Markku Koplimaa SCOOP põhiturniiril viies, auhinnaraha 416 000 dollarit!
  • Jokker.ee
  • 25.05.2016

Markku Koplimaa SCOOP põhiturniiril viies, auhinnaraha 416 000 dollarit!

Profimängija Markku Koplimaa tegi eile Eesti pokkeriajalugu, kui saavutas PokerStars SCOOP festivali $10 000 sisseostuga põhiturniiril 5. koha ning teenis sellega  416 000 dollarit (374 000 eurot)

Eesti  suurim netipokkerivõit on eelmise aasta oktoobris PokerStars Spin&Go ühelauaturniiri formaadis kasutaja „barrakuuda4“ poolt tabatud ümmargune 1 000 000 dollarit. Netipokkeri tavaturniiridel on Markku tulemus Eesti läbi aegade parim, edestades Janno Jerlakase 2014. aasta Sunday Million juubeliturniiri võidusummat 42 000 dollariga.

 „Nüüd võiks veits und ka tulla, kuigi suhteliselt raske vist sellega,“ kommenteeris Markku hommikul Facebookis, kui finaallaua mull oli lõhkenud ning teine mängupäev läbi. Ei ole lihtne uinuda, kui 12 tunni pärast on vägagi reaalne võimalus poolteist miljonit dollarit võita! 
Finaallauda läks Markku teiseks suurima stäkiga:

blob
 Algus oli päris raske, esimesed kolm Markku poolt mängitud kätt läksid vastastele ning esimeseks pausiks oli 40% stäkist kadunud. Õnneks hakkas mootor seejärel soojenema, mõne võidetud käega leidis Markku rütmi üles ja pääses mängu tagasi. 
Enamus mängijate stäkid olid vahemikus 15-25 blindi ning oli oodata, et peagi hakkab mehi langema.  Mängumuster oli selge, chipliider „raidalot“ survestas ning ülejäänud otsisid oma võimalusi. Esimesena pidi lahkuma finaali väikseima stäkiga alustanud „EvnomiYa“, talle järgnesid „iReadBOOks“, „LuckBox“ ja „pablotensis“. Viiekesi jäädes oli Markku lühima stäkiga ning 10bb-d läksid buttonil -ga sisse. Suurel blindil leidis „raidalot“ ja callis. Tavaline flip, aga väga dramaatilise kuluga, kui Markku flopatud paar paranes turnil kolmikuks, kuid kaotas siiski riveril saabunud mastile. Valus!

blob
 
Turniiri võitis südaööl napi 2,5-tunnise mängu järel finaallauda algusest lõpuni domineerinud Talal „raidalot“ Shakerchi.

SCOOP 2016 $10 000 põhiturniiri tulemused
blob
 
Tulemus on võimas, aga Markku pärast turniiri esimese emotsiooni pealt suuri sõnu tegema ei hakanud, öeldes Jokker.ee Facebooki reilimisnurgas tagasihoidlikult: „Tänud kõigile kaasa elamast, järgmine kord siis paremini.“ 

Markku Koplimaa on kahekordne Eesti pokkerimeister ning 2015. aasta Eesti parim netimängija. Eelmisel aastal saavutas ta PokerStarsi turniiriedetabeli ülitugevas konkurentsis viienda koha. 

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5