Rahvusvaheline Mõttespordi Assotsiatsioon IMSA tunnistas pokkeri mõttemänguks
  • Jokker.ee
  • 29.11.2024

Rahvusvaheline Mõttespordi Assotsiatsioon IMSA tunnistas pokkeri mõttemänguks

Pokker on jõudnud olulise verstapostini, kui Rahvusvaheline Mõttespordi Assotsiatsioon IMSA tunnistas pokkeri ametlikult mõttemänguks, mis kuulub nüüd samale tasemele nagu male ja bridž.

2005. aastal asutatud International Mind Sports Association (IMSA) on mõttemängude edendamise ja toetamise võtmetegija. See on osa Olümpiakomiteest ja seob traditsioonilised spordialad nagu kuulitõuge, oda ja kergejõustik, muu hulgas mõttepordialad kuhu kuulub nüüd ka pokker. Kui IMSA annab "mõttemängu" staatuse, tõstab see mängu usaldusväärsust ja loob aluse mängu rahastamise ja heakskiitmisega kasvamiseks.

IMSA mõttemängude heakskiitmisprotsess on range. See ei keskendu ainult oskustele, vaid hindab ka mängu intellektuaalset rangust, konkurentsistruktuuri ja ülemaailmset populaarsust.

Intellektuaalseks spordialaks klassifitseeritud mäng peab vastama järgmistele kriteeriumidele:

  • Strateegiline keerukus: mängijad peavad valdama kõrgel tasemel strateegilist mõtlemist, erinevate raskustega mängu lahendamist ja kiireid otsuseid. Pokker nõuab mängijatelt tõenäosuste analüüsimist, vastase lugemist ja strateegia reaalajas kohandamist.
  • Oskuste tähtsus: Vastupidiselt levinud arvamusele ei võida pokkeris ainult õnn. Edukad mängijad kasutavad strateegilist mõtlemist ja vastaste analüüsi.
  • Ülemaailmsed võistlusstruktuurid: intellektuaalseks spordiks klassifitseeritud mängul peavad olema oma globaalsed võistlused. Selliseid on pokkerimaailmas mitmeid, näiteks World Series of Poker (WSOP), European Poker Tour (EPT) või kasvõi Eestis toimuvad suurfestivalid.

Pokkeri tunnustamine intellektuaalse spordialana on märkimisväärne verstapost, kuid tee selleni pole olnud lihtne. Mängu tugev seos hasartmängudega on pikka aega tekitanud skeptitsismi selle intellektuaalsete nõudmiste suhtes ja takistanud paljudel nägemast pokkerit oskusmänguna.

Viimase kahe aastakümnega on olukord aga muutunud. Erinevate riikide kohtud on hakanud pokkerit tunnistama oskusmänguks, eristades seda traditsioonilisest hasartmängust.

Lisaks on mainekad institutsioonid nagu Massachusettsi Tehnoloogiainstituut (MIT) oma uuringutega kinnitanud, et pokker nõuab tugevaid kognitiivseid oskusi, nagu strateegiline mõtlemine, surve all otsustamine ja vastaste analüüsimine. See kombinatsioon on aidanud murda eelarvamusi ja tõsta pokkeri staatust intellektuaalselt väljakutsuva spordialana

Mida tähendab IMSA tunnustus pokkeri jaoks?

Pokkeri staatus intellektuaalse spordialana toob endaga kaasa märkimisväärseid võimalusi mängijatele, korraldajatele ja kogu kogukonnale. Tunnustus aitab vähendada hasartmängude häbimärgistamist ja suurendab mängu aktsepteeritavust võistlusspordina. Kes teab, üks hetk on pokker ehk ka Olümpiamängude osana!?

Mängijad, kes on varem eetilistel või sotsiaalsetel põhjustel pokkerit vältinud, võivad nüüd avatuma meelega mängu astuda. Lisaks võib tunnustus avada uksed haridusasutuste, valitsuste ja sponsorite rahastamisele. See edendab nii rohujuuretasandi kui ka professionaalseid mängijaid. Tunnustus võib tõsta ka pokkeri nähtavust ja usaldusväärsust, avada uusi koostöövõimalusi ja avardada võistlusvõimalusi.

Väljakutsed ja kohustused tulevikus

Kuigi IMSA tunnustus on suur võit, kaasneb sellega ka kohustus. Koos tunnustamisega on oluline tegeleda ka mängu väljakutsetega, näiteks kombineerida seda hasartmängude ja rahapesuvastase võitlusega.

Vastutustundliku mängimise edendamine on pokkeri konkurentsitiheda ja oskusi nõudva olemuse kesksel kohal. Nii saab pokker edasi areneda intellektuaalselt väljakutsuva ja tõsise spordialana.

Pokker peab looma ka ühtse juhtimisstruktuuri, mis seab ülemaailmsed standardid võistlustele, eetikale ja mängijate arengule. Sellised organisatsioonid nagu Global Poker Index (GPI) ja International Federation of Poker (IFP) võivad selles võtmerolli mängida. Eesti Turniiripokkeri Föderatsioon (ETPF) on samuti IFP liige, mille kaudu saab tulevikus oma panuse anda.

Ka pokkerikogukonnal on kaasamise edendamisel palju ära teha. Näiteks naiste osalemisvõimaluste suurendamist ja mängijakogukonna mitmekesisuse toetamist, millega Eestis on tegelikult üsna hästi tänu paarisajaliikmelisele aktiivse kommuunile. Eestil võib juba oma naiste pokkerikommuuniga silmad ette teha nii mõnelegi suurriigile. Ühtlasi toimub just sel nädalal Queens of Tallinn pokkerifestival, mis ainult naistele.

IMSA tunnustus on midagi enamat kui liitu kuulumine – see on võimalus muuta pokkeri staatust ja tähendust. Pokkeril on nüüd võimalus saada sotsiaalselt väärtuslikuks spordialaks, mis jõuab veelgi laiema ja mitmekesisema publikuni.

Allikas: pokertube.com

Eesti pokkerieluga kursis olemiseks ja kaasarääkimiseks liitu Facebooki grupiga "Eesti pokkerirahvas".

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5