Naised said WSOP-l käe valgeks
  • Maheaatom
  • 06.07.2016

Naised said WSOP-l käe valgeks

Las Vegases toimuvatel arvult 47. turniiripokkeri maailmameistrivõistlustel (WSOP) on tänaseks lõppenud 57 turniiri ning oma käe on saanud valgeks ka naised.

Kergelt WSOP-l juba midagi ei tule ning nii Kristen Bicknell kui Safiya Umerova pidid alistama käevõru saamiseks üle 1000 vastase. Mõlemal juhul oli tegemist avatud turniiridega, kus said osaleda nii mehed kui naised.

"Päris naiste turniirini", mille buyin on sel aastal hiiglaslik 10 000 dollarit, on veel kaks päeva aega.  Sellega samaaegselt toimub käimasoleva WSOP kõrgeima osalustasuga turniir $111,111 High Roller for One Drop No Limit Hold'em.

Sarnaselt eelmisele aastale suutis Tallinnaski mänginud Shaun Deeb ka 2016. aastal käevõru võita - nüüd tuli see 331 osalejaga 7-Card Stud turniiril. Esmakordselt jõudis sihile nimekas pokkerimiljonär Andrew Lichtenberger, juba neljandat korda aga tunamulluse $50 000 The Poker Players Championship võitja John Hennigan. Väärib märkimist, et Hennigan pidi alistama $10,000 2-7 Limit Triple Draw Lowball Championship esikohaduellis Michael Gathy, kelle kontol oli varasemalt samuti kolm WSOP turniirivõitu.  

Hästi edeneb ka 2000. aasta maailmameister ning Full Tilt pokkeritoa endine omanik Chris Ferguson, kes on cashinud nüüdseks juba kaheksal turniiril. Kuigi mehe võistlemine tekitab vastakaid emotsioone ning omajagu pahameelt, ei tundu see Fergusoni ennast just kuigivõrd heidutavat. Mehe seni suurim võit on tulnud $10,000 No Limit Hold'em 6-Handed Championship turniirilt, kus neljanda koha eest pudenes 183 989 dollarit. 

$50 000 The Poker Players Championship turniiril on jõutud finaallauani, kuhu lähevad liidritena Justin Bonomo ning Michael Mizrachi  - kahe peale kokku live-turniiridel üle 25 miljoni dollari teeninud superässad. 91 osalejaga WSOP tõenäoliselt kõige prestiižseima turniiri lõpuheitlus on täielikult ameeriklaste siseasi - ühelgi väljaspool USA-d pärit mängijal sinna asja ei olnud. 

Üldarvestuse parim on endiselt Jason Mercier. Nii temal kui Ian Johnsil on õnnestunud sellel WSOP-l kaks käevõru võita.  

WSOP kulmineerub põhiturniiriga, mille finalistid selgitatakse ajavahemikus 9.-18. juuli. Sel aastal alustatakse WSOP põhiturniiri koguni 50 000 punktiga ning rahadesse tueb 15% mängijatest. Parimad istuvad uuesti laudadesse 30. oktoobril


KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5