LIVE

Muudatused mängijate reitingusüsteemis
  • Hendo Mobs
  • 01.04.2016

Muudatused mängijate reitingusüsteemis

Rahvusvaheline Pokkeriföderatsioon (IFP) on otsustanud, vastu tulles paljude mängijate soovile, muuta käesoleva aasta maist pokkerimängijate edukuse järjestamisel kasutusel olevat  rahalisti süsteemi. Nimelt hakatakse lõpuks Hendon Mob`i leheküljel kajastama teenitud $ kõrval ka turniiridel sisseostudeks kulutatud raha.


See võib kaasa tuua hämmastavaid tõuse- ja kukkumisi tabelis. Käivad sahinad, et Daniel Negreanu on näiteks tegelikult jätnud tahtlikult avaldamata kõik oma rahadesse mitte tuldud turniirid kuid üks tema senistest suurimatest fännidest otsis üles Negreanu aasta jooksul osaletud turniiride statistika ja oma suureks pettumuseks avastas, et tulemus oli kasumi osas ümmargune 0.


Veelgi kaugemal tulevikus on IFP-l plaanis muuta pokkeriturniiride reitinguarvestus identseks males kasutatava ELO koefitsiendi mudeliga –see tähendab esimesel turniiril alustavad kõik mängijad reitinguga 1400 ning kõik turniiril esimesse poolde jõudnud osalejad tõstavad oma reitingut vastava koefitsiendiga korrutatuna ning tagumine ots langeb. Hiljem saab punkte vastavalt sellele kas edestasid endast reitingus eespool olijat (tõus on suurem) või mudaliiga mängijat. Uus süsteem tõstab oluliselt iga koha väärtust punktides ning edetabeli esimesi hakatakse kutsuma suurfirmade sponsorturniiridele nagu praegu tennises ja paljudel muudel spordialadel. Et veelgi väärtustada iga kohta turniiril, ühtlustatakse esialgu auhinnarahad a la -1. Koht 5% kogu potist; 2. 4,7%; 3. 4,5% ja edasi 0,1% kaupa allapoole, edaspidi aga kavatsetakse pokkeri tiitlivõistlustelt rahalised auhinnad sootuks kaotada, et ala sportlikku külge maksimaalselt esile tuua.


Sarnaselt pokkeriga on ka IMSA (International Mind Sport Association) huvitatud mõnede muude alade mängijate paremusjärjestuse objektiivsemaks muutmisest. Nii tahetakse panna Black-Jack`i mängijad osalema turniiridel kus kõigil oleks kaardid pakis iga käe alguses samas järjestuses mille lõpptulemusena koonduvad tabeli eesotsa tõeliselt parimad tõenäosuse tundjad. Paraku venivad turniirid seeläbi küll erakordselt pikaks kuna tõenäosuse paikaloksumiseks kulub sadu tuhandeid käsi... kuid ainult niimoodi saame teada kes on meie ajastu mad geniuses. Jokkeri meeskond jääb igatahes huviga suuri muutusi ootama.

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5