Üle-euroopaline suurfestival Unibet Open naaseb kuue aasta järel Eestisse
  • Jokker.ee
  • 29.02.2020

Üle-euroopaline suurfestival Unibet Open naaseb kuue aasta järel Eestisse

Eile andis Unibeti pokkerituba teada oma firmaturniiri Unibet Openi järgmise sihtkoha. Mõnda aega kestnud spekulatsioonid osutusidki tõeks - selle aasta teine Unibet Open toimub 20.-24. mail Tallinnas!

See on Unibet Openi ajaloos teine kord, mil suurturniir Eestit väisab. 2014. aasta mais toimus Unibet Open Olümpia hotelli konverentsikeskuses (tollal oli "vana Park" juba suletud ning Hilton polnud veel valminud), meelitades Eestisse sadu pokkerituriste. Unibet Openil on täita Eesti pokkeriajaloos vägagi oluline koht, sest just see oli esimene festival, kus eestlased hakkasid väiksemate kampadena "nullindate" lõpus üheskoos mängimas käima :)

2014. aastal oli oodatult tegemist Eesti suurima rahvusvahelise pokkerifestivaliga pärast kahte EPT-d (2010. ja 2011. aastal). 1100-eurose osalustasuga põhiturniiril võistles 262 mängijat (neist 73 eestlast, mis on sel ajahetkel lausa fenomenaalne tulemus) ning kolm neist jõudis ka finaallauda. 

Mis kõige tähtsam - koduseinte toetusel tuli võitjaks (juba tollal) vägagi nimekas pokkeristaar Mauri Dorbek, kes pani taskusse 55 000 eurot! Eestlased võisid kindlasti uhked olla, sest võrreldes 2013. aasta detsembris Riias toimunud samanimelisega üritusega oli just kohalike mängijate osavõtt kordades suurem.

Unibet Open Tallinn jõudis kahel korral ka TV-uudistesse, üritusest valmis telesaade ning festivali lõpetas võimas pidu (koos tohutus koguses tasuta jookidega) ööklubis Hollywood. Ehk - ajal, mil polnud veel Kings of Tallinnat ja Coolbet Openit, oli tegemist tõepoolest vägagi korraliku pokkeripeoga.

UBO.jpg

Unibet Open Tallinn 2014 afterparty Hollywoodis

Kolme stardipäevaga põhiturniir ja muu action

Tänavune Unibet Open koosneb hulgast turniiridest, põhiturniiri sisseost on endiselt 1100 eurot ning sellel on kolm stardipäeva (viimane turboversioonis). Kavas on ka näiteks kahepäevane High-Roller (sisseost 2200 eurot, üks re-entry), menukas #QueenRules naisteturniir, Unibet community freeroll ning eeskätt hobimängijatele mõeldud "väike põhiturniir" sisseostuga 110 eurot.

Niisamuti pakutakse külalistele tervitusjooke (tuntud kui Welcome Drinks Party kasiinos) ning viiakse läbi afterparty. Hinnanguliselt oodatakse põhiturniirile 300-400 erinevat mängijat ning Tallinnasse sadu pokkerituriste üle Euroopa.

Kas Unibet Open tõmbab kohalikel pokkerimängijatel hinge kinni?

Kui veel 4-5 aastat tagasi tervitati Eestis igat vähegi suuremat pokkerifestivali suure õhinaga, siis praeguks ollakse juba jõutud seisu, mil valitseb kerge suurturniiride üleküllus. Aprillis on Eesti pokkerimängijate pilgud suunatud EMV-le, 5.-10. mail jõuab aga Tallinnasse arvult viies Coolbet Open.  

Kui seda kõike kohalike mängijate mätta otsast võtta, siis nimekatel proffidel nagu Markku Koplimaa või Ottomar Ladva pole selle vastu loomulikult midagi. Seevastu arvukatel hobimängijatel pigistab suurfestivalide rohkus omajagu hinge kinni. Asi pole ainult rahas (kuigi tuleb arvestada, et Unibet Open toimub kuu lõpus!), vaid ka vabas ajas, mida "tavatööga" raha teenivatel pokkerisõpradel tahes tahtmata napiks jääb.   

Unibet.gif

Seega sõltub festivali edukus peamiselt ikkagi sellest, kui palju turiste suudab Unibet Eestisse meelitada. Mullu sügisel Tallinnas toimunud Unibet Deepstack Open jooksis küll lati alt läbi, kuid Unibet Open on mõistagi hoopis midagi muud. Seda korraldab täielikult Unibet ise ning kogu festivali turundustegevus on korralik ja läbimõeldud. 

Lisaks on Unibet Openi haare Euroopas märksa laiem kui teistel Eestis toimuvatel suurfestivalidel, mis on suunatud peaasjalikult Soome, Skandinaavia ja Baltikumi pokkerimängijatele. Seega julgeme prognoosida üritust, mis jääb absoluutarvude poolest küll Kingsile alla, kuid läheb siiski suurtele massidele ja toob Tallinnasse just palju Euroopa suurriikide mängijaid.  

Kuidas pääseda Unibet Openile? 

Nagu suurematel ja väiksematel festivalidel ikka - sa kas tuled kasiinosse ja ostad sealt soovitud turniiripileti või osaled Unibetis toimuvatel satelliitidel ning kui sul läheb õnneks, saad pileti või 2000-eurose auhinnapaketi märksa odavamalt kätte!

Ühesõnaga - tasub (taas) Unibeti pokkeritoal silma peal hoida. 

UUS KLIENT SAAB UNIBETIS ILMA SISSEMAKSETA 10 € RAHAMÄNGU PILETI!

Selles artiklis sisaldub hasartmängu reklaam. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5