Kas PAFi "Väravatesaju" pakkumine muudab pimesi panustamise kasumlikuks?
  • Jokker.ee
  • 16.02.2016
  • 0

Kas PAFi "Väravatesaju" pakkumine muudab pimesi panustamise kasumlikuks?

PAFi „Väravate laviin? Jah, palun“ kampaania tagastab mängijatele Hispaania Primera Divisionis „Põhiaja Üle/Alla 2,5 väravat“ kaotavad ennustused, kui esimesel poolajal lüüakse vähemalt kolm väravat. Jokker.ee otsustas analüüsida, kui väärtuslik selline kampaania mängijatele on.

Jokker.ee hinnang
3. veebruari seisuga oli käesoleval hooajal toimunud Hispaania liigas 219 mängu, millest 24-s löödi esimesel poolajal kolm või enam väravat ning mis seetõttu kvalifitseerusid panuse tagasimakse tingimustele. Mõistagi ei ole valim statistiliselt usaldusväärne, aga seniste tulemuste põhjal toimub Hispaania jalgpalliliigas umbes 11 protsendil mängudest esimesel poolajal väravatesadu. PAFi teoreetiline kasumimarginaal on antud panusetüübil 4%, seega võib tegemist olla olukorraga, kus pimesi alla 2,5 värava peale panustamine on kasumlik mäng!

Kas kuskil on peidus loogikaviga või „lõks“, mis panuse mängija jaoks siiski negatiivseks muudab? Mõned mõtted:

• Alla 2,5 koefitsendid on kampaania tõttu normaalsest madalamaks „keeratud“.
 Selle väite saame ümber lükata, sest Jokker.ee vaatluse põhjal ei ole koefitsendid Pafis konkurentide omast madalamad. Pealegi muudaks „Alla 2,5“ koefitsendi manipuleerimine „Üle 2,5“ koefitsendi tähelepanelike mängijate jaoks väga atraktiivseks.
• Statistika ei ole piisav. 
Sellele sai tähelepanu pööratud juba analüüsi esimeses lõigus, kuid kuna hetkeseisuga ületab väravatesaju number Pafi kasumimarginaali 2,75-kordselt, siis peab panuse negatiivseks muutmiseks toimuma päris suur matemaatiline korrektsioon. Virgematel lugejatel on mõistagi võimalik eelmiste hooaegade infot kasutades statistika täpsemaks muuta. Kui keegi viitsib selle ette võtta, siis oleks tore seda kommentaariumi põhjal meiegagi jagada!
• Väravatesadu toimub ainult mõne kindla meeskonna tõttu ning teiste mängude peale panustades kampaania sisuliselt mängijale lisaväärtust ei too. 
Jokker.ee ei väidagi, et pimesi panustamine oleks optimaalne strateegia. Kindlasti on seda võimalik märgatavalt täpsemaks timmida ja panustada ainult teatud tingimustele vastavate mängude peale. Toome siinkohal ära lihtsalt senise statistika meeskondade kaupa:

Barcelona 2
Atletico Madrid 1
Real Madrid 6
Villareal 1
Sevilla 1
Athletic Bilbao 1
Celta Vigo 3
Eibar 2
Deportivo 3
Malaga 1
Getafe 4
Valencia 1
Real Sociedad 3
Real Betis 0
Espanyol 4
Las Palmas 2
Sporting Gijon 4
Rayo Vallecano 5
Granada 2
Levante 1    

Selle põhjal võiks öelda, et ilmselgelt tuleb mängida Real Madridi mänge. Aga kas ikka tuleb? Tõepoolest, kuuel korral oleksime saanud oma panuse tagasi, aga eesmärk peaks olema siiski  panuste tagasisaamise asemel raha võitmine. On tähtis vaadata ka seda, kui tihti meie „Alla 2,5“ panus võitnud oleks. Real Madridi mängudes on alla 2,5 värava löödud kuues mängus, seega hooaja statistika oleks 6 võitu, 6 tagastatud panust, 10 kaotust. Kahjuks jääb võrrandi koostamine siinkohal katki, sest üks tegur on puudu ning jokker.ee kasutuses ei ole võitvate mängude koefitsente. Kui keskmine koefitsent on üle 2,67, siis on Madridi peale panustamine olnud kasumlik. Aga eelkõige tahtsime välja tuua asjaolu, et statistikat on aeg-ajalt võimalik tõlgendada valesti ning sellega lihtne kasumlik mäng hoopis negatiivseks muuta.

Kokkuvõtteks ütleme, et pimesi panustamise kasumlikkust on keeruline tõestada või ümber lükata, aga selge on see, et Pafi „Väravate laviin? Jah, palun“ on suurepärane kampaania ja pakub mängijatele selget lisaväärtust.

Reeglid ja tingimused
*Kaotavad panused makstakse tagasi ainult Üle/Alla 2.5  kategoorias. 
*Kaotavatest panustest kuuluvad tagasi maksmisele vaid need, mis on tehtud Primera Divisioni mängudele. 
*Kaotavad panused makstakse tagasi ainult nendel juhtudel, kui panus on tehtud enne mängu algust (live-ennustused ei lähe arvesse).
*See pakkumine ei mõjuta võitvaid panuseid.
*Tagasi makstakse panused suurusega kuni 50€.
*Paf jätab endale õiguse muuta või tühistada kampaania igal ajahetkel.

Kommentaarid

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5