ETPF valis 2016. aasta parimaks pokkerimängijaks turniiriproff Markku Koplimaa
  • Jokker.ee
  • 23.04.2017

ETPF valis 2016. aasta parimaks pokkerimängijaks turniiriproff Markku Koplimaa

22. aprillil Olympic Park kasiinos toimunud Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) iga-aastasel pidulikul auhinnagalal, mis lõpetas kümme päeva väldanud 2017. aasta Eesti meistrivõistlused (EMV), pärjati eelmise aasta edukamaid pokkerimängijaid. 30-aastane pokkeriproff Markku Koplimaa (pildil) pälvis samaaegselt nii aasta parima live- kui ka online-mängija auhinna. 

Möödunud aastal õnnestus Markkul jõuda auhinnarahadesse koguni tosinal rahvusvahelisel live-turniiril ning teenida ühtekokku üle 270 tuhande euro. Veelgi edukam oli mees aga online-pokkeris, tulles viiendaks nii PokerStars SCOOP festivali põhiturniiril (374 000 eurot) kui ka WCOOP osaturniiril (52 000 eurot). 

„Eelmine aasta oli tõesti super ning ma jäin väga rahule nii oma tulemuste kui mänguga, kuigi arenemisruumi on ju alati,“ kommenteeris Markku ise. „Edaspidi kavatsen jätkata nii online- kui live-turniiride mängimist, õppida maailma parimatelt ning võtta ette 3-4 reisi rahvusvahelistele suurturniiridele. Võimalik, et proovin ka teisi mänge, kuid vähemalt esialgu jääb Texas Holdem ikkagi minu põhileivaks,“ sõnas hinnatud pokkeriproff.

Koplimaa sõnul on netipokkeri üldseis muutunud küll varasemast kehvemaks, kuid live-pokker on vähemalt Eestis selgelt tõusuteel. „Pea igal turniiril sünnivad uued osalejate arvu rekordid ning see kõik annab tunnistust, et pokker ei kao vähemalt niipea mitte kuskile,“ rõhutas Markku.  

Sarnaselt temale sai kaks auhinda ka Roland Luik, kelle viimased kaheksa kuud on möödunud justkui heas unenäos: veel eelmisel suvel vaid pisikese sisseostuga pokkeriturniire harrastanud lihtne ehitustööline on saavutanud teise koha Eesti suurimatel rahvusvahelistel pokkerifestivalidel nagu MPN Poker Tour, OlyBet Kings of Tallinn ja Olympic Winter Festival ning võitnud lisaks ka kõik kolm igakuist Eesti suurimat pokkeriturniiri (Paf Live, Triobet Live ja OlyBet Poker Series). Nüüdseks oma lühikese pokkerikarjääri jooksul juba üle 75 tuhande euro teeninud Roland pälvis lisaks Aasta Uustulnuka auhinnale ka rahva lemmiku preemia. 

2016. aasta parimaks naismängijaks valiti Carmen-Elina Kupri, kelle täht on säranud Eesti pokkeritaevas juba viimased kolm aastat. Aasta pokkeripersooni auhind kuulus Olympic Casino pokkeri turunduse projektijuhile ja Jokker.ee kaasasutajale Herli Olopile ning aasta pokkerisündmuseks valiti kodumaine tempokas turniirifestival OlyBet Kings of Tallinn, mis meelitas Eestisse sadu pokkerituriste üle Euroopa.

Nelja aasta järel anti välja ka kaks elutöö preemiat. Eesti Pokkeri Kuuluste Halli kolmandaks ning neljandaks liikmeks valiti vastavalt Andres Burget ning Tambet „Klamber“ Kask. Kui Andrese peamiseks teeneks on turniiripokkeri käivitamine Eestis ning sadade töötajate koolitamine, siis "Klamber" pälvis tunnustust kodumaise pokkerimeedia arendaja ning ETPF-i asutamise ühe peamise initsiaatorina.   

Unibet mobile.jpgTähelepanu! Siin sisaldub hasartmängu reklaam. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks, mistõttu palume Sul tutvuda reeglitega ning käituda vastutustundlikult!

Pokkeriaasta parimad valiti tavapäraselt ETPF-i liikmesklubide ning eraisikutest liikmete poolt. ETPF-i auhinnagalal autasustati ka möödunud aasta novembris toimunud online-pokkeri Eesti meistrivõistluste tšempione ning äsja lõppenud 2017. aasta Eesti meistrivõistlustel esikolmikusse tulnud mängijaid. Viimaste võitjad said tavapäraselt nii sõrmuse kui diplomi, teise ja kolmanda koha omanikud aga medali ning diplomi.

Eelmisel aastal toimunuga võid tutvuda ETPF-i aastakroonikas
Kõiki Eesti pokkeriauhindade võitjaid ning nominente võid näha siin

Nominendid.jpg2016. aasta auhindade nominendid
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5