WSOP mälestusväärseimaks käeks valiti Chris Moneymakeri "Sajandi Bluff"
  • Jokker.ee
  • 02.07.2019

WSOP mälestusväärseimaks käeks valiti Chris Moneymakeri "Sajandi Bluff"

Möödunud pühapäeva õhtul toimus Las Vegases läbiviidavate turniiripokkeri maailmameistrivõistluste (WSOP) 50-ndale toimumisaastale pühendatud pidulik gala. 

Sel üritusel oli kohal palju WSOP käevõrude omanikke ja staažikaid "WSOP-lasi" eesotsas tõelise pokkerilegendi Doyle Brunsoniga, kes kuulus juba WSOP algusaastatel pokkerimaailma suurkujude sekka. 

Galaõhtul anti välja kokku seitse auhinda nendele meestele, kelle mõju hinnatakse WSOP ajaloos kõige suuremaks. Mõneti üllatuslikult sai suurima auhinnasaagi 2003. aastal WSOP põhiturniiri võitnud Chris Moneymaker ning laureaatide sekka ei mahtunud näiteks ei Johnny Moss ega Stu Ungar

slots io.jpg

Erinevalt oma kuulsatest konkurentidest pole Moneymakerist tegelikult kunagi esimese kategooria pokkeristaari saanud ning WSOP võit ongi jäänud tema ainsaks superhitiks. Ometi teavad seda nime (jah - Moneymaker on tõesti mehe reaalne nimi!) miljonid pokkerisõbrad üle maailma.   

Esiteks tegi Moneymakeri 16 aasta taguse triumfi eriliseks see, et tegemist oli esimese online-kvalifitseerujast WSOP põhiturniiri võitjaga. Seejuures õnnestus hankida pilet vaid 86-dollarilise sisseostuga satelliidilt ning minna hiljem koju täpselt 2,5 miljoni dollariga. Just Moneymakeri võiduga sai alguse tõeline netipokkeri buum, mis vältas ligikaudu kaheksa aastat

Teiseks tuleb arvestada, et Moneymaker oli 100% amatöörmängija, keda peeti tolleaegsetele proffidele kergeks saagiks. Isegi asjaolu, et Moneymaker jõudis heads-up'i ning juhis seal selgelt ülikogenud pokkeriprofi Sam Farha vastu, ei teinud temast vähimalgi määral favoriiti. Mäletatavasti pakkus Moneymaker konkurendile koguni 50-50 diili, kuid Farha keeldus, sest lootis vähekogenud vastase kaotusseisust hoolimata üle mängida. Paraku ebaõnnestus see aga totaalselt, sest Moneymaker võitis ühe käe teise järel ning sooritas muuhulgas ka toore all-in blufi, mis nüüd WSOP ajaloo mälestusväärseimaks käeks valiti.

WSOP 50 auhinnad oli järgmised

Kõige meeldejäävaim TV-käsi: Sammy Farha vs. Chris Moneymaker “Sajandi bluff", 2003

Parim WSOP esitus ühel aastal: Daniel Negreanu, 2013 (2 võitu ja 4 finaallauda)

Tõenäoliselt enim käevõrusid võitev mängija aastatel 2020-2070: Justin Bonomo

Fännide lemmik: Daniel Negreanu

WSOP lemmik paha poiss: Phil Hellmuth

Kõige muljetavaldavam WSOP võit: Chris Moneymaker, 2003 põhiturniir

Neli kõige tähtsamat mängijat WSOP ajaloos: Doyle Brunson, Phil Hellmuth Chris Moneymaker ja Daniel Negreanu


KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5