SUUR PIDU LÄHENEB: Eesti pokker saab 20-aastaseks!
  • Jokker.ee
  • 14.01.2020

SUUR PIDU LÄHENEB: Eesti pokker saab 20-aastaseks!

Tänavu tähistatakse pidulikult Eesti pokkeri 20-ndat sünnipäeva, mille puhul viib Eesti Turniiripokkeri Föderatsioon 23. veebruaril läbi nii erilise aastapäevaturniiri kui piduliku galaõhtu. 

Reaalne pokkeri ajalugu on Eestis mõistagi märksa pikem, ulatutes tõenäoliselt juba 19. sajandisse. Kindlasti mängiti pokkerit raha peale ka näiteks Nõukogude ajal, kuid mõistagi salaja.

Teadlikult, organiseeritult ning legaalselt hakati pokkerit harrastama aga just 2000. aastal Astoria-Palace kasiinos. Pokkeriklubi esimesel tegevusaastal selgitati parim mängija mitmeosalise võistluse käigus, mis koosnes nii turniiridest kui rahamängust. Juba järgmisel aastal viidi läbi esimesed Eesti meistrivõistlused, kus osutus parimaks Alar Milk

Tollane Astoria-Palace'i pokkerimänedžer oli Andres Burget (pildil keskel), kelle eestvedamisel suudeti pokkerit aina enam ja enam massidesse viia. Andrese sõnul oli Astoria-Palace pokkeriklubil 2004. aasta alguses pisut üle 200 liikme, kuid sama aasta sügisel Tallinnas korraldatud esimesed kiirpokkeri maailmameistrivõistlused tõstsid pokkeri populaarsust märgatavalt. 

Suudeti ju selleks turniiriks Tallinnasse meelitada rida toonaseid maailmatasemel tegijaid nagu Marcel Luske, Ivo Donev, Tony G, Noah Boeken, Dave Colclough jpt. Just seal lõi esmakordselt särama ka Imre Leiboldi täht, kes oli tegelikult küll juba eelnevalt paar aastat netipokkeriga leiba teeninud. 

Optibeti kalabistroo.jpg

Oma entusiasmi ning tõsise töö eest Eesti pokkeri arendamises pälvis Andres rohkelt tunnustust ka välismaal, saades 2004. aastal koguni maineka Euroopa aasta kasiinotöötaja auhinna. Järgmistel aastatel kerkis esile teisigi tublisid eestvedajaid ning viis aastat hiljem algas Eestis juba suur pokkeribuum, mis viis aktiivsete harrastajate arvu kümnetesse tuhandetesse. 

Täpsemalt saad Eesti pokkeri olulisematest verstapostidest lugeda ETPF-i lehel. Hea retrolaksu saamiseks ära unusta vaatamast ka lahedaid "vana kooli pilte" Jokkeri fotoalbumis
 
Juubelit tähistatakse 23. veebruaril Olympic Park kasiinos, mil kulmineerub ka regiooni suurim pokkerifestival Kings of Tallinn. Keskpäeval algab 220-eurose sisseostuga ning kuni 300 mängijale mõeldud NLH freezeout-pokkeriturniir, sama päeva õhtul läbiviidaval pidulikul galal autasustatakse aga 2019. aasta parimaid mängijaid ning pakutakse head muusikat Margus Vaheri, DJ Alvar Orula ja menubändi 2 Quick Start esituses. 

Sünnipäevaturniirile ja galaõhtule on oodatud kõik pokkerisõbrad ning sissepääs kasiinosse on prii. 

Foto: Andres Burgeti erakogu
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5