26-aastane soomlane võitis WSOP käevõru
  • Jokker.ee
  • 10.07.2016

26-aastane soomlane võitis WSOP käevõru

Helsinkist pärit 26-aastane pokkeriproff, ka Tallinnas toimunud suurturniiridel osalenud Jens Kyllönen tõi meie põhjanaabritele seitsme aasta järel WSOP käevõru. Esikoht tuli 25 tuhande dollarilise sisseostuga Pot Limit Omaha turniiril.

Turniiril osales 184 mängijat, kelle seas selle mänguviisi koorekiht. Kahtlemata kuulub sinna ka soomlane - on ju tegemist just PLO spetsialistiga. Viimased kuus aastat elukutselisena internetis high-stakes Pot Limit Omahat mänginud Kyllönen on ühe päeva jooksul võitnud (ja ka kaotanud) lausa seitsmekohalisi summasid. 

Turniirivõit tõi sisse 1 127 035 dollarit ehk umbes miljon eurot. See tõstis Kyllöneni Soome live-turniirimängijate rahalistis neljandale kohale kokku 2,766 miljoni dollarilise teenistusega. Kyllöneni kontol on ka üks EPT põhiturniiri esikoht, mis õnnestus hankida juba 2009. aastal Kopenhaagenis (seda võites oli soomlane kõigest 19-aastane).   

Põhjanaabritel pole õnnestunud võita WSOP käevõru juba seitse aastat. 2009. aastal said sellega hakkama nii Jani Vilmunen kui Ville Wahlbeck, kuid nemad kolm (koos Kyllöneniga) on seni ka ainsad, kes Soomesse WSOP käevõru toonud. 

Palju õnne Soome lahe põhjakaldale!


Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5