Sviten Special reeglid ja mängututvustus
  • Jokker.ee
  • 31.01.2024

Sviten Special reeglid ja mängututvustus

Sviten Special on väga lõbus ning action-rohke pot limit pokkerimäng, tegemist ka väga hea bluffimise mänguga. Mängu üks pool on 5 Card Draw (tuntud ka kui videopokker) ning teine pool 5 Card Omaha. See tähendab, et jaotuse võitja selgitatakse kahes erineva mängus ja eesmärk on võita mõlemad mängud ehk scoopida kogu pank.

Sviten Speciali mängus on eesmärgiks moodustada võimalikult kõrge kombinatsioon kätte jagatud viie kaardi hulgast ning lisaks sellele saada kõrgem kombinatsioon Omaha mängus, kasutades käest kahte kaarti ja laualt kolme. Kui draw käsi on paigas pärast floppi ja ei saa muutuda, siis Omaha tugevuse otsustab alles river. Nagu juba öeldud, mõõtu võetakse kahes mängus, mis tähendab tihti ka panga poolitamist (ent seda juhtub vähem kui PLO Hi-Lo formaadis). Svitenit mängitakse üldjuhul 6-Max laudadel, kuid saab mängida ka 7-Max, aga see võib tähendada, et muckist on vaja kaarte tagasi mängu võtta.

Mäng on äärmiselt populaarne rootslaste seas, aga kogub fänne mujal Euroopas ja on juba paljude pokkerifestivalide kavas

Mängust täpsemalt

Iga mängija saab kätte kinniselt viis kaarti ning toimub esimene panustamisring. Esimesena otsustab mängija (kas jätkab või loobub kaartidest), kes on peale suurt pimepanust (BB). Kui mängija on otsustanud jätkata, siis peale esimese kolme ühiskaardi jagamist (flop) on võimalus vahetada 0 – 5 käes olevat kaarti uute vastu.

Kaarte vahetatakse järjekorras, kellaosuti suunas, alustades mängijast kes on diilerinupust järgmine. Mitme kaardi vahetamisel saab diilerilt vastu kinniselt sama arv kaarte. Ühe kaardi vahetamisel on aga valik: esimese valikul annab diiler kaardi avatult, mängija võtab selle vastu või keeldub, ja saab uue kaardi kuid seda juba kinniselt. Hilisematel tänavatel (turn, river) enam kaarte vahetada ei saa. 

Vahemärkus! Sarnane mäng Sviten Specialile on ameeriklaste tuntud Drawmaha, mis erineb sellega, et ühe kaardi vahetamisel antakse uus kaart vaid üks kord ja kinniselt. Drawmahat mängitakse üldiselt 5-Max ning vahetada saab üldjuhul maksimaalselt 3 kaarti. Ühe olulise erinevusega on veel see, et Svitenis kaarte ei "põletada", siis Drawmahas tehakse seda tavapäraselt nagu teistes pokkeriformaatides.

Soovitus! Sviten Special mängus esimene otsus jätkamiseks tuleks teha 5 Card Draw kombinatsiooni tugevuse järgi ehk käes võiks olla vähemalt kaks paari või äärmisel juhul kõrge paar. Kolmik on juba väga tugev ja kindel põhjus jätkamiseks, kuid ei tasu alahinnata erinevaid tõmbeid nagu read ja mastid.

Svitenis on olulisel kohal vaadata, mitu kaarti vastased vahetavad ja selle põhjal otsuseid teha. Kui vastane jätab vahetamisel kätte vaid kaks kaarti, siis on üsna selge, et see on lihtsalt paar ja reedab käe tugevuse. Kui vahetatakse vaid üks kaart, siis on tõenäoliselt vastas kaks paari, masti või rea tõmme. Aga ära lase end eksitada, sest pokker on bluffimise mäng. Mõni vastane trikitab ja jätab kätte kolmiku kõrvale meelega ühe suvalise lisakaardi, et maskeerida oma käe tugevus ja eksitada vastaseid.

Pärast flopil toimunud panustamisringi tasub vaatama hakata ka võimaliku Omaha kõrge käe moodustamist, sj pead taskukaartide hulgast kasutama kahte kaarti ja ühistest kaartidest kolme kaarti, et saada kokku võimalikult tugev pokkerikombinatsioon. Peale flopi jätkatakse juba tavapäraselt: turn-panustamisring, river-panustamisring. Üldiselt tasub endalt küsida, et kas maksta panuseid lootuses võita pool panka!?

Vaata eestikeelsete subtiitritega Sviten Special õpetust (filmitud 2017. aastal Cash Game Festivalil)


KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5