlik kohe mingit kaitserajatised ja taktikad paika panna, aga vist katsetan alguses niisama. Teatavat mõttemuutust tunnen küll väga selgelt. Näiteks täna läheme Chesterfieldi Vegase turnale nuppe kütma ja kui aasta tagasi oleksin esitanud küsimuse, kas on mingi imelik põhjus, miks mitte jooma hakata, siis praegu on hoopis küsimus, miks krdi pärast ma peaksin seal jooma hakkama?

Et negatiivse poole võiks kokku võtta sellega, et natuke tasapaks on ja natuke tüütu. No natuke. Ja võib olla see ka, et minu eeldus "kui alko elust välja jätta, siis loksub kõik ülejäänu iseenesest paika" päris tõsi ikka ei ole. Kaal on natuke langenud, aga automaatselt kõhnaks küll ei saanud. Trenniharjumust ja rutiini pole ikka veel tekkinud. Une kvaliteet kõigub jätkuvalt. Enesetunde osas ei ole toimunud ilmselget 180-kraadilist pööret, ei ärka iga hommik üles värske, teotahtelise ja rõõmsameelsena. Et võiks ju küsida, et kui kõik on suhteliselt sama, et milleks siis üldse punnida ja pusida? Ma vastaks sellele nii, et kui ma poleks muutusi teinud, siis võib-olla oleksin praegu 130kg, maksakahjustusega ja sööksin antidepressante. Mida vanemaks saad, seda rohkem mõistad, et status quo säilitamine on sageli väga hea ja kindlasti mitte iseenesestmõistetavus. Vaatame teise nurga alt, kui 30 aasta pärast oleks su tervislik seisukord sama mis täna, kas oleksid rahul? Hell yeah! Asi ongi selles, et me saame oma elus läbi mängida ainult ühe stsenaariumi ja olukorra õiglaseks hindamiseks võiksmine peas simuleerida teisi võimalikke stsenaariume; mis oleks saanud siis, kui oleksime teinud teise valiku. Ja selles olen ma küll üsna kindel, et minu puhul on vähene/olematu alko tarbimine pikas perspektiivis elukvaliteedile palju parema mõjuga, kui ohjeldamatu joomine, isegi kui seda igapäevaselt nii väga ei märkagi...duh!

Ja no tegelikult ikkagi märkab. Panen mõned kõige selgemad punktid kirja ka.
*Ärevusnivoo pole vähemalt 10 aastat nii madal olnud. Kui oled ärevushäirega, siis ilmselt sellest päriselt lahti ei saa kunagi, aga viimase aasta jooksul on kriitilisena tundunud situatsioone olnud ainult mõned üksikud. Üldine olemine on suures osas sisuliselt ärevusvaba. Ja kõik ärevad teavad, kui megasuur asi see tegelikult on.
*Hommikute kvaliteet ja stabiilsus. Kuigi enne mainisin, et ei ärka hommikuti üles nagu särasilmne kutsikas ja ei torma küünte krabinal maailmale vastu, aga no pohmellihommikute puudumine mõjub enesetundele ja produktiivsusele ikka krdima hästi. Minu puhul kestis pohmakas sageli mitu päeva ja vaimne pohmell (võimetus efektiivselt ja mõistlikult tegutseda või lihtsalt depressiivne olek) võis mõjuda vabalt terve nädala. Päris jube, nüüd kui seda kirjutan ja loen ja mõistan. Pohmell ei röövi ainult enesetunnet, ta röövib ka aega.
*Üldine enesetunne. Kui ma üritan enesetunnet numbritesse panna ja võtan keskmise hommiku, siis aasta enne alkovabadust oli skoor äkki...3,5? Praegu on...vbl 6? Krt, see on ju üüratu samm paremuse suunas, mismoodi "olemine on suht sama"! Loomulikult on tegemist subjektiivse hinnanguga ja äärmiselt keeruline on kõrvutada tänast kaheaastatagusega, sest mälu on ju üürike. Iga päev oled peeglis sama näoga ja on täiesti arusaamatu, kuhu osad juuksed on kadunud ja mis kortsud need on ja...enne ju ei olnud, eksole. 
*Enesekindluse kasv. Kui märkad, et saad igasuguste olukordadega hakkama, siis muutud selgelt enesekindlamaks. Usaldad ennast rohkem, põed ette ja järgi vähem.

Vot nii ja nii on. Julgen kindlasti soovitada neile, kes kalduvad liigtarbimisse ja mõtlevad igal pühapäeval, et peaks maha jätma. Ja pigem pikemalt, kui nädal või kuu, nii hirmutav kui see ka pole, siis aasta tundubki paras. Minu jaoks saabus "murrang" alles aasta teises pooles. Ja vaatamata sellele, et ma ei tunne ennast hoopis teise inimesena, on mul megahea meel, et ma selle ette võtsin! Kindlasti üks parimaid otsuseid mu elus. Ja no värk on ju selles, et ega ma ei ole kuhugi kohale jõudnud, nagu kõik muugi on läbisaamine alkoholiga elukestev protsess, kuniks õhk kopsudes pahiseb ja süda tuksub ei ole sa kohal, vaid teel. Ja tee on muutlik, kunagi ei tea, kas mäed või orud ja kuidas endal jaks ja jõud ja tuju.

Eks ma aasta pärast muljetan siin uuesti, stey tuned!  

8. mai 2023
"Kainus krt"

Jätsin maha. Joomise. Aastaks. 8. mai 2024, siis võib jälle, kui tahtmine tuleb ja kainus ikka üldse ei sobi. Et miks nii? Peamine põhjus on piiritunnetuse puudumine. No lihtsalt ei saa pidama. Kui kork on maas, siis see lihtsalt ei lähe peale tagasi ja õhtu lõppeb sageli umbjoobes. See on nõme, see on piinlik, see on vastik. Kaardimaksete ajalugu uurides olen täheldanud, et mingil hetkel läheb mu joomistempo hüppeliselt üles, joon umbes 3-4 jooki tunnis, pole ju ime, et läheb käest ära ja kiiresti. Olen katsetanud erinevaid tehnikaid, aga liiga hästi need toiminud ei ole. Eks proovib siis nüüd resoluutset lähenemist, ei joo üldse. 

Teine põhjus on, et olen viimastel aastatel juurutanud mitmeid häid harjumusi, nagu 10 000 sammu, hommikuvõimlemine, külm dušš, hingamisharjutused, mõistlikud unerütmid, tervislik toitumine. Kogu süsteemis on üks hiigelsuur leke ja selleks on alkohol. Time to fix it. 

Kui aus olla, siis tundub üsna keeruline. Kohe sõidame Maltale pokkerireisile, algne plaan oli maha pidada nädalane dzinniralli, kuidas siis nüüd? Ma olen loomult üsna eraklik, sotsiaalsed koosviibimised on minu jaoks päris stressirohked ja alkohol on aidanud seda leevendada. Natuke kardan, et võin veel rohkem endasse tõmbuda ja väljaskäimist veelgi vähendada ja tegelikult ma seda ei taha teha, eriti teades, et Kass vajab suhtlemist ja armastab inimesi. Aga jah, emadepäev, Malta, ERRi hooaja lõpupidu, jaanipäev...väljakutseid jagub.

Viimased 10 aastat olen maadelnud ka ärevushäirega. See algas juba lapsepõlves, aga vahepeal kadus huvitaval kombel ära. Mingi aeg tuli siiski tagasi ja läks päris hulluks kätte, halvimatel aegadel oli isegi toidupoodi minek päris suur väljakutse, mis siis veel pidudest ja koosviibimistest rääkida. Live pokkeri mängimine oli ka väga raske. Teatrisse ilma konjakita ei tahtnud/julgenud. Paar aastat olin isegi rohtude peal, aga kui hakkasin tegema igapäevaselt Wim Hof hingamist ja külma dušši, siis õnnestus nende pealt maha saada. Vähemasti mulle tundus, et Wim Hofi meetodi praktiseerimine omas selles tähtsat rolli. Aga jah, lühiajaliselt oli alkohol parim moodus ka ärevusehäirete mahasurumiseks. Pikaajaliselt küll suurendab ärevust või vähemasti nii nad räägivad. 

Vot sellise tee olen otsustanud valida. Mõtlesin teekonna kulgemist blogis kajastada, saab ennast tühjaks rääkida ja saate ka teie paremini aru, miks ma selline olen ja üht või teist moodi käitun. Kui hästi läheb, siis võib-olla saab keegi inspiratsiooni. Pole muidugi välistatud, et kainus ikkagi sakib sedavõrd, et hoopis ehmatab selle mõtte täiesti eemale. Aga proovin olla aus ja panna kulgemise kirja nii, nagu on. Ilustamata. Aga ka liialdamata.

---
Ah jaa, EMV ajal tuli pokkerihuvi tagasi. Veider värk. Kuna ma öiseid sessioone enam teha ei taha, siis hakkasin hoopis rahalaudu katsetama. Alustasin algusest, 1-2 Zoomist. Siis mitte 1-2 dollarites, vaid sentides :) Esialgu tundub, et seda biidin. Ja see pole mingi iseenesestmõistetavus, minge proovige, seal käib täiesti asjalik pusimine. GTOWizardis panin pre-flop ranged paika, kui need saab pähe, siis võtan tasulise versiooni ja asun tõsisemalt post-flopi kallale. Mingi aeg vbl võtan coachi või liitun mõne treeninggrupi/saidiga. Kui muidugi silm endiselt särab ka mängulust kaotsi ei lähe. Praegu olen natuke vaadanud Charlie Carreli ja Saulo Costa zoomivideosid, natuke ka GTOWizardi tutooriale.  

zoom1.png

Aga praegu suundun Youtube ja trükin sisse "How to enjoy sober life". Lets go!

12. juuli 2016
"Juulis juhtub"

"Triobetiga Las Vegases" ettevõtmine imes kirjutamisjaksust tühjaks ja polegi ühtegi blogipostitust teha jaksanud. Ega palju pole juhtunud ka, eriti just pokkeris. Või samas, mis ma räägin, võitsin ju Jokker Live teistkordselt ära, täitsa kunn selles formaadis! Tulge proovige järgmine kord vastu astu, kui julgete ;)
Aga jah, lähipäevil peaks tulema avalikule hääletusele kolm kandidaati, kellest üks saab €500 annetuse ning siis on TBLV projektile joon alla tõmmatud.
Panin kirja ka mõned juulis eesootavad tegemised

Saaremaa Summerfest
Nädalavahetusel kimame Tehumarti Summerfestile. Kaks päeva pokerdamist, esimesel päeval väikse lisakiiksuga Põhi vs Lõuna turniir, mille eesmärk on selgitada välja, kas paremad pokkerimängijad elutsevad Eesti põhja- või lõunapoolusel. Nojah, pole päris kindel, et see nüüd päriselt selgeks saab, aga proovida ju võib. 
Laupäeval toimub €150 sisseostuga Summerfest, kus nööpe 30k ja võimalik veel üks re-entrygi teha. Mänguruumi jagub, keskkond tundub äge, seltskond niisamuti, et tasub väike suvine pokkeriretk Saarde ette võtta küll. NB! Turniirile saab sisse osta ainult Triobeti kaudu kuni reedel kella 12.00-ni. Pärast seda enam peale ei saa! Et ei tasu regamist viimase minuti peale jätta. Täpsema info leiab siit ning tasub ennast panna FB-s „Going“, siis läheb lumepall liikvele ja saab rohkem toredaid inimesi kokku.

ETPF Suvepäevad
Ka järgmine nädalavahetus läheb meeleolupokkeri tähe all, sedakorda plaanis ETPF-i suvepäevad. Vana hea Klaara-Manni, pärast kaheaastast pausi kohe lust sinna naasta. Eelmistel suvepäevadel avastasime, et me oleme Kairitiga ainukesed kaks, kes alates algusest ehk 2007. aastast kõiki suvepäevi väisanud! Ei vea ka seekord alt ja oleme kenasti platsis. Lisainfo: https://www.facebook.com/events/1045769822173632/  

Fish Party
MicroGaming avas eile uue mänguformaadi „Fish Party“. Tegemist on Starsi Spin&Go formaadi analoogiga, kus kolmeinimese SNG alguses loositakse välja turniiri auhinnaraha suuruse. Auhinnarahadel on erinev esinemissagedus, kõige harvemini keerutab loosiratas mõistagi välja peaauhinna, see juhtub ühel korral 200 000-st. Jõle harva küll, aga hea uudis on see, et Fish Party on progresseeruva jackpotiga mäng ning kui võidusumma kasvab üle teatud kindla piiri, siis ületab teoreetiline väljamakse reigi ning mäng on keskmise mängija jaoks matemaatiliselt kasumlik. Raske öelda, kui tihti või kas üldse seda reaalselt juhtub, aga mina kavatsen küll silmad lahti hoida ja kui jackpot on kasvanud €5 ja €10 mängudes õige priskeks, siis anda õnnele võimaluse.  

Tormisupleja
Juhtus sedapsi, et viimased 17 päeva olen iga päev käinud meres ujumas. Algas see ilma igasuguse otsese plaanita, kui olid ilusad ilmad, aga kui 3 päeva olin käinud, siis vupsas pähe mõte, et võiks proovida suvel iga päev ujumas käia, sadagu taevast vihma, rahet või pussnuge. Niikui otsuse ära tegin, avas ilmataat tormihooaja ja pani meelekindluse proovile. Aga mine tea, äkki keha karastub ja talvel külmetushaigused ei pääse enam nii kergesti ligidale? Või siis suudan hoopis keset suve kopsupõletiku hankida. Elame-näeme, igatahes siiamaani olen hakkama saanud ning ettevõtmise üle rõõmus, vees on vahva ning vähemasti mahub nüüd igasse päeva väike liikumisrõõm vabas looduses.


30. mai
"Vegas, mai kokkuvõte, Jokker Live"

Vegas, baby!
17h pärast alustame teed Vegase suunas. Sõit tuleb pikk, aga vähemasti paberil väga mugav – öösel sõidame laevaga Rootsi, jaurame natuke Coca ja Ainikaga, siis magame ennast mõnusasti välja. Rootsis korjab meid peale Ainika vend (juhul, kui suudame kõik kohvrid autosse mahutada), sõidutab lennujaama ja Stockholmist lähme otselennuga Vegasesse. Cocal pidid veel mingid reisipillerid olema, et pistad esimese söögikorra ajal põske, loputad õllega alla ja magad mõnusalt järgmise söögikorrani. Perearst olevat soovitanud. Õllega loputamise osa oli ilmselt küll Coca endapoolne retseptitäiendus, vähemasti mulle pole perearst kordagi soovitanud ühtegi rohtu koos õllega võtta. Eks näis, kas proovime ära või valime klassikalise hiina pokker - kinoseanss ahjusuus kombo.
Vegases askeldamise kohta on meil omaette blogi „Triobetiga Las Vegases“, seal kanname kõik toimuva kenasti ette. 

Mai kokkuvõte
Ei hakka katkist grammofoni mängima, jutt on täpselt sama, mis kogu kevadhooaja vältel. Seekord ei saanud kõva grinder isegi 10k kätt kokku. Jooks oli kah nagu oli, lõpus sain vähemasti EV joone veepiirist kõrgemale.

blob
   
Jokker Live
Üleeile nautisin live-turna võitmise rõõmu, kui panin Jokker Live kotti. Väga mõnus, võidufiilingu pealt on hea tunne Vegasesse võitlema minna. Turnad läksid üldse mais väga hästi, SCOOP hitile lisaks õnnestus veel üks PLO knockout turna ära võita ja kokku jäi turnakuu ca 8k plussi. Mõnekümne turna kohta täitsa uhke tulemus.

imrejokker.jpg

17. mai
"Pärnu MV, Eurovisioon ja Scooby-doo"

SCOOP
Turniirivormi lihvimiseks otsustasin SCOOPi eksootilistel mängudel kaasa lüüa. Osutus päris heaks mõtteks, NLO8 $215 turnal hittisn viienda koha ja $7800. Mõistagi nice score, aga natuke jäi ikka kripeldama ka. Nimelt kui 3 lauda oli järgi, olin ülisuur chipliider ca 4x keskmise stäkiga. Mul oli 1,2 miljonit, teise koha omanikul 400k! Et pisut hakkasin mõtetes juba 27k esikoharaha kulutama, aga no limit huilo on muutliku meelega mäng, sisuliselt üks suur käsi läks finaallauas vihuti ja that`s it. 

Pärnu MV
Nädalavahetusel käisime Pärnus MV-l. Esimene laud oli, nagu teeksime kodumängu, teiste seas istusid seal Anti ja Kristi, Carmen, Marko Kolk! Mänguliselt pole palju öelda, vaatasin kuidas naised lammutasid, kaotasin PFAI vana hea KKga Kristi AK vastu piraka „flipi“, nagu kaunitar seda ise rõõmsalt nimetas, ja varsti olingi väljas. Turniir ise oli vahva, mulle tohutult meeldib, et Pärnus nii vilgas pokkerielu käib ja soovitan soojalt teilgi mõnel suuremal üritusel Port Arturit väisata.

Eurovisioon
Laupäeval kimasime koju Eurovisiooni vaatama, Siboldid ja Klambrid liitusid ka, ning kuigi olin üsna veendunud, et kaine peaga ei kannata viisusid kuidagi vaadata, siis tegelikult veetsime igati meeleoluka õhtu. Aga Eurovisiooni kihlvedudes olen ma ikka täielik sakker. Seekord läks küll paremini, kui möödunud aastal (siis pidin mäletatavasti minema Paf Livele kleidiga...brrrrr), ja põhiennustuses jäin küll Ilonaga esikohta jagama, aga paraku polnud me sellele mitte midagi vahele pannud. Küll aga vedasime Oliveriga köögi koristamise peale kihla, kumb saab parema koha, kas Gruusia või Leedu. Mina eelistasin muidugi Gruusia korralikku kütet mittemidagiütleva Leedu poplaulu vastu, aga obv läks valepidi ning sel ajal, kui pere ennast mõnusalt unemaailmasse sättis, kolistasin mina köögis mustade nõudega. No ok, Kass tegelikult aitas kaasa.

Vegas
Vegase palavik hakkab vaikselt tõusma, alla kahe nädala jäänud, woohoo! Kaks osa meenutusi möödaniku reisidelt olen juba kirja pannud, vähemasti üks tuleb veel...ning seejärel juba värsket stuffi otse kõrbe keskelt :)

9. mai
"Aprilli kokkuvõte ja Superweekend"

„Triobetiga Las Vegases“ projektiga on põhiblogi kahetsusväärselt kuivama jäänud, isegi aprilli kokkuvõtet pole ära teinud. Aga parem hilja, kui mitte kunagi.

Lolvolume aprill
Ega tegelikult aprilli kohta palju öelda polegi. Esimene pool läks EMV tähe all ja vaatamata kõvale lubadusele, et kuu teises pooles olen pokkerimängija, ei tulnud sellest reaalselt suurt midagi välja. Ilus ümmargune kätearv vähemalt.

blob
 
Maikuuks on plaanid jälle üle võlli ägedad, igal rindel tahaks tubli olla. Palju tööd vaja ära teha, kirjutamist ja pokkerit, ning ühtlasi valmistuda vaimselt ja füüsiliselt Vegase tripiks. Kavatseme seekord päris palju matkata, aga selleks on vaja vorm vähegi mõistlikumaks saada. Hetkel läheb pea märjaks juba kingapaelte kinnisidumisega, niimoodi kõrbekuumuses kuigi palju teha-näha küll ei jaksa. Seetõttu otsustasin võtta maikuu täiesti alkoholivabaks, proovin süüa mõistlikult ja liikuda palju. Nädalavahetusel panime kossukorvi üles ja askeldasime aiatöödel, kui nüüd veel ratastel kummid ka täis pumbata, siis ehk hakkab jää (loe: pekk) liikuma. 

Superweekend oli hea turniir, aga diipi tõmmata siiski ei õnnestunud. Sain küll stäki vahepeal üles, aga esimese päeva lõpus kaotasin tähtsa flipi Markku vastu ning seejärel ei suutnud stäkiriismetega all-in minnes QJ-ga T3-st jagu saada. Aga jah, päris reibas seltskond oli kokku tulnud, minu lemmikuks oli Esko „red 23o“ Seppänen, kes pani püsti päris korraliku show, alustades sellise jaotusega:
blob
 Istusin sellessamas lauas ja ausalt, oli ikka päris tragikoomiline vaatepilt! Ütlesin paar ringi pärast kätt ka Jörgile, et „I`m sorry to say, but it was pretty entertaining hand“. Sakslane võttis asja ka väga mõnusalt: „It`s OK, that`s how great stories are made!“    

Turniiri alguses tekkis olukord, kus ma ei saanud aru, kuidas oleks õige käituda. Pärast kõiki neid aastaid, eh? Nimelt, esimene mängutase, neljakesi vaatame floppi, pangas ca 1000 nuppu. Hilisem hõbemedalist Kevin Greathead hakkab tegema jätkupanust, paneb kuhja kaks sajalist, siis ühe viietuhandelise (!), siis veel ühe sajalise ja võtab hunniku panuse tegemiseks kätte. Ilmselgelt saan  aru, et härral on chipid sassi läinud ja tema eesmärk on panustada 800, mitte 5300. Aga kuidas on õige käituda? Mina olin samuti käes sees, seega kui ma juhin tema tähelepanu eksitusele, siis vbl mõjutan ma teda omakasu huvides. Samas kui olen vait, siis lasen juhtuda kahetsusväärsel sündmusel, mille oleksin saanud vabalt ära hoida. Mida teha?
Antud situatsioon lahenes õnneks lihtsalt, sest Kevin jõudis ise enda eksimust märgata.

Pärnu MV
Natuke on hammas live-pokkeri järgi verel ja eks Vegase jaoks on vaja natuke harjutada ka, et vbl kimame nädalavahetuseks Pärnu meistrivõistlustele. Või peaks sellise ilmaga hoopis randa minema?

18. aprill
"EMV 2016 - tehtud!"

Uh-huh. Võttis ikka võhmale küll. EMV siis. Aga mis siin imestada. Kogu aeg rattas...Mängud. Live-blogi. Artiklid. Kõik see (pool)tõbisena läbi trampida. Päris kurnavad kümme päeva, aga samas ka vägagi vahvad. Teeme põhiteemad tükkideks. 

Mängud. Üks peaaegu finaallaud aka mincash üheksast üritusest on iseenesestmõistetavalt pettumus. Peale heads-upi olen enda mänguga siiski enam-vähem rahul. Mis siis heads-upis juhtus? Ei midagi erilist, aga polnud ennast niivõrd intensiivse formaadi jaoks soojaks mänginud ning kukkusin rapsima tühja koha pealt. Nagu see käsi:
blob
Pre-flopis raiusin Lauri avangule otsa, mis on halb ja mulle ikka üsna ebatüüpiline liigutus. Mind on alati pannud imestama no equity käega muuvide tegemine ja turniiri suhteliselt varajases faasis ei ole selleks küll vähimatki põhjust. Võta järgmine käsi 84s ja raiu sellega, aga pane hea mees see 83o ilusti mukki. Nõme käik, millega andsin pool stäkki ära. Turni shove ei tundugi väga paha, eks Laur paneb seal ilmselt 7x ilma mastitõmbeta maha, aga pre...blääh.

Rahvaturnast ei mäleta enam üldse midagi, ilmselt leidsin üsna valutu lõpu. Põhiturnal sain lühikese stäkiga teise päeva ja minek tuli AQs vs JT, mänguga jäin üldiselt rahule, kuigi kuidagi oleks esimesel päeval võinud stäki üles saada, sest laud oli mulle sobilik.

Ah jaa, turboga on ka üsna raske rahule jääda ja ehkki viimases käes sain OK situatsioonis 99 vs AK sisse, olin täiesti gämblemismeeleolus ja keskendumist polnud ollagi. Mõtted olid rohkem Kassikese põhiturna juures ja nopsasti saingi seda tagasi jälgima. 

PLO-s tegin siis oma tulemuse ära, seitsmes koht ja €430, woohoo. Mänguga rahul, mõtlesin kogu aeg kaasa, ei peljanud loovlahendusi nagu buttonilt limp-fold, lol, üritasin hoida pangad madalad ning mängida palju post-floppi. 

8-game sattus haiguse halvimale päevale ja õhtuks olin ikka omadega päris läbi. Turniir iseenesest äge nagu alati ehk lihtsalt parim, aga tulemus ei taha kohe teps mitte tulla. Äkki järgmine aasta.

No limit high-low, jällegi esimese flipiga üsna varakult väljas. Obv Privadori vastu.

Mixed-max jõudsin esimese faasi läbi teha ja 6-maxis mõned käed sudida, aga 10bb buttoni shove viite paariga leidis lõpu üheksate paari otsas.

Paaristurnal AK vs AK pf all-in out. 

Selline see sari siis oli.

EMV kajastamine
Selle osa üle on mul küll väga hea meel ja arvan, et tegemist oli läbi aegade kõige põhjalikuma EMV ülekandega. Põhiturnat tegime mõlemal päeval 3-4 reporteriga ning kuigi mixed-max finaali kajastus jäi ära asjaolu tõttu, et otsus lõpuni mängida tuli viimasel hetkel ning me ei teadnud sellest midagi ning paaristurniir läks, noh, auhinnagala liigaktiivse tähistamise nahka, siis kõigilt teistelt turniiridelt tegime täismahus või vähemalt finaallaua ülekande. Ütlen ausalt, kumm on praegu ikka päris tühi, aga samas on tehtud töö üle hea meel. 

Plaanid
Aprillis-mais üritan võtta netigrindi jälle tõsisemalt ette ja proovin korralikult volüümi teha. Eks näis, kas saan mindseti paika, aga annan endast parima. Mai lõpus – juuni algul on tulemas koos Triobetiga üks põnev projekt, millest räägin täpsemalt...varsti.

5. aprill
"Märtsi kokkuvõte"

Homme hakkavad Eesti meistrikad pihta ja esimeseks turniiriks kohe tuline heads-up. Aga enne võiks veel märtsi mängude otsad kokku tõmmata.

Volüüm jäi nadiks, nagu ette ennustasingi. Alla 10k käsi on ikka naeruväärne, pokkerijumalatele ka ei meeldinud ja jooks oli pehmelt öeldes kehv. 

blob
 Selline see pilt tuli, seina peale panema ei hakka, lükkan lihtsalt pokkeriajaloo prügikasti. Aprilli esimeste päevadega hakkab juba uus sarnane peale pressima, tuleb ruumi teha :) 

blob
 Aprilli esimeseks pooleks ei hakka netipokkeriplaane tegema, EMV võtab oma, nii mängu, kui ülekannete/artiklite/asjatamise mõttes, üritan selles lihtsalt väga tubli olla. Aga aprilli teises pooles hakkan jälle pokkerimängijaks. 

29. märts
"Anonüümpokkeri võlud ja valud. Vol 2."

Blogerdamine on jäänud väheseks, niisamuti nagu ka mängutunnid. Eks seal ole selge seoski olemas, kui vähe mängid, siis pole ka millestki kirjutada. Aga täna teen seda siiski ning teemaks on jälle anonüümpokker.

Veebruaris ma tänu „Sinise esmaspäeva“ promole nime vahetada ei saanud. Tuletan meelde, et alates jaanuarist on MG-s võimalik kord kuus / tuhande käe tagant mängijanime vahetada. Märtsis olen seda optsiooni kasutanud ning esmamuljed on järgmised:

*Lisandunud enesekindlus. Mulle meeldib teadmine, et vastastel ei ole piisavat kätevalimit, et minu mängust statistilisel teel leket leida. Näiteks Starsi zoomis, kus osade reguleridega oli juba väga suur hulk käsi, hakkas mul tekkima potentsiaalsete abiprogrammide optimaalkasutajate foobia. Teate küll päevi, kus käed jooksevad valesti ja kogu aeg on tunne, et sind lihtsalt mängitakse üle. Vot ujusidki pähe mõtted, et „vbl tal NoteCaddy või veel miski hullem näitab ära, et OOP kolmpanustatud pangas sellise flopi cbet-sizinguga foldin ma turnil 80% ja ta lihtsalt prindib float-blufiga raha“. Muidugi võiks olla nii enesekindel, et „olen teinud piisavalt tööd, et usaldada oma range balanseeritust“, aga no ei käi need asjad pokkeris nii lihtsalt, ikka kõigud ebakindlusest eneseimetlusse ja tagasi, nagu depressiivmaniakaalne kiikhobu.Anonüümpokkeriga tean, et kuigi vastane saab juba sajakonna käega mingi ettekujutuse minu mängustiilist, siis tegelikult olen ma tema jaoks siiski üsna puhas leht.

*Nimevahetust kasutataks vähe. Üllatavalt vähe isegi regularide seas. Päris palju on regse, kes istuvad siiani laudades sama nimega, mis aasta algul. Vbl pole nad märganud vahetusvõimaluse olemasolu, vbl on kiindunud enda nimesse. Üks võimalus on siiski veel, mille tõi välja üks mu Soome pokkerikamraad. Nimelt, talle pidavat meeldima, et ta teab, millise imagoga vastased teda näevad. Tüübi mängustiil on väga loominguline LAG ning edu võti tugev keskendumine vähestele laudadele. Ja tõepoolest, tema puhul võib anonüümseks saades palju imagoloogilist tööd raisku minna.

*Nimevahetust saab mingil määral kurjalt ära kasutada. Nüüd liigun tsooni, mille kohta pokkeripodcaster ChicagoJoey ütleks, et on aeg lõuad sulgeda ja moraalitutele mitte lolle mõtteid pähe panna. Aga jätkan siiski...nimelt naersime sellesinase soomlasega, et võiksime nimed omavahel ära vahetada ja sellega mõnda aega parajat kaost tekitada. Kui vastane mängib enda arust ultraLAGi vastu, aga tegelikult istub juhikabiinis nitt, siis on see ikka päris suur eelis. Vastupidi niisamuti. Mingi aja pärast sai naer otsa, sest kuigi meie seda kunagi ei tee, siis teised võivad sellega meile ikkagi haiget teha. Et minu meelest oleks hea, kui MG ei võimaldaks juba kasutusel olnud nime enam uuesti kasutusele võtta. 

*Ühte asja kahtlustan veel, nimelt tundub mulle, et aeg ajalt jäävad manuaalsed märkmed ja värvimärgid peale nimevahetust ikkagi külge. Lihtsalt mõnikord märkan lauas mängijat, kelle nimi on mulle täiesti võõras, aga värvikoodil on regulari märk küljes. Kirjalikke märkmeid ma pärast nimevahetuse võimaluse tekkimist pole viitsinud kirjutada, et päris kindel selles siiski ei ole. 

--

Positiivse külje pealt tahakse veel ära märkida, et vähese mängu juures olen ma vähemasti üsna optimaalne ning pühapäeval teleka kõrval ühelauatades võtsin Fishermani taseme freerollilt võidu ja €375. Ja kui eelmise kuu juures polnud mängijate arvus kindel, siis seekord vaatasin hoolsasti üle – 32 mängijat, turniiri väärtus €31. Täitsa kena! 


14. märts
"Jokker Live & warm-up"

Nädalavahetus kuulus meelelahutuspokkerile. Reedel korraldasime enda juures esimese Jokkeri turniiripokkeriklubi (+ tosin muud head sõpra) koosviibimise, kus mängisime Jokker Live formaadi (ühe jokkeriga texas holdem) omavahel läbi. Tundus mõistlik, sest kuigi olime võimalikud kitsaskohad juba läbi mõelnud, vajasin vähemasti mina kinnitust, et oskame päris turniiril floorile segase olukorra tekkides alati õige lahenduse välja pakkuda. Reeglid olid sellised, et jokker võib asendada ükskõik millist kaarti, isegi kui see kaart on vastasmängija käes. Ehk kui sul on poti äss, siis minu jokker võib sellele vaatamata olla samuti poti äss. Samuti ei eristata „puhast“ vs jokkeriga kombinatsiooni, et kui sul on „puhas“ rida kümnest ässani ja mul jokkeriga selline, siis läheb pank pooleks. 

jokkerwarmup.jpg
Testimäng osutuski vajalikuks. Nimelt avastasime, et jokkerpokkeris on nut-mastiga võimalik välja kukkuda! Kui laud on Th-9h-8h ja mul Ah-2h, siis Kh-jokker teeb mulle pähe, sest vastase käsi on A-K-T-9-8 ja minul A-T-9-8-2. Ilma võimaliku mastireata on inimesed harjunud ässaga masti võitmatuks pidama ning mõni mängija oleks võinud päris suure pettumuse osaliseks saada, kui paned enda meelest nutsuga nuppe ja järgmisel hetkel ajad juba garderoobis palitut selga. Nüüd saime enne turniiri olukorra esile tõsta ja mängijaid hoiatada.

Mängust kui sellisest. Minul endal oli jokkeriga pisut keeruline kohaneda. Nitina kardan ma niikuinii igasuguseid asju, aga kui pakki panna jokker, siis paisub hirm ikka päris paanikaks. Ilmselt algfaasis oli minu mõtlemine natuke liiga jokkerikeskne. Pisut kartsin ka, et kui teised sarnaselt mõtlevad, siis osutub see mäng küll tapvalt igavaks. Nooh, õnneks teised küll sedasi ei mõelnud, näiteks warm-upi rebuy perioodi ajal aeti nupud 3-way enne floppi sisse kätega 2-3, 8-5 ja 7-6...

Kui jokkerpokkeri strateegiast rääkida, siis mõned mõtted jõudsid nende kahe turniiriga enam-vähem valmis küpseda. Esiteks, väiksed paarid on tõeline rämps, nii diipstäkk mängus, kui eriti veel hilises faasis. Jokkeri vastas olles ei ole set ligilähedaseltki nii tugev käsi, kui holdemis. Sisuliselt on meil vastas omahakäsi (vbl lausa 5-kaardi omaha käsi?), kui turvaliselt me ennast nendes mängudes madala setiga tunneme? Ja lühikeste stäkkidega kolmede paariga jokker-X vastas olek on ikka täielik katastroof. Teiseks, suured kaardid lähevad veelgi rohkem hinda. Top-paar top-kikkeri vastu tekib isegi jokkeril kikker-probleem. See kõik on öeldud küll puhtalt tagumikutunnetuse pealt ja kalkulatsioone ma jooksutanud ei ole. Kui keegi teab kalkulaatorit, kuhu saab jokkeri sisse toksida, siis andke palun teada. Kas AA on jokkeri vastu enne floppi soosik? Mis võiduvõimalused on kahtede paaril jokkeri vastu? Aga AK-l? Need küsimused vajaksid vastamist.

Üks on igatahes kindel – jokker tekitab elevust ning mõlemad turniirid olid äärmiselt meeleolukad. Läheb kordamisele ja vbl ajame järgmisel turniiril asjad topeltteravaks ja paneme pakki kaks jokkerit!  


8. märts
"Kalamehejutud"

Täna võtan vaatluse alla Triobeti lojaalsusprogrammi viimase taseme „Fisherman“. Soovitan mitte ehmatada ja minema putkata, et nüüd tuleb kinnimakstud reklaamjutt, sest niimoodi võite hunniku head raha iga kuu noppimata jätta. Päris-päriselt ja täitsa ausalt, tubli hobimängija/semipro/wannabe jaoks on tegemist väga väärtusliku programmiga. Lööme numbrid kokku ning ma võtan aluseks mängumahu, millega saab igakuine €100 boonus vabastatud.

€100 boonus
€100 vabastamiseks tuleb reiki koguda €500.

Rakeback
€500 eest makstakse mängijale 30% rakebacki ehk €150. 

€25 spordipanus
Iga kuu lisatakse mängija kontole 25-eurone spordiennustuspanus. Kui panus läheb pihta, siis makstakse võidud kontole ning raha väljakandmiseks on vaja see 3-kordselt läbi mängida. Mis siis väärtuseks tuleb? Kui mängime 50% võiduvõimalusega võistkonna peale (mis 5% Trio võidumarginaaliga annab koefitsendiks 1,9), siis võidame iga teine kuu €22,5, iga esimene kuu ei kaota me muud, kui panuse tegemiseks kulunud aja. Et raha välja võtta, peame €22,5 veel kolm korda läbi mängima ja huupi panustades maksame Triole veel 3x5% ehk 3*0,05*22,5=€3,375 ära. Kasum €19, aga ümardame selle €16 peale, kui soovime nt. random.org asemel ise panustada ja ilmselgelt vähendame sellega enda õnnestumisvõimalusi :) Ning kuna pihta saame ainult iga teine kuu, siis on kuupõhine kasum €8.

Freerollid 
Fisherman freeroll
Nüüd ei julge pead anda, aga minu meelest mängis veebruaris €1000 auhinnafondi peale ca 30 mängijat. Aga no ütleme, et oli 40, mis teeb väärtuseks €25
VIP klubi freeroll
Veebruaris jagati 20 mängija vahel välja €600 auhinnafond kahe reisivautšeri ning ühe Triobet live turniiripileti näol. Väärtus €30, aga kuna tegemist pole siiski pärisrahaga, siis võtame sellest kolmandiku maha. €20 it is. 
Muud freerollid
Fisherman saab osaleda ka kõigil madalama tasemega lojaalsusklubi freerollidel ning Killer Whale €500 on tõenäoliselt isegi päris ok väärtusega. Lisaks toimuvad laupäeviti €3000 freerollid, mis küll hõlmavad tervet MG-d ja field jääb vist ca 1000 kanti. Aga paneme nende kõigi muude rollide väärtuseks €15.

Mis joone alla tuleb?
Boonus €100
Rakeback €150
Spordipanus €8
Fisherman fr €25
VIP fr €20
Muud fr €15
-----------------------------
Kokku: €303 (61% rakeback)

61% rakeback on äärmiselt helde pakkumine, kuid ei maksa unustada, et sellele lisandub aeg-ajalt veelgi väärtust igasugu kuukampaaniate („Rahasadu“,“Ärtu masti eest €5“, „Sng-väljakutse“ jms.) näol. Rääkimata Sinise esmaspäeva kampaaniast, kus Privador kasseeris paarisaja euro reikimise eest sisse napi €1000. 

Ehk siis reaalne rakeback jääb ilmselt umbes 65% kanti. Ikka päris hea.

trioloj.jpg

1. märts
"Kings of Tallinn ja veebruari kokkuvõte"

Kings of Tallinn. Äärmiselt hea meel, et koduhoovis sedavõrd suurejooneline festival toimus. Terve nädal oli Olümpias täismaja ning ilmselgelt on need ruumid selle festivali jaoks väikseks jäänud. Õnneks järgmine aasta on Hilton juba valmis ning korraldustiim oskab samuti massiivsete fieldidega paremini arvestada.

Ise mängisin €550, €100r ja €100 fo PLO-sid ning main event turbo version holdemit. Midagi saavutada kahjuks ei õnnestunud, aga mängud iseenesest olid päris head. Natuke on keeruline live mänguga kohaneda, ikka hoopis teisiti mängitakse, no üsna halvasti, aga adjustimine võtab aega. Nnäiteks Kaidar rääkis, kuidas viskas bottom maja riveril minema, kui üks vastane bettis suurelt ja teine callis. Netis ei ole sa seal tõepoolest pea kunagi hea, aga nüüd näitas üks tüüp bluffi ja teine keskpärast masti ning sellist suurt foldi tehes võid hoopis ise "vigast" mängu mängida. Naljatasingi selle peale, et olen kuulnud paarist mängijast, kes purjus soomlaste vastu riveril majasid foldides raha teenivad, aga isiklikult sellist siiski ei tunne. Igatahes Kaidari kohanemine õnnestus lõpuks väga hästi ning ta noppis sellesinase turniiri võidu.
Heh, üks nali oli Kaidariga veel, nimelt rääkisime pausi ajal variatsioonist ja Kaidar lausus lakooniliselt: „Ma pole ka lives cashinud viimased 4-5...(ma mõtlesin, et 5 turniiri cashimata mängimine ei ole isegi mikroskoopiline downswing)...aastat!“ Eks ta pärast täpsustas, et mängibki aastas keskmiselt 3 turniiri, aga lihtsa lausena kõlas see ikka äärmiselt naljakalt. No nüüd sai see tsükkel uhkelt katki tehtud ning ühtlasi on värske Jokkeri pokkeriklubi teeninud enda esimese turniirivõidu. Hea töö, Kaidar!
--
Veebruari netigrindis mentaalmäng logises kapitaalselt, keskendumine oli olematu ja pea pulki täis. Jokkeri tegemine võttis selgelt oma osa. Ega kuigi tihti lauda ei jõudnudki ning kokku mängisin alla tosinkilo kätt. Tulemus jäi õnneks plusside poolele, mitte just kuigi massiivselt, aga mängu kvaliteeti ja volüümi arvestades ei julge nuriseda.

feb.GIF
Raske öelda, kas märtsis saan mindseti paika ja mängud käima. Natuke kahtlen, aga proovin ennast siiski kokku võtta ning päevaplaanis 2-3h ikka pokkeri jaoks ka leida. Muidu läheb rooste!
--
Sinise esmaspäeva viimane duell oli kaks korda pikem, kui eelmisel nädalal ja kestis seega kaks kätt. Kui eelmise nädala light kolmpanus-stackoffi kommenteeris Priva sedapsi, et eks ta mind ässade peale pani ja natuke oli kiire ka, siis seekord tundus küll eriti kiire olevat :) 


Lõpptulemusena jäid siis heads-upid 2:2. Kahjuks oli osalemisaktiivsus promol väga närb ja ma kardan, et omahatajatele niipea uusi kampaaniaid tulemas ei ole. Loodetavasti siiski eksin.
--
Pühapäevase postituse Oscari panustega läks sedapsi, et Mad Max võttiski seljavõidu, aga Spotlight napsas parimale originaalstsenaariumile lisaks ka parima filmi tiitli ning lasi sellega mu Triobeti panused põhja. Suht haruldane lugu ilmselt, et parima režissööri, operaatori ja peaosatäitja tiitlid napsab üks ning parima filmi tiitli teine teos.


28. veebruar
"Oscarid 2016"

Pokkerist ei jõua täna kirjutada, aga teen Kings of Tallinnast lühikese kokkuvõtte lähipäevil. Aga lappasin täna pisut Oscarite koefitsente ja leidsin mõned panustamisväärsed sellised. 

Mad Max (1,12) vs Star Wars @ Tonybet. Tundub ikka väga safe bet. MM on suursoosik kolmes kategoorias, selge soosik veel kolmes ning omab teatavat võiduvõimalust veel kolmes. Star Wars on soosik ühes kategoorias ja omab väikest šanssi veel kolmes. 1,12 koefitsentide jahtimine ei ole üldjuhul kuigi mõistlik, aga see tundub nii hea bet, et suskasin kogu Tonybeti kontojäägi (aka €68,52) sellele betile sisse.

Triobetis panin The Big Short vs Spotlight viigile koefiga 2,12. Mõlemad suursoosikud ühes kategoorias ning rohkemat eriti ei paista. Tonybetis sama paar koefiga 1,75, et tundub hea bet. €20 läks sisse ja kirjutades veensin end sedavõrd palju, et lähen panen veel €20 juurde.
Trios oli eribette päris palju ja ilmselt leiaks sealt veel üht-teist panustamisväärilist, aga ei viitsinud rohkem uurida.

22. veebruar
"All Joker, no Poker"

Privadoriga HU oli täna nii kiire, kui üldse olla saab. Mängisime ühe tulise käe ja oligi läbi, Priva vedas jälle pikema kõrre. Flopist ajasime flipiga sisse, polegi midagi pikalt kommenteerida:


Aga viimasel kampaanianädalal paluksin küll teil Privador esikohalt minema tõrjuda, ei oska ega taha mina tema vastu flipata, tahaks hoopis mõne normaalse inimesega head pokkerit mängida ;)
--
Pea on praegu nii palju Jokkerit täis, et pokkeri mindset on täitsa paigast ära. Mänginud olen ülivähe, veebruaris alla 10k käe ja needki vähesed hetked, mil mõned lauad lahti löön, on mõtted täiesti hajevil ja keskendumine olematu. Ikka mõtlen hoopis sellest, mida kirjutada oleks vaja või muidu kõpitseda, lehega on tööd ikka tohutult palju. Iseenesest on see mõistagi loomulik, et uus projekt sind alla neelab, aga natuke olen pokkeri osas murelikuks muutunud; mõned tunnid võiks päevas suuta siiski mängule ka pühenduda.
--
Käesoleval nädalal algas Kings of Tallinn, kus mul on suur au lüüa kaasa „TallinnMob“ võistkonna ridades. Tiimi kuuluvad veel Henri Käsper, Vallo Maidla ja...Barney Boatman. Uhke! Eks näis, kui kaugele kogemused noorusuljuse vastu kannavad.
Plaanin mängida kõik PLO-d, nii 4- kui 5-kaardi sellised, ning kui tiimil on hästi läinud, siis teen vajadusel mingeid holdemeid ka juurde. 
--
Võidetud reisitšeki sain kätte ja täna saatsin VIP-reisidesse kirja, et mida €300 eest osta saab. Veider lugu, kuigi me Kairitiga kumbki kinkekaarte eriti ei armasta, seda peamiselt põhjusel, et need kipuvad meie käes hapuks minema, oleme justnagu nende magnetid, sest praegu on kabineti teadetetahvlile kogunenud 4 kaarti, millest kolm on väärtusega €300 või rohkem – reisivautšer, EMV põhiturniiri pilet ning Kairiti eelmisel aastal võidetud €500 Superweekend pilet. Selliste hapnemine oleks küll kurjast.     

19. veebruar
"PLO matš Privadoriga"

Sai lubatud teha Privaga mängust kokkuvõtte, et panin siis võtmekäed koos kommentaaridega kirja.

Flopi oleks võinud/pidanud järgi checkima. Sellise väikse sizinguga ei kaitse ma oma kätt ja väärtust ka ei võta ning ch-ra vastu panen ennast äärmiselt ebamugavasse seisu ja olen ilmselt sunnitud foldima. Selge checkimise koht plaaniga hea turni korral callida ja inetu korral lihtsalt foldida. Aga üllatunud olen ka Priva mängust, sellise spr-ga üsna selge stackoff flopil.
River on...keeruline. Sd-valuet on mul üsna vähe ja peamine küsimus on, kui tihti Priva seal kaks paari maha paneb. Kui callib kasvõi aeg-ajalt, siis ilmselt on tegemist kaotava panusega. Kuidagi liiga nitine tundus nutsublokkeriga järgi checkida, aga see pole muidugi kuigi asjalik põhjus bettimiseks.   

Võtsin flopis üsna passiivse liini, sest stäkid on sügavad ja Priva stackoff range vastu olen parimal juhul flippamas. Ma arvan, et isegi väga suuri non-nut tõmbeid on sügavate stäkkidega fine positsioonis mängida passiivselt. Turn-river mõistagi standard. 

Pre raise on pointless, Priva polnud foldinud mitte kordagi ning samas pani otsa hämmastavalt tihti (lõpuks näitas vist 23%). Tõtt öelda olin Privadori agressiivsusest üllatunud, arvasin, et mäng tuleb küll ohtra kaitsmisega, aga vähese pf aktiivsusega. Aga jah, mu käsi ei talu kolmpanustamist ja foldimiseks on ilmselgelt liiga tugev, seega toimib ta kõige paremini limp-callina.
Ülejäänud väga standard, turnil slowrollisin tahtmatult, kuna tundetasandil nägin topeltcheck-raise liini taga nutsu ja vajasin ägisemisaega, aga loomulikult ei hakka ma siin foldima. Mängu ajal mõtlesin Priva kätt nähes, et on ikka luckbox, aga reaalselt oli tal 43% equityt!

Pre pole obv standard ja kindlasti mitte minulik ja tõenäoliselt isegi pretty bad. Olin suurel blindil üsna passiivne olnud ja topeltmastist prahti nähes panin panuse pikemalt mõtlemata sisse. Probleem on antud käega peamiselt selles, et isegi kui Privador loeb mu kätt „valesti“ ja ründab madalaid boarde, siis sageli domineerib ta enese teadmata semibluffides minu kätt (nt 65x laual 679x käega). Ehk sisuliselt träpin ma pre kolmpanusega iseennast.Not a good thing to do.

Flopis andsin alla, aga kui Priva järgi checkis, siis turnil hakkasin ilma igasuguste blokkeriteta ehitama. Jällegi, üsna õhuke askeldamine, nii palju ridasid jõudis kohale, sellise panuse vastu jätkab ka mastitõmme ja kaks paari. Blokkereid pole ja equity on null, ei tundu hea.

Riveri mäng seevastu meeldib. Rohkem põhjas pole rangega enam olla võimalik ning ma ei biidi absoluutselt mitte midagi. Samas Prive ranges ei tohiks olla peaaegu üldse majasid, sest kahe paariga oleks ta floppi bettinud; mastitõmme, mis mind ikkagi biidib, läks mööda ning kuna bettisin turni nii väikselt, siis võib Prival olla ka päris palju QJxx-tüüpi käsi, millega riveril ikka üliraske callida.Isegi Tx ja 87 ei ole ju mingil juhul snäpcallid. Ehk siis riveri shove tundub checkimisest palju parem. Mis sul oli, Privador?

Viimane käsi, väga standard, aga lihtsalt ülevaate mõttes
--
Aga nüüd vutt-vutt mobiilidesse, praegu Privador jälle esimene €61 reigiga, lööge ta sealt ometigi minema ;) Kuigi teisest küljest võtaksin hea meelega revanši :)


15. veebruar
"Winterfest, Jokker ja paha Privador"

Nii palju, millest kirjutada. Alustan vist algusest.

Winterfest
Triobet Winterfest Otepääl oli väga mõnusa atmosfääriga turniir. Kas ka rahaliselt mõistlik valik? No ilmselt mitte, lauad olid noori ja osavaid täis ning tase oli ikka tummine. Seda vahvam oli, et lõpuks riisusid koore naised ja „vanurid“, kui nüüd nii öelda tohib, aga viimase viisiku moodustasid turniiri ainsad kaks naismängijat (!) ning Toivo-Leino-Mareki keskmine iga peaks jääma umbes 40 kanti, mis pokkeris on päris aukartustäratav. Mitte et mul oleks suur isu noortele ninanipsu anda, mulle meeldib, kui noored on tublid ja tugevad, aga lihtsalt selline vahva seik. Väga vähe jäi puudu ka naiste kaksikvõidust, Marek oli juba all-in A6 vs JJ, aga turni tuli äss ja nii see tõeliselt kurioosne lugu sündimata jäi. 
Kihlvedudest nii palju, et üks minu poolt välja hõigatud „hea bet“ võitis ja teine kaotas. Kahjuks võitis see bet, mille peale ma ei panustanud. Go figure!
--  
Triobet Live Otepää
Pühapäeval osalesime veel TB Live Otepää sng-l, üheksa mängijaga turniiri võitja selgitamiseks kulus 7,5 tundi :) Kass oli vähemasti tubli ja mängis ennast teiseks, mina Trio värvides veel kätt valgeks ei saanud.
--
Jokker.ee
Tänase päevaga sai läbi üks suur projekt minu elus. Pärast kümneaastast tegutsemist lõppes nüüd ametlikult (sisuliselt olin juba üle aasta tegelenud ainult turniiripokkeri klubi eestvedamisega) minu koostöö PokerNewsiga. Ma ei taha lahkumise tagamaid lahkama hakata, meil oli koos häid aegu ja veelgi paremaid, aga 2015. aasta alguses oli selge, et meie teed on määratud lahknema. 
Aga pole halba ilma heata. Kui oli saanud selgeks, et PokerNewsi me enam endisel kujul teha ei saa, tekkis meil Hannese, Mareki ja Herliga idee luua päris oma uudisportaal. Nüüd, üsna täpselt aasta aega hiljem, saame teile uhkelt esitleda meie värsket lehte Jokker.ee, mis hüüdlause kohaselt on „Ässast ägedam!“ Hästi ja ägedalt me saiti teha ka püüame ning kvalitatiivselt ei kavatse me PokerNewsi tegemisest millimeetritki tagasi anda. Pigem vastupidi, sest Jokkeri näol on tegemist meie enda produktiga, mida saame arendada ja suunata vastavalt oma äranägemisele. PokerNewsi tehes tuli alati arvestada tsentraliseeritud juhtimissüsteemiga ning alati ei õnnestunud enda mõtteid peakontorile selgeks teha. Samas tuleb ka tunnistada, et PokerNewsis oli äärmiselt mugav see, et tehniliste küsimustega ei olnud vaja tegeleda. Mind ikka täitsa jahmatas, kui tohutult palju aega ja pühendumust sellise saidi tehniline teostamine nõuab! Meie IT-tiim tegi väga tubli tööd, aga ikkagi jooksime algsest avamistähtajast 1,5 kuud üle ning praegugi on lehel veel kõpitsemist omajagu, aga me lihtsalt ei mallanud launchimisega enam oodata. Proovige siis vaadata pisivigadele läbi sõrmede ja suurematele samuti, me pusime ja parandame saiti igapäevaselt.
--
Sinine esmaspäev
PLO heads-up promos läksin see nädal kokku vana hea relvavenna Privadoriga. Lahing oli seekord pikem, võitlesime napilt pool tundi ning lõpuks tuli tunnistada Priva pare
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5