Courchevel High Low
  • jokker.ee
  • 19.12.2015

Courchevel High Low

Courchevel High Low on põnev 5 Card Omaha High Low versioon, mille eripäraks on see, et juba enne esimest panustamisvooru avatakse laua keskel esimene ühine flopikaart. Igale mängijale jagatakse viis kaarti, mida ta näeb ainult ise, ning laua keskele tuleb kokku samuti viis ühist kaarti. Pank jagatakse kõrgeima ja madalaima käe vahel.
Seejuures on oluline, et oma pokkerikäe moodustamiseks peab mängija viiest personaalsest taskukaardist kasutama kahte ning viiest ühisest lauakaardist kolme kaarti. 
Madalat kätt igas jaotuses ei esine, sest selle moodustumiseks peavad kõik kombinatsiooni viis eri tugevusega kaarti olema võrdsed või väiksemad kui 8. Oluline on meeles pidada, et madalat kätt arvestatakse ülevalt alla ning read ja mastid ei loe, kuid kombinatsioon ei tohi sisaldada paari! Parim võimalik madal käsi on rida ässast viieni, nt. A,2,3,4,5 (wheel).
Kõrgete käte tugevusjärjestus on sama, mis Texas Hold’emis. 

Käiguvalikud
Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse võrra (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold).
Mängu kulg
Pre-Flop ja 1. panustamisvoor
Kui kinnised taskukaardid on jagatud ning esimene ühine flopikaart avatud, otsustab suurest pimepanusest järgmine mängija, kas ta loobub (fold), maksab (call) või tõstab (raise). Edasi tehakse käigud päripäeva. 
Flop ja 2. panustamisvoor
Kui esimene panustamisvoor on lõppenud, jagatakse lauale kaks ülejäänud ühist lahtist flopikaarti. Esimese käigu teeb diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija. Toimub järgmine panustamisring. Minimaalne panus on alati sama suur kui pimepanus, maksimaalne panus sõltub mängu panustamise struktuurist.
Turn ja 3. panustamisvoor
Kui flopil on panustamine lõppenud, jagatakse lauale neljas ühine kaart (turn). Esimese käigu teeb taas diilerist vasakul istuv veel käes osalev mängija. Toimub kolmas panustamisring.
River ja 4. panustamisvoor
Kui turnil  on panustamine lõppenud, jagatakse lauale viies ühine kaart (river). Toimub viimane panustamisvoor, kus taas teeb esimese otsuse diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev (aktiivne) mängija.
Showdown
Kui pärast viimast panustamisringi osaleb käes enam kui üks mängija, avatakse kaardid. Pool panka võidab mängija, kellel on kõige tugevam viiekaardiline kombinatsioon (high), ja teise poole saab endale mängija, kellel on kõige madalam kaardikombinatsioon (low). Mõlema kombinatsiooni arvestamisel tuleb mängijal kasutada kahte taskukaarti ning kolme lauakaarti. 
Juhul, kui ühegi mängija kaardikombinatsioon ei vasta madala (low) kombinatsiooni tingimustele, saab kõrge (high) käe võitja endale terve panga. Kui kahel või enamal mängijal on samaväärne kõrge või madal kombinatsioon, jagatakse pool pangast omakorda võrdselt nende vahel. 
Kui mistahes panustamisvoorus jääb mängu alles ainult üks mängija (st. kõik ülejäänud on oma kaartidest loobunud), võidab allesjäänud mängija panga endale ja kaarte näitama ei pea.

Courchevel hi-lo.PNG
Ekraanitõmmis: PokerStars Courchevel High Low lauas algab esimene panustamisring pärast seda, kui avatud on ka esimene flopikaart.

Seda mängu saab mängida järgmistes online-pokkeritubades:
PokerStars (FL, PL)

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5