WSOP 2016: Mercier'l kaks võru käes, heas hoos ka belglased
  • Jokker.ee
  • 28.06.2016

WSOP 2016: Mercier'l kaks võru käes, heas hoos ka belglased

WSOP edenedes pole kahtlust, et vähemalt siiani on käimasolevate turniiripokkeri maailmameistrivõistluste kõige kuumem nimi USA pokkeripoff Jason Mercier.

Kui viimases WSOP-teemalises artiklis jäime pooleli just sellega, et Mercier oli liidriks 10 000-dollarilise sisseostuga H.O.R.S.E. Championship turniiril, siis nüüd võime kinnitada, et ta tuligi tšempioniks!

Sellega oma teise WSOP 2016 võidu saavutanud Mercier valdab hästi erinevaid pokkeriformaate, (sh. ka näiteks Hiina pokkerit) ning lahkus 171 osalejaga turniirilt 422 tuhande dollariga. Karjääri viies meistritiitel kindlustas ka mehe mäekõrgust üleolekut WSOP aasta mängija edetabelis.

Teistest tuntud tegijatest on jõudnud võruni näiteks noor Hispaania pokkeritalent Adrian Mateos, kes tuli kolm aastat tagasi vaid 19-aastasena WSOP Europe põhiturniiri võitjaks. Oma teise turniirivõidu teenis Mateos $1,500 Summer Solstice No Limit Hold'emis, kus alistas koguni 1839 konkurenti. 

Samuti tuleb tõsta esile Belgia meditsiinitudengit Michael Gathy’t, kes alustas kunagi pokkeri mängimist tasuta saadud 50 dollariga ning on tänaseks tõusnud Euroopa paremikku. Karjääri kolmas bracelet tuli $5,000 Six-Handed No Limit Hold'em turniiril 541 osaleja konkurentsis. Ka kõik eelnevad WSOP turniirivõidud on mees saavutanud just No Limit Texas Holdemis. 

Gathy veelgi nimekam kaasmaalane David Kitai oli lähedal oma karjääri neljandale võrule, kuid pidi leppima $10,000 Six-Handed No Limit Hold'em Championship turniiril siiski teise kohaga. Kitai on üks viiest pokkerimängijast maailmas, kel olemas nii EPT ja WPT põhiturniiri esikoht kui ka WSOP tiitlivõit. 

Mis meid aga ees ootab? Sel laupäeval algab mainekas $50,000 Poker Players Championship, milles põimuvad (sel aastal taas kaheksa) pokkeriformaati: Limit Hold'em, Omaha Hi-Lo, Seven Card Stud, Seven Card Razz, Seven Card Stud Hi-Lo, No-Limit Hold'em, Pot-Limit Omaha ja 2-7 Triple Draw. Turniir vältab viis päeva ning toimub 6-max laudades. 

8.-10. juulil selgub naiste maailmameister. Õrnem sugupool enam pisikestele summadele ei mängi, antakse ikka täie rauaga ning ka naisteturniiri sisseost on rammus 10 000 dollarit, kuid seda tugevama tasemega võistlus meid tõenäoliselt ka ees ootab. Samadel kuupäevadel viiakse läbi ka $111,111 High Roller for One Drop No Limit Hold'em.

WSOP kulmineerub põhiturniiriga, mille finalistid selgitatakse ajavahemikus 9.-18. juuli. Sel aastal alustatakse WSOP põhiturniiri koguni 50 000 punktiga ning rahadesse tueb 15% mängijatest. Parimad istuvad uuesti laudadesse 30. oktoobril

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5