Waim pääses Eesti pokkeri kuulsuste halli, vaata ka 2023. aasta parimaid
  • Jokker.ee
  • 01.04.2024

Waim pääses Eesti pokkeri kuulsuste halli, vaata ka 2023. aasta parimaid

30. märtsil Chesterfield Poker Clubis toimunud ETPF-i auhinnagalal tunnustati möödunud aasta parimaid mängijaid ning anti elutöö preemia Tarmo „Waim“ Pikale (pildil), kellest sai ETPF-i kuulsuste halli üheksas liige. 

Waim on toimetanud pokkerivallas üle 15 aastat. "Pisiku sain Kalev TV pokkeriülekannetest, esimene live oli 2008. aastal Pärnus 2 Paaris, siis tegin Triobeti konto, edasi freerollid, siis juba pärisraha turniirid ning viimaks sattusin ka Wismari pokkeriklubisse Tallinnas. Seal tutvusin Kajamehega (Kuulsuste Halli liige Toomas Taimla) ja kui võitsin mingil satikal Pokerstarsi Tallinna Festivalile paketi, siis tegime selle Kajamehega pooleks ja ma ööbisin Kajamehe pool. Seal mõtlesime välja Pubipokkeri - tema tegi Tao ja mina hiljem siis Sumina ja Ahjualuse," räägib Waim oma teekonnast pokkerisse. 

Tema peamiseks teeneks on pokkeri arendamine regionaalsel tasemel, turniiride läbiviimine ning mängu propageerimine. Eelkõige on Waim tegev Lõuna-Eestis, kuid toimetab usinalt ka mujal. Ta on kaasanud pokkerisse sadu uusi harrastajaid ning tutvustanud pokkerit nii ülikoolides, pubides, firmaüritustel kui ka erinevatel tiitlivõistlustel üle Eesti. Waim oskab mõistagi ka ise mängida ning on kahekordne Eesti meister (mõlemad tiitlit on saadud võistkondlikel turniiridel).

„Tunnen suurt uhkust selle üle, et mind võeti ametlikult seltskonda, kus on eranditult vaid väärikad tegijad. Loodetavasti ei tähenda elutöö preemia päris pensionile saatmist, kuna ma tõesti armastan oma tänast tööd ega taha veel lõpetada,“ muigas Waim ning tänas eraldi nii Andres Burgetit kui Taivo Egelit, tänast peamist koostööpartnerit Coolbeti ning mõistagi kogu Eesti pokkerikogukonda.

ETPFi kuulsuste halli liikmed seisuga 30.03.2024
- Ivo Jurno
- Toomas Taimla
- Andres Burget
- Imre Leibold
- Tambet Kask
- Risto Suurpõld
- Henri Käsper
- Kairit Leibold
- Tarmo Pikk

420309873_10161541664174267_7498312629780457690_n.jpg2023. pokkeriauhindade nominendid

2023. aasta pokkeriauhindade saajaid oli sel korral natuke raskem prognoosida kui mullu, üsna kindel tundus olevat vaid see, et aasta pokkerisündmuseks valitakse Tallinnas toimunud WSOP Circuit. Kes olid aga ülejäänud võitjad ning milles nende teened seisnesid?
- Aasta live-mängija Henri Käsper - teenis mullu live-turniiridel eestlastest enim raha ning saavutas mainekal Pariisi EPT põhiturniiril kõrge viienda koha.
- Aasta online-mängija Taisto Janter - rahalaudade valitseja, teenis mullu ainuüksi GG Poker cashgame'is 1,26 miljonit dollarit puhaskasumit.
- Aasta naismängija Liina Värk - GPI Poker Rankings edetabeli põhjal Eesti naiste esinumber, sai mullu 4 WSOP cashi.
- Aasta läbimurdja Allan Arjut - aktiivne pokkeripersoon, kes näitas stabiilselt häid tulemusi nii Eestis kui Euroopas toimunud suurturniiridel ning võitis ühe Eesti meistritiitli.
- Rahva lemmik Herli Olop - aktiivne sotsisaalturundaja ning portaali Jokker.ee eestvedaja.

Gala galerii on leitav Facebooki grupis ETPF.
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5