Eesti naiste pokkeriliiga 2016 võitis Irene Ligi
  • Jokker.ee
  • 06.12.2016
  • 0

Eesti naiste pokkeriliiga 2016 võitis Irene Ligi

Laupäeval toimus Olympic Park kasiinos Eesti naiste pokkeriliiga 2016 finaalvoor. 12-tunnise kaardilahingu tulemusena krooniti võitjaks Irene Ligi.

Irene on osalenud Eesti naiste pokkeriliigas 4 aastat ning tema senine parim tulemus on olnud viies. "Pokkerit mängin ma üldiselt väga vähe, sisuliselt ainult Naisteliigat," ütleb värske võitja. Töökaaslaste seltsis korraldavad nad aeg-ajalt siiski ka kodumänge. "Naisteliigasse kutsus mind Anneli Mägi. Läbi selle liiga avastasin ma pokkeri ja läbi pokkeri avastasin äärmiselt toreda seltskonna," lausub Irene emotsionaalselt.

Traditsiooniliselt oli Eesti naiste pokkeriliigal ka tänavu mitmeid toetajaid. Sarja suursponsoritele - Paf ja Olympic Casino/OlyBet – lisaks olid seekord parimaid naismängijaid premeerimas kunstnik NavitrollaMarju Karin ilukabinet, jumestuskunstnik Ene Di Maria / fotograaf Kairit LeiboldRaketiteaduswww.kingitus.ee, Taktikalise laskmise keskus,  ööklubi Vabank  ja meelelahutuskeskus Virtualzone

Sel aastal toimusid online eelvoorud Paf Heart mängutoas ning kaks korda ristati piigid Olympic kasiino live-turniiridel. Eelvoorudest võttis osa 83 mängijat, kellest finaali jõudis edetabeli 50 paremat, esikümme alustas finaalturniiri suurendatud stäkiga:
1. Mirjam Jalak - 35 000
2. Kristiina Sultangarajev-Tuder - 30 000
3. Ingrid Ivarinen - 25 000
4. Airin Pindis - 22 000
5. Kairit Leibold - 20 000
6. Heike Tamm - 18 000
7. Kairit Laast - 16 000
8. Ilona Sibold - 14 000
9. Merit K. - 12 500
10. Anneli Jõudna - 11 000

Ülejäänud mängijate algstäkk oli 10 000, aga kuna esimesed blindid olid 25/50 ja tasemed 30 minutit, oli algfaasis mänguruumi kõigil osalejatel. Esimene väljakukkuja selguski alles tunnajalise mängu tulemusena ning selleks osutus viimaste aastate tähtmängija Carmen-Elina Kupri. Kaotuskibeduse leevendamiseks sai ta lohutusauhinnaks ööklubi Vabank VIP-pileti. 

naistekas-9436.jpg

Naisteliiga on väga mõnusa atmosfääriga turniir ning oma panuse annab sellele kindlasti rohkearvuliste auhinnaloosimiste toimumine. Võidad jaotuse emandate paariga, saad pehme ja sooja pleedi; võidad -ga ja "Daamide tulistuspakett" on sinu. Võib-olla kõige põnevam loosimine leidis aset kahe viimasesse lauda jõudnute vahel, kus ühe laua parimat ootas kingitus.ee poolt spaamõnude nautlemine, teist seikluspakett „Laulukaare all rippumine“! Millist sina eelistaksid?

Finaallaua selgitamisele kulus aega kaheksa tundi ning võitlust tiitli peale alustati järgmisest seisust:
- Irene Ligi 167 000
- Grete Kuusk 69 000
- Kristel Daniel 62 000
- Heike Tamm 58 000
- Maili Tannbaum 50 000
- Mirjam Jalak 40 000
- Airin Pindis 40 000
- Kaisa Komp 39 000
- Sirli Nurm 26 000
- Annika Haaviste 23 000

Kahekordse Eesti pokkerimeistri Annika Haaviste finaallauamäng piirdus seekord paari käega. Tema  jäi alla Irene-le.

See, et ka tänavu ei õnnetsu kellelgi naisteliiga kahekordseks võitjaks tulla, selgus mõni minut hiljem, kui konkurentsist langes viimane allesolev Naisteliiga võitja, 2014. aasta meister Sirli Nurm.

Draamat seekordses finaallauas jagus ning esimene kaheaudisega langeja oli Kristel Daniel.  oli lühikese stäkiga lükkamiseks suurepärane käsi, mis sai call Grete Kuuse  käest. Paraku tabas Grete flopis kümmet!

Eelvooru võitja Mirjam Jalak suutis finaallauas hetkeks liidriohjad tagasi enda kätte saada, aga siis jooksid kaardid kapitaalselt tema vastu ning kahe ebaõnnestunud all-in vastasseisu ( vs Maili Tannbaumi  ja  vs Irene ) tulemusena langes ta mängust seitsmenda kohaga.

Airin Pindis pani viimased chipid sisse -ga ning leidis lõpu Grete Kuuse  vastu. 

Grete kuigi kaua Airini chippidest rõõmu tunda ei jõudnud. Tema komistuskiviks sai samuti Irene Ligi. Kõigepealt kaotas Grete suure panga, kui check-callis kõik tänavad Irene vastu lauaga . Kuigi Grete kaarte ei avanud, on selge, et riverini oli ta ees, sest pärast Irene poolt avatud  oli valugrimass tema näol selgelt märgata. Kohe järgmine käsi läks ta 2,5bb-ga väikselt blindilt all-in ning Irene tegi heade pot-oddsidega õigustatud calli -ga. Grete avas , aga flopp oli ...

Ka Kaisa Komp langes matemaatilise „ebaaususe“ tulemusena. Enne floppi mindi all-in ning Kaisa  oli selgelt ees Maili  vastu, kuid lauale tulid  ja Kaisa oligi väljas.

Heike Tamm on näidanud Naisteliigas hämmastavat stabiilsust, ta on võitnud eelvooru 3 korda ning jõudnud enamasti ka lõppturniiri finaallauda. Kuid tiitliga pärjamiseni ei jõudnud ta ka tänavu. Kolmekesi mängides läks Heike buttonilt 5bb all-in , Maili maksis väikselt blindilt . Kaheksat ei tulnud ja riveriks oli Mailil koos rida kümnest ässani. Äkki siis järgmisel aastal, Heike!

Kuigi stäkkide ja blindide suhe oli heads-upiks üsna hõredaks jäänud, kestis lahing üle tunni aja. Mõlemad mängijad said tunda chipliidriks olemise rõõmu ja väikestäkina vindumise valu. Lõpuks tõmbas pikema kõrre Irene ja seda erakordselt dramaatilise jaotusega. Mängijad läksid enne floppi all-in:

Maili:
Irene:

Flop , turn . "Kipub jälle splitti minema," ütleb Maili. Paraku mitte, river on   ja Irene riverdab maja. Ouch! Võitja on selgunud!

Lisaks aule ja kuulsusele sai Irene ka kõige suurema karika ning kõige rohkem lisakingitusi. 

Eesti naiste pokkeriliiga 2016 esikümme:
1. koht Irene Ligi - karikas, lilled, Pafilt EMV €300 põhiturniiri pilet, Ene Di Maria ja Kairit Leiboldi fotosessioon, Navitrolla suur kalender, €50 Olybeti boonusepakk, Vabank kuldkaart (3 kuuks), €22 Olympicu turniiripilet, Pafi müts, Pafi visiitkaardihoidja, Pafi vilkuv vihmavari ja Olympicu kott.
2. koht Maili Tannbaum - karikas, lilled, Pafilt EMV 150€ turniiripilet, Marju Karini iluteenuste €100 kinkekaart, Olybeti €22 pilet, Vabank VIP pääse, Navitrolla suur kalender, Pafi vilkuv vihmavari, Pafi parkimiskell ja Olybeti kokkupandav kott.
3. koht Heike Tamm - karikas ja lilled, Pafilt €150 EMV pilet, Olympicu chipikohver, Vabank VIP pääse, OlyBeti €50 boonuspakk, €22 Olybeti turniiripilet, Pafi müts, Pafi vilkuv vihmavari, suur Navitrolla kalender, Olybeti kokkupandav kott.
4. koht Kaisa Komp - €75 Raketiteaduse kinkekaart, Olybeti €50 boonuspakk,  €22 Olybeti turniiripilet,  Pafi müts,  Pafi stressi maandav mänguasi,  Navitrolla kalender,  energiajook, Pafi kaelapael,  OlyBeti kokkupandav kott.
5. koht Grete Kuusk - Raketiteaduse €75 kinkekaart, Olybeti €50 boonuspakk, Navitrolla kalender, €4,4 Olybeti turniiripilet, energiajook, Olybeti kokkupandav kott.
6. koht Airin Pindis - Raketiteaduse €75 kinkekaart, Olybeti €50 boonuspakk, Navitrolla kalender, €4,4 Olybeti turniiripilet, energiajook, Olybeti kokkupandav kott.
7. koht Mirjam Jalak - Olybeti €50 boonuspakk, €4,4 Olybeti turniiripilet, Olybeti kokkupandav kott.
8. koht Kristel Daniel - Olybeti €50 boonuspakk, €4,4 Olybeti turniiripilet, Olybeti kokkupandav kott.
9. koht Sirli Nurm - €4,4 Olybeti turniiripilet, energiajook, Olybeti kokkupandav kott.
10. koh Annika Haaviste - €4,4 Olybeti turniiripilet, energiajook, Olybeti kokkupandav kott

naistekas-9561.jpgLisaks said kõik osalejad Pafilt väikse meene ning mitmeid erinevate toetajate kingitusi loosi teel. Loosiga vedas kõige rohkem Kei Andresenil (pildil), kes sai sel teel lausa kolm auhinda!

Naisteliiga eestvedaja Kairit Leibold tahab pärast võitja selgumist juba traditsiooniliselt kõiki tänada: "Eelkõige tänan ma muidugi mängijaid, sest kui need turniirid nende inimeste tõttu nii toredad poleks, siis ma seda liigat ilmselt enam ei korraldaks. Lisaks sellele, et osalejad aktiivselt mängivad ning ettevõtmist sõnadega toetavad, on nad ise aidanud ka auhinnalauda täiendada leides mitmeid pokkeriväliseid ja väga vahvaid toetajaid."
  
Ta jätkab: "Seejärel tahangi kohe tänada pokkeri poole pealt Pafi ja Olympicut, kes said turniirde organiseerimise ja ka mõnede ettetulnud viperuste lahendamisega väga hästi hakkama. Samuti panid nad meie naistele välja hulgaliselt auhindu! Pokkerivälised toetajad lisasid turniirile oma eriliste kingitustega samuti palju elevust ja rõõmu. Saime korraldada mitmeid loosimisi ja jagada eriauhindu mängitud käte eest."

"Ma olen päris kindel, et Eesti naiste pokkeriliiga saab toimuma ka järgmisel aastal, ning ausalt öeldes mõtlen ma ise juba kahe aasta pärast saabuva juubeliaasta peale, et selle peaks siis veel suurema ja erilisema tegema," paiskab Leibold kõige lõpuks õhku julge lubaduse. 

Naisteliiga 2016 live ülekande leiad siit.
Facebookis külastage kindlasti liiga erilehte: Eesti naiste pokkeriliiga FB.

Seotud mängud

Kommentaarid

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5