Selleaastased Eesti pokkerimeistrid selguvad 13.-22. aprillil
  • ETPF
  • 13.01.2017

Selleaastased Eesti pokkerimeistrid selguvad 13.-22. aprillil

Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) poolt koostöös Olympic Poker Clubiga läbiviidavad arvult 15. turniiripokkeri Eesti meistrivõistlused (EMV) toimuvad 13.-22. aprillil Tallinnas. Ühtekokku selguvad vabariigi meistrid kümnes populaarseimas mänguformaadis. 

EMV juhatab sisse 500-eurose osalustasuga No Limit Holdem 6-max turniir. „See on ka kõige suurema sisseostuga võistlus, sest ülejäänud meistritiitli andvate turniiride osalustasud jäävad vahemikku 50-300 eurot,“ kommenteeris ETPF-i juhatuse liige Tanel Reisi.

Avaturniirile järgneb 50-eurose sisseostuga rahvaturniir, kuhu oodatakse kõiki pokkerihuvilisi üle Eesti. „Eelmisel aastal osales rahvaturniiril 641 mängijat ning esindatud olid nii nimekad pokkeriprofid kui ka sajad hobimängijad. Kuna rahvaturniiri formaat on väga kiire, pole elukutselistel mängijatel amatööride ees tavapärast suurt eelist ning omad võiduvõimalused on ka väiksema mängukogemusega osalejatel, “ sõnas Tanel. 

Festivali tähtsaim, 300-eurose osalustasuga No Limit Holdem põhiturniir algab pühapäeval, 16. aprillil ning vältab kolm päeva. Samuti selgitatakse meistrid 8-game’is ning populaarsetes No Limit Holdem Heads-Up, No Limit Holdem 8-max, Pot Limit Omaha 6-max ja No Limit Omaha High-Low 8-max mänguformaatides. Tavapäraselt on festivali kavas ka naisteturniir ning paarismäng.

Lisaks tiitlivõistlustele viiakse EMV raames läbi kaks satelliitturniiri ning heategevuslik pokkerivõistlus, mille auhinnafondist läheb 50% Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu toetuseks. 10 päeva vältava festivali lõpetab 22. aprillil kell 22:00 algav ETPF-i auhinnagala, kus autasustatakse pidulikult kõiki selleaastaseid meistreid ning möödunud aasta parimaid pokkerimängijad.  

Esimesed Eesti meistrivõistlused viidi läbi juba 2001. aastal ning hiljem on need jäänud pidamata vaid kahel korral - 2006. ja 2007. aastal. Kui meistrivõistluste algusaegadel võisid neist võtta osa kõik huvilised ning tiitleid õnnestus võita ka Soome, Norra ja Saksamaa mängijatel, siis alates 2008. aastast on lubatud võistelda ainult Eesti residentidel.  

Kõikide Eesti pokkerimeistrite nimed leiad siit.  

EMV'17_kava_uus.jpg
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5