Eestlased said Tallinnas toimunud MPN Poker Touril kaksikvõidu!
  • Maheaatom
  • 15.08.2016

Eestlased said Tallinnas toimunud MPN Poker Touril kaksikvõidu!

11.-14. augustil toimus Olympic Park kasiinos rahvusvahelise pokkeriturnee MPN Poker Tour 2016 kolmas etapp. Festivali tähtsaima, 163 930 eurose auhinnafondiga põhivõistluse tšempioniks tuli nimekas Eesti pokkeriproff Ranno Sootla (pildil koos sõpradega) kellele järgnes oma elu esimesel suurturniiril osalenud Roland Luik

Kolm päeva väldanud 550-eurose osalustasuga põhiturniirist võttis osa 269 mängijat, kellest umbes kolmandiku moodustasid kohalikud harrastajad. Konkurentsi pakkusid külalised 25 riigist, teiste seas osales turniiril ka endine U10 vanuseklassi male maailmameister ning turniiripokkeris ligi 700 tuhat eurot auhinnaraha teeninud Jeff Sarwer Kanadast. 

Finaalpäeva jõudis 11 parimat, neist kuus Eesti mängijat. Kuigi liidriohjad püsisid pikalt Rolandi käes, haaras turniiri lõpufaasis initsiatiivi 2014. aasta Eesti meistrivõistluste põhiturniiri tšempion Ranno. Võiduga kaasnes 31 000 eurot auhinnaraha, teise koha saavutanud Roland teenis 24 000 ning kolmandaks tulnud leedulane Mantas Urbonas 18 000 eurot.

MPN Poker Tour Tallinn põhiturniir: €550 No Limit Holdem re-entry (269 osalejat)
Lõppjärjestus ja auhinnarahad (EUR)
1. Ranno Sootla (Eesti) - 31000
2. Roland Luik (Eesti) - 24000
3. Mantas Urbonas (Leedu) -18000
4. Henri Parviainen (Soome) - 14000
5. Andrejs Perederejevs (Läti) - 9390
6. Hakan Bylin (Rootsi) - 7000
7. Andres Allsalu (Eesti) - 5490
8. Mikael Grönvik (Rootsi) - 3700
9. Kaido Koorits (Eesti) - 3000

„Mulle meeldib turniiripokker väga ning minu ümber on palju häid inimesi, kelle toel olen arenenud selliseks mängijaks nagu praegu. Tundsin end lauas väga mugavalt, sest enesekindlus on viimasel ajal märgatavalt tõusnud,“ väitis õnnelik tšempion. Viimase kolme aastaga on Ranno teeninud ainuüksi live-turniiridel üle veerand miljoni euro. Muuhulgas on ta võitnud nii maineka Grand Live’i Prahas kui ka OlyBet Kings of Tallinn põhiturniiri Tallinnas.  

Oma tulemusega jäi väga rahule ka Roland, kes osalenud siiani peamiselt vaid 20-35 eurose sisseostuga pokkeriturniiridel ning korra ka Paf Live'il, kus tuli kohe teine koht. „Olen hobimängija ning võitsin pileti läbi satelliitturniiri. Eesmärgiks oli esimene päev üle elada ja kogemusi omandada, kõik edasine oli juba boonus. Tõenäoliselt mängis minu kasuks see, et mind ei tuntud ega osatud minuga arvestada. Nii võisin olla proffidele üsna ebamugav ja ettearvamatu vastane,“ muigas Roland.

Luik.jpgÜllatusmees Roland Luik andis kõva lahingu 

„Rolandil oli piisavalt julgust ning agressiivsust,“ tunnustas oma finaalivastast ka Ranno, kuid rõhutas siiski, et just kogemus aitab vältida suuri vigu. „Jahtisin oma võimalust pikalt ning viimaks õnnestuski leida jaotus, kus vastane eksis (jaotuse leiad siit - toim.),“ kommenteeris Ranno.  

Seitsmest turniirist koosnenud pokkerifestival viidi läbi maailma suurimate pokkerivõrgustike hulka kuuluva MPN-i poolt. Eesti residendid saavad mängida MPN võrgustikus läbi Pafi, Triobeti ning OlyBeti pokkeritubade. 

MPN  Poker Tour jätkub novembris Marokos

Turniiri live-ülekannet saad järelvaadata siin. Pildid leiad aga nagu ikka Facebookist. Ülekanne valmis Triobeti, OlyBeti ja Pafi toetusel, aitäh!

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5