Kuulsaimad Eestis mänginud pokkeristaarid läbi aegade
  • Jokker.ee
  • 15.02.2019

Kuulsaimad Eestis mänginud pokkeristaarid läbi aegade

Aastate jooksul on Tallinnas toimunud palju põnevaid turniire, mis meelitanud kohale hulgaliselt maailmakuulsaid pokkerimiljonäre nii lähiriikidest, mujalt Euroopast kui ka Ameerikast.

Kes neist superässadest on Sinu arvates aga kõige kuulsam? Et Eestis võistelnud pokkeristaare paremini meelde tuletada, paiskan välja mõned nimed.

Vanemad pokkerisõbrad tõenäoliselt mäletavad, et esimestel Eesti meistrivõistustel (aastatel 2001-2005) võisid osaleda kõik soovijad. Nii õnnnestus 2003. aastal tulla Eesti meistriks ka tollal võrdlemisi vähetuntud soomlasel Juha Helppil. Oma uskumatult eduka karjääri jooksul on ta teeninud ainuüksi live-turniiridel üle seitsme miljoni dollari ning vahel ikka ja jälle ka Tallinnasse mängima sattunud. Mullu õnnestus samal mehel muuhulgas ka OlyBet Kings of Tallinn põhiturniir kotti panna.

(Soomlastest võiks muidugi kirjutada päris eraldi peatüki, sest vaevalt leidub sealsete tõsisemate tegijate seas kedagi, kes kunagi Tallinnas mänginud poleks. Põhjanaabritest on aga ainuüksi Patrik Antonius (pildil), Sami Kelopuro ja Ilari Sahamies juba sellised maailmanimed, keda ei tunta ainuüksi Soomes ja Euroopas, vaid ka Austraalias ja Ameerikas).

Aga lähme edasi. 2004. aastal selgus Tallinnas esimene kiirpokkeri maailmameister. Andres Burgeti ja Tim Heath’i eestvedamisel korraldatud üritus meelitas Astoria-Palace kasiinosse mitmeid tolleaegseid pokkerisaurusi eesotsas Hollandi superässa Marcel Lüske, maailmakodanikust high-rolleri Tony G ning juba tollal WSOP käevõruga uhkustada võinud Ivo Doneviga.  

Speed Poker.jpgKiirpokkeri MM Tallinnas 2004 (Andres Burgeti erakogu)

Järgnevatel aastatel valitses kohalikus live-pokkeris küll väike seisak, kuid 2009. aastal Tallinnas toimunud PokerStars Baltic Festival tõi Eestisse üle aastate taas suurele rahvusvahelisele pokkerifestivalile omase melu. Turniiri kahtlemata nimekaim osaleja oli tollane valitsev turniiripokkeri maailmameister (WSOP põhiturniiri võitja) Peter Eastgate, üks põnevamaid võistlejaid aga NHL-is ilma teinud hokilegend Mats Sundin

2010. ja 2011. aastal võõrustas Tallinn EPT-d, mille näol on tegemist siiani võimsalt suurimate Eestis toimunud pokkeriturniiridega üldse. Kuna EPT toimus koostöös PokerStarsiga, tuli kohale muljetavaldav seltskond maailma suurima pokkeritoa profitiimi liikmeid. Muuhulgas kuulusid nende sekka nii maailma läbi aegade parim naismängija Vanessa Selbst kui ka kaks nimekat venelast: tänaseks live-turniiridel üle 17 miljoni dollari teeninud Igor Kurganov ning 2007. aastal WSOP-l imetegusid teinud Aleksandr Kravtšenko. Samuti olid kohal tollal 888.com pokkerituba esindanud hilisem 2014. aasta WSOP põhiturniiri võitja Martin Jacobson, neljakordne WSOP võitja Shaun Deeb, Prantsuse megastaar Bertrand "Elky" Grospelier ning esimese WSOP Europa põhiturniiri võitja Annette Obrestad.  

Ninja.png

Pärast kahte EPT-d sai Eestist taas üks Põhja-Euroopa pokkerimekasid, kus toimub igal aastal palju suuri pokkerifestivale. Pea alati on neist võtnud osa ka mõni nimekas tegija ning viimaste aastate kõlavaimad nimed on olnud näiteks 2014. aasta WSOP põhiturniiri teine mees Felis Stephensen, "Norra pokkeri ristiisa" ja kahekordne WSOP võitja Thor Hansen, Inglise pokkerilegend Barny Boatman, WSOP ning WPT tšempion Theo Jorgensen. Nimekaid pokkerimiljonäre on palju!

Kahjuks pole Eestis siiani mänginud ükski A+ kategooria ehk siis Negreanu-Ivey või "Durrrr"-"Isildur1" mõõtu pokkeristaar. Ka pole meil õnnestunud kohata tõelisi pokkeriikoone nagu Doyle Brunson või Johnny Chan. Samas tuleb ka aru saada, et ega Ameerika superässad tegelikult Euroopas just kuigi sageli mängimas käigi ning kui nad üldse tulevad, siis tõmbavad neid eelkõige ülikõrgete sisseostudega super-high-roller turniirid. 

Fakt on ka see, et siiani pole Eestis toimunud ühtegi pokkeriturniiri, mille sisseost oleks olnud üle 10 300 euro. See rekord lüüakse aga juba peagi üle. 3. aprillil algaval Patrik Antonius Challenge High-Roller turniiril on sisseost täpselt 25 tonni ning juba vähem kui kahe kuu pärast saame näha, milliseid staare see turniir kohale meelitab ning sedagi, kas lauda julgeb istuda ka mõni eestlane? 

Vaata ka Eesti pokkeri retrogaleriid ja meenuta vanu häid aegu!

Artikli foto: Rene Velli

large_width.jpg

Selles artiklis sisaldub hasartmängu reklaam. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5