Eesti või Läti: kus elavad kõvemad live-mängijad?
  • Jokker.ee
  • 06.09.2016

Eesti või Läti: kus elavad kõvemad live-mängijad?

Jõukatsumised ning võrdlused lähinaabritega on populaarsed üle maailma ning ka eestlastel meeldib end teistega võrrelda. Kuna idas on hiiglaslik Venemaa, läänes ja põhjaski meist mõnevõrra suuremad Põhjamaad, siis enamasti kipume meie end ikka Lätiga võrdlema.

Seega - kus on aga kõvemad live-turniirimängijad, kas Eestis või Lätis?

Selleks võtame ette mõlema riigi edetabelid põhjalikus Hendon Mob andmebaasis

1. Pokkerimiljonärid

Augustis toimunud Barcelona pokkerifestivalil sai eestlastest suurima hiti Markku Koplimaa, kuid lätlastel läks paraku veelgi paremini. Mihails Morozovs sai 10000-eurose sisseostuga high-roller turniiril teise koha ning teenis sellega üle 616 tuhande euro.

Olleks ka varem Lätis enim auhinnaraha teeninud pokkerimängija, sai temast 1,65 miljoni dollarilise teenistusega Läti esimene ja seni ainus pokkerimiljonär. Eestis pokkerimiljonäre veel kahjuks pole, edukaimal mehel Madis Müüril jääb ligi veerand miljonit dollarit puudu. 

Punkt lõunanaabritele. 

Eesti 0: Läti 1

tb.jpg

2. 10 parimat

10 Eesti parimat mängijat on teeninud ühtekokku umbes 4 miljonit dollarit, lätlased...tõsi küll...paarsada tuhat rohkem. Kuid ilma esikohameesteta jääksid lõunanaabrid meile selgelt alla, sest eestlaste teenistus on jagunenud märksa võrdsemalt. Lisaks Morozovsile on lätlastest paistnud hästi silma ka sageli Tallinnaski mängiv Kaspars Renga, ülejäänud aga üle 363 tuhande dollari ei küündi. Eestis on selliseid mehi aga koguni kuus. 

Pool punkti Eestile. 

Eesti 0,5: Läti 1

3. Naised

Pole kahtlust, et naismängijate osakaal näitab suuresti pokkeri arengut ning üldist populaarsust rahva seas. On ju pokkerit läbi aegade ikka pigem meeste mänguks peetud, kuid ainult mehed pokkerist paraku tõelist rahvasporti ei tee. Ka mängu meelelahutuslik aspekt eeldab kohe kindlasti, et laudades on nii mehi kui naisi, sest nii on kõigil lõbusam. Mida parem meeleolu, seda rohkem mängijaid, mida rohkem mängijaid, seda suurem lootus uute staaride tekkeks...noh teate ju küll.  

Vaatame numbreid ka. Läti edukaim naismängija Irina Liepina on teeninud 122 tuhat dollarit, meie Kairit Leibold 82 597. Samas on esisaja seas kuus Eesti naismängijat Läti kolme vastu ning Eestis on saja parema hulka palju raskem pääseda. Lisaks - Eestis on hinnaguliselt iga kaheksas pokkerimängija naine ning see on kõva number ka maailma mastaabis.

Taas pool punkti Eestile. 

Eesti 1: Läti 1

4. Häid mängijaid kokku

Ühtekokku on Eesti mängijaid edetabelis 939, lätlasi 415. Tõsi - suuresti on põhjus selles, et Eestis toimub rohkem suuremaid turniire ning turniiripokker on organiseeritum, samuti on siinsel turul rohkem litsentseeritud operaatoreid. Hoolimata väiksemast rahvaarvust võib eeldada, et tõsiseid mängijaid on Eestis hetkel tõenäoliselt rohkem. 

Saja parima sekka jõudmiseks tuleb Lätis teenida 9800 dollarit, Eestis ligikaudu laks korda rohkem. 

Siit selge pluss Eestile.

Eesti 2: Läti 1

5. Perspektiiv

Üldine pilt näitab, et vähemalt live-pokkeris on Eesti pokkerikommuun siiski Läti omast suurem, suurturniiridel osaletakse võrdlemisi arvuka seltskonnaga ning see kõik loob eelduse, et ka tulemused on kerged tulema. See, et lätlasi käib Eestis rohkem mängimas kui eestlasi Lätis, on peamiselt ajendatud sellest, et Lätis asub küll Baltikumi suurem kasiino, kuid suurimad turniirid toimuvad ikkagi Eestis. Kui võrrelda analoogseid üritusi, siis näiteks 2013. aasta Riia Unibet Openil osales umbes 20 lätlast, pool aastat hiljem Tallinnas aga ligi neli korda rohkem Eesti mängijaid. 

Läti kasuks räägib jällegi suurem rahvaarv, pisut aktiivsem pokkerimeedia (hästi organiseeritud ka venekeelses kommuunis) ning kuuldavasti olevat seal võimalik ka (pokkerialase) affiliate-äriga pisut raha teenida, mis Eestis on juba pikemat aega absoluutselt võimatu. 

Punkti kumbki ei saa, küll tulevik näitab. Jääb napp 2:1 võit Eestile! 

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5