Lahkus pokkeriikoon Doyle Brunson
  • Maheaatom
  • 15.05.2023

Lahkus pokkeriikoon Doyle Brunson

Pühapäeval, 14. mail lahkus meie seast pokkeriikoon Doyle Brunson (pildil). "Texas Dolly" oli kahekordne WSOP põhiturniiri võitja, kokku lausa 10 WSOP käevõru omanik ning maailma üks läbi aegade kuulsamaid turniirimängijaid.

1933. aastal sündinud Brunson oli nooruses lootustandev sportlane, kellest võinuks saada nii tipptasemel keskmaajooksja kui isegi NBA korvpallur. Paraku tõmbas saatuslik põlvevigastus tulevasele sportlasekarjäärile kriipsu peale. Brunsonist ei saanud ka töömeest, sest oma esimesel tööpäeval võitis ta pokkerit mängides suurema summa kui oli tema kuupalk. Peagi pühenduski ta täielikult just pokkerile.

50-ndatel ja 60-ndatel aastatel oli Brunson tüüpiline "road-gambler", kes sõitis mööda Ameerikat ringi ning osales erinevates põrandaalustes mängudes. "Dollyst" sai teadaolevalt esimene inimene maailmas, kes teenis pokkerit mängides miljon dollarit, olles alustanud seejuures täiesti nullist. Lisaks pokkerile mängis Brunson meeleldi raha peale golfi, kus teda peeti samuti väga kõvaks tegijaks.

1970. aastal osales Brunson kõige esimesel WSOP-l. 1976. ja 1977. aastal võitis ta järjest kaks WSOP põhiturniiri ning oli oma kolmandale tiitlile äärmiselt lähedal ka 1980. aastal, vandudes siiski heads-up'is alla (tollal täiesti tundmatule) kaardimängugeeniusele Stu Ungarile.

Brunson oli WSOP-l keskne kuju ka järgnevatel kümnenditel. Ta võitis ühtekokku 10 turniiri, neist viimase 2005. aastal. WSOP finaallauas mängis Brunson viimati 2018. aastal, 84-aasta vanusena. Maailma suurimal pokkerifestivalil nähti teda aga ka 2021. aastal.  

Lisaks turniiripokkerile osales Brunson enam kui 50 aastat maailma kõrgeimates rahamängudes. Teda tunti ka kolumnisti, ikoonilise pokkeriraamatu Super System peamise autori ning ettevõtjana. Brunsoni varanduse suuruseks hinnatakse 70-80 miljonit dollarit.

Kahtlemata oli tegemist erakordse ning igaveseks maailma pokkeriajalukku mineva inimesega, kes elas pika ja sisuka elu. Doyle Brunsoni kõrval on kasvanud üles mitu generatsiooni pokkerimängijaid ning tema õpetuste toel on teinud oma esimesed sammud suurde mängu ka mitmed Eesti pokkerimängijad. Neist ühel - Imre Leiboldil - on "Texas Dollyga" ka omad eredad mälestused. 2005. aastal püüdis ta Las Vegases toimunud tšmpionite turniiril kinni Brunsoni all-in blufi, mille peale vanameister vaid pead vangutas ning korrutas: "Nice bet Doyle, nice bet..."

Puhka rahus!

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5