Mis on altcoinid ja kuidas neid osta?
  • Jokker.ee
  • 20.02.2019

Mis on altcoinid ja kuidas neid osta?

NB! Tegemist ei ole finantsnõuande ega ostusoovitusega. Krüptovarad on äärmiselt riskantne varaklass, kuhu pole mõistlik paigutada raha, mille väärtuse kiire kahanemine või sootuks kaotamine investori heaolule jälje jätab.

Altcoinideks nimetatakse kõiki krüptovaluutasid peale bitcoini. 2019. aasta alguseks on altcoinide arv kasvanud mitme tuhandeni ning rikkalikust valikust võib leida nii tugevaid ja toimivaid projekte, kui ka sisuliselt väärtusetuid "shitcoine".

Altcoinid on bitcoinist volatiilsemad, turu langedes kukuvad nad bitcoinist kiiremini ja sügavamale, samas reeglina pulliturul tõusevad samuti plahvatuslikumalt. Kui bitcoin on praeguseks langenud tipust 80%, siis enamus altcoine on viimase aasta jooksul kolisenud alla 95-99%! Brutaalne!

Suurte altcoinide, nagu ethereum, ripple, litecoin jpt. ostmisprotsess on sisuliselt identne bitcoini ostmisega (mida kirjeldasime  "Kuidas osta bitcoini?") artiklis. Bitpanda.com lehel saab hetkel osta, vahetada ja säilitada 22 suuremat krüptoraha. Aga kui on huvi omandada mõnda vähempopulaarset krüptoraha, tuleb suunduda krüptoraha vahetusplatvormile ehk börsile (exchange).   

Vahetusplatvormid
Krüptoraha vahetusplatvorme on sadu  ning kindlasti ei ole kõik (vähemasti krüptoraha hoiustamise mõttes) turvalised. Mõistlik on kaubelda suurematel saitidel ning päris algajal peaks esmased vajadused rahuldama ära krüptobörside kroonimata kuningas Binance.   

binance.png
  
Tsentraliseeritud krüptoteenuste pakkujate seas on Binance.com üldtunnustatult usaldusväärsuse mõõdupuuks. See mõistagi ei garanteeri, et nad oleksid häkkerite, regulatoorsete muudatuste jt. ohtude vastu immuunsed! Krüptomaailmas tasub alati olla ettevaatlik, aga on suhteliselt turvaline väita, et Binance usaldusväärsuses kahtlemine liigitub kergekoelise paranoia alla. 
Binance börsil on võimalik kaubelda rohkem kui 150 krüptorahaga. Teeme samm-sammult läbi BNB (Binance coin) ostuprotsessi, kui algselt omame bitcoini Bitpanda arvel. NB! BNB on esmaseks alternatiivcoiniks küllaltki mõistlik valik, sest selle omamine annab koheselt käegakatsutavat kasu 50-protsendilise allahindluse kujul Binance börsi teenustasudelt. 

1. Bitcoini saatmine Bitpandast Binance.
Selleks on vaja leida Binances personaalse bitcoini deponeerimise aadressi. Vali Funds > Deposit > Btc. NB! On ülioluline, et deponeerid sellele  aadressile ainult bitcoini! 
Kopeeri deponeerimisaadress, vali Bitpanda bitcoini rahakotis "Send" ning sisesta kopeeritud aadress vajalikku lahtrisse. Vali soovitud summa > Go to summary > Confirm. Pärast seda saadab Bitpanda sulle kinnitusmeili ning alles pärast selles sisalduva "Confirm transaction" nupule klikkimist on protsess lõpule viidud!

2. Shoppamine.
Kui bitcoin on jõudnud Binance arvele (reeglina võtab aega alla tunni), saame siirduda shoppama. Selleks valime Exchange > Basic ning paremal üleval nurgas BTC-BNB. Ostmiseks on 2 võimalust - "Limit order" ja "Market price". 

binance.JPG

*Limit order. Kui soovid saada osa kauplemisrõõmust, siis vali tehingu teostamise liigiks "Limit order" ning sisesta hind, mida oled valmis maksma. Tehing saab teoks, kui müügipoolelt on keegi valmis sinu poolt pakutud hinnaga müüma.
*Market price. Kui hindad mugavust, siis vali "Market price" ehk turuhind. NB! Turuhinnaga ostes, eriti väiksematel börsidel, tasub kindlasti enne veenduda, et ostu- ja müügihinnal ei oleks liiga suuri "kääre" sees. Kui ostuhind on 1000 ja müügihind 1001, siis on igati okei osta turuhinnaga. Kui ostuhind on 500 ja müügihind 1000, siis tuleks kindlasti pigem teha limit order hinnaga 501 ja proovida saada tehingu võimalikult soodsa hinnaga.
Antud juhul on lihtsus ja mugavus prioriteediks ning valime "Market price". Koguseks valime 100% (sellega ostame BNB-d kogu arvel oleva bitcoini eest) ja klikime "Buy BNB".

3. Tehtud!
BTC konverteeritakse turuhinnaga BNB-ks ja oledki omandanud esimese altcoini.       

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5