Üks-ühele intervjuu: Anneli Jõudna ja Carmen-Elina Kupri
  • Kairit Leibold
  • 03.03.2016

Üks-ühele intervjuu: Anneli Jõudna ja Carmen-Elina Kupri

Mu daamid ja härrad, täna on Heads-Up stiilis intervjuus vastamisi Anneli Jõudna ja Carmen-Elina Kupri! Need kaks naist on ilmselt peamised kandidaadid 2015. aasta parima naismängija tiitlile ning täna laseme neil endal läbi vaielda, kumb neist kõvem tegija on. Nautige!

Anneli Jõudna
Vanus 28.
Elukaaslane Madis Müür.
Pokkerit mängib alates 2012. aastast.
Lemmikmäng NL Hold’em.
Lemmik online pokkerituba (kasutajanimi) PokerStars (ShaySossamon).
Mängijate ühisel otsusel pikem ja musikaalsem kui vastasmängija.

Pokkerisaavutused 2015
Eestis:
17.01.2015 MPN Poker Tour Tallinn NL Texas (100€) - 7. koht - 399 €
21.02.2015 OlyBet Kings of Tallinn No Limit Texas Turbo (100€) - 7. koht - 340 €
31.07.2015 No Limit Texas (32€) - 1. koht – 550,45 €
11.09.2015 TrioBet Live No Limit Texas (65€) - 1. koht – 2545 €
14.11.2015 No Limit Texas (32€)- 4. koht – 140 €
11.12.2015 No Limit Texas Olybet Poker Series (100€) - 1. koht – 1332 €
Eesti Naiste Pokkeriliiga 2015 võitja.
Välismaal:
18.03.2015 No Limit Hold'em IPT Malta Cup (330€) – 15. koht - 3120 €
Satelliitturniirilt sai Anneli ka EPT Malta põhiturniiri pileti, kuid seal kahjuks rahalisele kohale ei jõudnud.

Carmen-Elina Kupri 
Vanus 26.
Elukaaslane Meelis Vist.
Pokkeris alates 2011. aastast. 
Lemmikmängud Omaha HI/LO ja Holdem.
Lemmik online pokkerituba (kasutajanimi) PokerStars (C2mmy).
Mängijate ühisel otsusel nunnum kui vastasmängija.

Pokkerisaavutused 2015
Eestis:
06.02.2015 No Limit Texas (65 €) - 3. koht - 877 €
04.04.2015  No Limit Hold'em EMV põhiturniir (300 €) – 9. koht - 1500 €
01.05.2015 Friday Texas Night JP Bonus (16 €) - 2. koht - 117.50 €
02.05.2015 No Limit Texas Triobet Live  - 10. koht - 170 €
30.08.2015  Saaremaa lahtised meistrivõistlused kõrvalturniir 2. koht - 230 €
09.10.2015  No Limit Hold'em OlyBet Poker Series (110 €) – 1. koht - 1770 €
30.10.2015 No Limit Texas Turbo – 5. koht - 194 €
04.12.2015 No Limit Texas Triobet Live (65 €) - 1. koht - 2642 €
Välismaal: 
26.08.2015 No Limit Hold'em -EPT Barcelona (220 €) – 26. koht - 715 €
Rahaliste võitude kogusumma oli Annelil suurem, aga kas selleks, et nimetada kedagi paremaks mängijaks, piisab võidusummade kokkuliitmisest ja võrdlemisest või on vaja veel midagi muud ka arvestada?
C: No eks ikka võidud ja summad räägivad palju, aga muid asju peab ka vaatama. Märgime ära, et EMV põhiturniiri finaallauas mängimine on väga tähtis asi võrdluses Anneliga, võib olla isegi tähtsam kui Malta! (Mõlemad naeravad ja vastutorge ei jää tulemata.)
A: Aga Sa kukkusid ju esimesena seal EMV-l!
C: Mis siis! Ma vähemalt jõudsin sinna!
A: No mina arvan siis, et meie võrdlemiseks 2015. aasta summadest piisab! Aga eks rahvas otsustab, kas loevad pigem tulemused või see, et keegi on lihtsalt nunnum. Tegelikult on seis üsna tasavägine ning rõõmustaksime mõlemad teineteise üle!


Kes on teie peamised konkurendid 2015. aasta parima naismängija tiitlile ja miks nad ei peaks seda tiitlit saama?
C: Mulle tegelikult väga meeldib, et naiste hulgas on tekkinud tõsisem konkurents. Varem  on seda tiitlit mõnikord saadud üsna kergesti ühe või kahe hea tulemuse eest, aga nüüd on päris mitmel naisel mõni võit või siis päris palju stabiilseid tulemusi. 
A: Nimedest rääkides Maret Komarova sai EMV-l naistest kõige parema parema tulemuse. Olen vaadanud, et Natalja Manuyko on pidevalt rahalistel kohtadel ja ta ei mängi mitte ainult Eestis. 
*Hendon mobi andmetel teenis Natalja Manuyko 2015. aastal pokkerivõitudena 4764 eurot, tegemist oli kohtadega 4. (Triobet Live), 8. (Praha Eureka kõrvalturniir) ja 10. (Olybet poker series).
C: Leone Kala on minu arvates ka väga tugev mängija ning tal on eelmisest aastast mitu head tulemust. 
*Ühtki Hendon mobis kajastatavat tulemust Leonel küll polnud, aga kohalikud teavad, et Leone oli eriti tubli 2015. aasta Paf Live turniiridel, kus ta sai parima naismängija auhinna kolmel järjestikusel turniiril: 5. koha eest nii septembris (auhinnaraha 509 eurot) kui ka oktoobris (auhinnaraha 492 eurot) ja turniiri üldvõiduga kaasnevalt novembris (auhinnaraha 1695 eurot).

Tunnete üksteist päris hästi, mis on teie vastase tugevad ja nõrgad küljed pokkeris/elus?
C: Anneli ehk bluffib rohkem kui ma. See teinekord hea ja samas mõnikord ka halb. Ta oskab oma käsi ja mängustiili paremini varieerida! Päriselus on Anneli väga seltskondlik ning tema imelik huumor aitab tal paljudega suhelda. Tema huumor  teeb ta huvitavaks.
A: Carmen jätab sellise malbe ja armsa mulje, aga vajalikul hetkel oskab küüsi näidata, seda nii pokkeris kui eraelus. Ta on üsna kange iseloomuga ja minu meelest väga võiduhimuline, eks vahel võib see nõrkuseks osutuda, igat potti võita ei saa, aga üldiselt pigem tugevus. Carmen bluffib ka omajagu.

Kas tunnete, et olete osa Eesti pokkerieliidist? 
Mõlemad: mitte eriti, naiste hulgas oleme ehk tegijad küll, aga mehed on ikka paremad ja neil on märksa rohkem ette näidata.

Olete ka väljaspool Eestit mänginud, kas mäng välismaal (tundmatuna) ning tuntud naismängijana Eestis on erinev ja mille poolest? Kas teil on Eestis lemmikmängijad, kelle vastu tahaksite mängida?
A: Suuremate sisseostudega turniiridel armu ei anta, ükskõik, kas oled Eestis või välismaal. Seal ikkagi ei eeldata, et sa oled mingi lollike, kes mängib ainult ässasid.
Mõlemad: Mõned üksikud check-raise blufid ehk siiski lähevad veidi lihtsamalt läbi kui meestel, sest potti püütakse mõnikord lihtsalt „ära osta“.
C: Välismaal on turniiri alguses võõraste suhtes kindlasti eelis kolmpanusega pott maha võtta, aga üsna ruttu saadakse aru, mida sa teed, ja kui juba kuhugi kaugemale jõuad, siis ei tundu küll mingit eelist olevat. 
A: Siiski, Eestis on mõned vanemad vene mängijad, kes lihtsalt ei taha naist turniirilt välja võtta ja siis teevad väiksemaid panuseid või panustavad ainult väga hea käega.

Anneli elukaaslane Madis Müür on pokkeriõppekogukonna TurnaPro eestvedaja, kui palju Sa, Anneli, selles ettevõtmises kaasa lööd? 
A: Ma olen Turnaprodes täitsa tööl, koostan erinevaid ülevaateid rahade kohta ja kes kui palju mängib ning kui palju ja mida oma päevikutes kirjutab. Loen kõik Turnapro liikmete postitused läbi ja nii mõnigi kord on need päris harivad, eriti kui postitusele on lisatud kommentaare või on tekkinud mingi vaidlus. Madisega ikka ka arutame käsi ja vaidleme. 
C: Plaanin lähiajal samuti Turnaprodega liituda, et veel rohkem ja süsteemsemalt õppida, sest ma ju tahan ka ikka mingi suure-suure turniiri ühel päeval ära võita. Palju õpib ka lauas teisi mängijaid jälgides ja kuulates, samuti nendega asju arutades.

Palju te pokkeriraamatuid olete lugenud?
A: Ikka päris palju, sest juba enne, kui Madis üldse lubas mul kuhugi konto teha, pidin 3 raamatut läbi lugema ja kohustus oli lisaks veel märkmeid teha, mitte lihtsalt lugeda. Pärast seda olen ikka pidevalt tööd teinud ja lugenud.
C: Ilmselt mingi 3-4 olen läbi lugenud. Tahaks rohkem, kui aega oleks, sirvinud olen küll.

Kuidas pokkerilauas otsused sünnivad?
A: Midagi ma ikka tõenäosustest tean, aga vahel on tegemist lihtsalt tundega. Mõnikord olen põikpäine ja sisetunde järgi otsustan callida, kuigi Madis kõrval foldima manitseb. Ma tean, et isegi, kui mul sellisel juhul veab, siis Madisel on tõenäoliselt õigus. Live-pokkeris ikka vaatan ka vastase kehakeelt, et kas ta hakkab kuidagi nihelema või midagi. Samas muidugi väga paljud mängijad lihtsalt istuvad nii tuima näoga, et polegi võimalik midagi välja lugeda.
C: Mulle meeldib eelkõige live-pokker ning seal ma pigem mängin konkreetse vastase vastu ja raskes olukorras mõtlen kogu käe käigu läbi, et kes millal ja kui palju panustas ning hea kui mul on tema kohta varasemaid kogemusi, mis olukordades ta on sarnaselt käitunud. 

Millal teist said sõbrannad ning kas pokkerilauas olete sõbrad või pigem konkurendid? 
A: Me vist ikka oleme rohkem sõbrad, aga see ei tähenda, et ma ei tahaks teda pokkerimängus võita. Kui ise välja kukun, siis hakkan talle südamest kaasa elama ja olen tema üle rõõmus. Kuigi kui me esimest korda kohtusime, siis Carmen läks ikka päris turri mu peale. 
(surmtõsiselt): Eks Anneli oli ikka üks paras mõrd ka. Alguses me ei klappinud tõesti üldse, aga siis saime kuidagi sõpradeks ja nüüd oleme ikka väga head sõbrannad ning teeme ka muid asju koos, näiteks käisime just shoppamas paar päeva tagasi.
Kui on käsi, siis mängime üksteise vastu. Naljaga tänitame üksteise kallal nii lauas kui väljaspool seda, aga viha pea ja närvi ei lähe. 
A: Tegelikult mul on küll kodus üks Carmeni nägu nukk ja ma peaks uue tegema, sest see on juba nii ära torgitud, aga muidu meil on kõik korras.

AA Esikolmik-6604.JPG
Foto: Arvake ise, kumb neist just välja kukkus ja kumb mängu jäi! Triobet WinterFest 2016 Otepääl.

Mida näete end tegemas 5-10-20 aasta pärast? Kas pokker mahub siis enam teie ellu?
A (naerab): Ma arvan, et 10 aasta pärast oleme pokkeri mõttes juba ajalugu. Samas, kui tõsiselt rääkida, siis  küllap me ikka mängime ka viie ja enama aasta pärast.  Madis räägib viimastel aastatel päris tihti, et ta enam ei viitsi ja ei taha pokkerit mängida, aga siis kui saabub reede ja arutame õhtuseid plaane, on ikka esimene asi vaadata, mis turniirid Olympicus toimuvad.
C: No ma tahaks "päris tööle" ka minna jälle kunagi. Mulle meeldib stabiilsus ja rutiin: teed oma tööd, palgapäeval saad palka – palju vähem muresid kui pokkeritulemustest sõltudes.

Ka teie elukaaslased mängivad pokkerit, kuidas said teie suhted alguse ja kes kellele pokkeripisiku andis või seda süvendas?
A: Mina olin enne Madisega kohtumist lapsepõlves vaid seda viie kaardi ja jokkeriga pokkerit mänginud ning algul ei arvanud üldse, et ka minust võiks pokkerimängija saada. Madise mängu kõrvalt vaadates aga tekkis endalgi suur huvi. Veebruaris saime tuttavaks Madisega ja siis oktoobris hakkasin mina ise ka mängima. Enam me väga palju pokkerist kahekesi olles ei räägi, aga õppimise ajal pidin ikka oma kahtlased käed üles märkima ja temaga arutama, et kuidas oleks pidanud mängima. 
C: Mina alustasin pubipokkeriga ja kohtusin Meelisega just tänu pokkerile. See on ühine tore hobi. Väikse lapse tõttu sain ma vahepeal temast palju vähem mängida, nüüd aga pole jälle Meelisel tihti pokkeri jaoks nii palju aega, kui ta sooviks. Varem rääkisime pokkerist palju, aga nüüd me kodus räägime pigem muudest asjadest, mannapudrust näiteks. 

Kumb on teist parem kokk?
Mõlemad: Süüa teeme mõlemad. 
A: Ma olen tegelikult kokaks õppinud, aga jätsin pooleli.
C: Me pole võidu kokanud tegelikult. Mulle meeldib küpsetada, mitte kooke, aga just liha ja selliseid asju. Arvan, et kõik ju on näinud, kuidas Meelis on kosunud minuga koos olles.
A: Et Madis nagu ei ole kosunud või? Ma võitsin selle mängu!
Ühiselt jõutakse lõpuks otsusele, et meeste pealt vaadates on mõlemad väga head kokad.

Kas kergem on olla ema või pokkerimängija?
C: Pokkerimängija!
A: Tõsiselt küsid sellist asja või? 

Kumb teist on parem elukaaslane?
A: Ma arvan, et me oleme mõlemad päris napakad ja keerulised.
C: Jah, Meelisel pole kindlasti minuga kerge, aga ta on õnneks ülimalt rahulik. Kui mina teda näiteks raamatuga viskan, siis ta ei viska vastu, vaid kõnnib viisakalt minema lihtsalt. 
A: Me vägivalda teineteise suhtes ei kasuta Madisega, aga lõhume vahel asju. Kuigi eks me oleme varasemaga võrreldes ikka palju rahulikumaks muutunud.

Kumb on parem koduperenaine?
A: Carmenil on enda jutu järgi kodu kogu aeg sassis.
C: Meil on suurem elamine ja rohkem lapsi ka. Aga ütleme ausalt siis, et minu kodu kogu aeg ei sära tõesti.
A: Minul särab kogu aeg!
C: Valetab!

Millised on teie 2016. aasta plaanid pokkeri osas?
C: Mina olen nii spontaanne inimene, et ma tõesti ei tee kuigi palju plaane ette, vaatan jooksvalt, kuidas asjad kujunevad.
A: Jätan bluffimise maha. Plaanis on osa võtta EMV-st ning augustis lähme Barcelona EPT-le. 

Millisel määral need naised siin intervjuus nüüd tõtt rääkisid ja millisel määral bluffisid, jääb iga lugeja enda otsustada, aga selles olen ma kindel, et kui te nendega samasse pokkerilauda satute, siis on teil seal lauas peamurdmist päris palju!

Anneli ja Carmen (1 of 1).JPG


KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5