EMV 2023 on lõppenud, põhiturniiri võitis Kaidar Viikman
  • Maheaatom
  • 16.04.2023

EMV 2023 on lõppenud, põhiturniiri võitis Kaidar Viikman

Tänasega saame kaks nädalat väldanud 2023. aasta pokkeri Eesti meistrivõistlustele joone alla tõmmata. Oli menukas festival, põnev põhiturniiri finaal ning silma paistsid nii mitmed teada-tuntud staarid kui ka mõned päris uued tegijad. Eriti head meelt tekitab aga Kaidar Viikmani (pildil) võit põhiturniiril. Eesti pokkeri heaks suure panuse andnud mees täitis sellega kindlasti ühe oma eluunistuse. Olgu neid erinevaid pokkeritiitleid ja turniire ükskõik kui palju, kuid EMV põhiturniiri võit omab alati täiesti erilist tähendust.

Kaidar täitis ühe oma eluunistuse

Kuna põhiturniiri finaal oli ilmselgelt maiuspala nii mängijatele kui vaatajatele, siis alustamegi just sellest. Tänavune finaal pakkus tempokat actionit, kus omad võimalused olid paljudel ning eduseis vaheldus pidevalt. Ülekannnet kommenteerinud Kristjan Laas nimetas seda EMV põhiturniiride kõige põnevamaks finaaliks läbi aegade ning tal võis ka täiesti õigus olla. Tõsi, täielik võrdlusmoment paraku puudub. Kui palju on meie seas neid, kes mäletavad täpselt millise actioniga näiteks Alar Milk 2001. aastal Eesti meistriks tuli?

Kui alguses võis oodata, et finaalis haarab ohjad Kaido Koorits, läks chiplead hoopis Andrey Koksi kätte. Ühel hetkel oli Andreyl pea sama palju nuppe kui teistel kokku, kuid paraku mõjus eduseis mehele uinutavalt ning ta hakkas seda liigselt hoidma. See võimaldas omakorda teistel järgi võtta ning tund-tunni haaval kuivaski Andrey hiigelstäkk kokku.

Mõnus oli jälgida just hilisema võitja mängu. Kaidar alustas rahulikult, vaatas mida vastased teevad ega paugutanud ülearu palju. Hiljem hakkas ta aina enam ja enam ka ise suruma ning tegi seda hästi. Tõsi, ka kaardijooksu üle polnud Kaidaril põhjust kurta. Vähem kui 200 jaotuse jooksul sai ta kolm ässapaari, lisaks ka kuningaid, emandaid ning muud head ja paremat. 

Lõppmäng kuulus juba üsna kindlalt Kaidarile. Surusid need Kaido ja Taago, mis surusid, kuid võitu nad kumbki ei saanud. Hoopis Kaidar oli see, kes meelitas oma järjekordsete pocket ässadega Taago Tamme "surnuks bluffima" ning võitis 3-miljonilise panga, mis (nagu hiljem selgus) oli finaallauas ka võtmetähtsusega.

Heads-up'is tegid Kaidar ja Taago vennaliku diili ning mäng jätkus vaid 499 eurole. Kaidar oleks võinud diilist ka keelduda (sest ta juhtis selgelt), kuid diiliga kaasnes siiski oluline pingelangus, mis oli tiitliheitluseks hädavajalik. Ja võit lõpuks ka tuli. Näiliselt kergelt, sest heads-up kestis vaid napilt üle poole tunni. See oli Kaidari kolmas Eesti meistritiitel. Senised võidud on tulnud online'is, live-pokkeris pole Kaidar isegi kunagi varem EMV põhiturniiril rahadesse jõudnud.  

Kuhu jäid teised? Andrey oli kolmas, Kaido neljas. EMV-l muidu ülihästi esinenud Erik Põlluveer oleks võinud märksa julgem olla, parimaks näiteks käsi, kus Erik foldis boardil  oma  Taago blufi vastu. Seda veel olukorras, kus pot oddsid olid selgelt tema kasuks, mehed algusest peale heads-up'is ning Taagol ilmne bluffari-kuulsus. Siiski püsisid Erikul suurepärased võimalused esinelikusse jõuda (mis oleks talle taganud ka "Aasta Mängija" tiitli), kuid lõpuks saadud bad beat (taas Taagolt) ei võimaldanud paraku enamat viiendat kohast.

Mario Jürgens ning põhiturniiri teiselt kohalt alustanud Rivo Tamm ei paistnud suht millegagi silma. Tõsi, neil kummalgi polnud ka väga kaarti. Sama häda küüsis oli mullune põhiturniiri viies Kaur Ajamaa, kes taandus seekord kaheksandaks. Pisikese stäkiga alustanud Kristjan Maasalu andis küll kena lahingu (sai kaks duublit), kuid lõpetas ikkagi finaallaua viimasena. 

EMV põhiturniiri finaallaua väljamaksed (EUR)

1. Kaidar Viikman - 14 799

2. Taago Tamm - 14 300

3. Andrey Koks - 9 300

4. Kaido Koorits - 7 000

5. Erik Põlluveer - 4 800

6. Mario Jürgens - 3 900

7. Rivo Tamm - 3 200

8. Kaur Ajamaa - 2 500

9. Kristjan Maasalu - 1 700

EMV 2023 - Põhiturniiri finaallaud.jpgEMV 2023 põhiturniiri finaallaud

Kert Halliku kuldne duubel

Neljapäeval lõppenud high-roller turniiril krooniti võitjaks Kert Hallik, kes teenis 14 600 eurot auhinnaraha. Kuna eelnevalt oli Kert võitnud ka Pot Limit Omaha, sai temast esimene (ning nagu hiljem selgus, ka ainus) EMV 2023 kahekordne tšempion. Samaga sai mees muide hakkama ka mullu!

High-rollereid oli sel aastal koguni 39. Kuna alguses võis ka piiramatus koguses re-entrysid teha ja mõned mehed tulistasidki tonniseid bulleteid nagu suvalisel pubiturnal, kogunes auhinnafondi magus 60 800 eurot. Seetõttu ei mängitud turniiri ka avapäeval lõpuni, liiati olid allesjäänute - Kerdi, Erik Põlluveeri ning Marius Moreli - stäkid suhteliselt võrdsed.

High-Rolleri finaal algas diiliga, mis tagas kõigile 12 500 eurot. Kui kolmanda koha väljamängimiseks kulus koguni kaks ja pool tundi, siis heads-up käis juba ahvikiirusel. Võitja teenis 2100 eurot ekstrat, Erik sai teise, Marius aga kolmanda koha. Meelde tasub jätta ka volleässa Martti Keele seitsmes koht.

LEIA SIIT KÕIK EESTI POKKERIMEISTRID

Avapäeva edust kasu ei olnud

Põhiturniiri jälginud pokkerisõbrad panid võib-olla tähele, et avapäeva kaks parimat ei suutnud isegi mitte rahadesse jõuda. Veelgi markantsemaks kujunes aga 104 osalejaga No Limit Holdem Progressive Bounty. Allan Kõiv ning Mati Oolo olid avapäeva järel niivõrd suured liidrid, et teistel ei paistnud üldse mingeid võimalusi olevat. Kuulus ju neile kahele mehele umbes kaks kolmandikku kõikidest punktidest.

Paraku ei jooksnud liidritel reedeses finaalis enam midagi kokku. Allan jäi viiendaks. Mati venitas end küll pronksile, kuid kindlasti olid ka tema eesmärgid märksa kõrgemad. Au ja kuulsuse jagasid hoopis vanameister Marko Kolk ja soomlane Ilmari Aaltonen. Peale jäi esimene, teenides oma karjääri viienda Eesti meistritiitli. 

"Naxeri" kuues tiitel uhtus jõkke

Reedel selgus ka Flip & Go Eesti meister. Eelvoorudes oli palju gamblingut ning tehti 392 sisseostu. Kuna kaalul olid ka edetabelipunktid, lasid liidrid finaali pääsemiseks lendu hulga bulleteid, Markku Koplimaa koguni 20. Edu see paraku aga ei toonud, sest ükski üldise edetabeli kolmest parimast ei jõudnud finaalis kuigi kaugele. Iseäranis Markkule läks finaalikoht ka rahaliselt väga kalliks maksma. 

Küll oli 49 mängijaga finaalis (kus mängiti tavalist Holdemit) taas superheas hoos mullune sama mänguformaadi tšempion Marko "Naxer" Keskel, kes kohtus heads-up'is oma esimest tiitlit püüdva Karol Kõrmiga. Otsustas jaotuses olid mehed pea võrdsete stäkkidega all-in ning Naxer juhtis kuni riverini, mis tõi flopist kaks paari saanud Karolile maja. Nii kadus ka Marko võimalik tiitel kiirevoolulisse pokkerijõkke. 

MÄNGI OLYBETIS TASUTA POKKERIT!

Ka paaristurniiril on omad eksperdid

Tavapäraselt lõpetas EMV paaristurniir. Me oleme harjunud pidama selle formaadi eksperdiks Ave Lepikut, kelle harukordse edu vundamendiks on olnud õige paarilise valik. Alguses mängis Ave teatavasti Gert Laanemetsaga, kellega saavutati 2019. aastal ka Eesti meistritiitel. Mullu oli Avel uus paariline Kristo Erala näol, tollal jäädi teiseks. Kristo ja Ave mängisid koos ka sel aastal, kuid paraku ei sujunud nende mäng just kõige paremini ning rahakohtadest jäädi seekord päris kaugele.

Aga kohal oli ka Ave vana "tantsupartner" Gert, kes lasi seekord polkat koos Steven Selleriga. Ja tasuks ei rohkem ega vähem kui tiitlivõit! Seejuures suudeti heads-up'is alistada seda formaati samuti väga hästi valdavad Mati Pirn ja Maili Tannbaum (2017. aasta Eesti meistrid). Kolmandaks tulid konkurentide sõnul otsekui põrgulikku mängu näidanud Alari Kivissaar ning Kert Raud. Auhinnafondi kogunes pisut alla 10 tuhande euro.

Paaristurniir 2023.jpgPaaristurniir pakkus tavapäraselt palju häid mänguemotsioone

EMV 2023 suurimad kangelased

Kes olid tänavused EMV põhikangelased? Esiteks mõistagi põhiturniiri võitnud Kaidar Viikman. Teiseks ainus kahekordne tšempion Kert Hallik, kes naljatles auhinnagalal trofeesid vastu võttes, et selle taga on "vanaema juures elamine ja hommikusöögiks pudru söömine." 

Kolmanda mehena tuleb kindlasti esile tõsta Aasta Mängijat Ermo Koske, kes võitis rahvaturniiril oma kuuenda Eesti meistritiitlit (oli seejuures päev varem Pot Limit Hi-Lo's teine) ning tõusis ühele pulgale Meelis Ahmaniga. Kui river poleks alt vedanud, võinuks sinna klubisse saada ka "Naxer"...kuid oleks on teatavasti paha poiss. Küll lisandus kaks uut viiekordset Eesti meistrit Kert Halliku ja Marko Kolgi näol. Ka Carmen-Elina Visti edu kõige mitmekülgsemaid mänguoskusi nõudvas 8-Game'is oli justkui sõõm värsket õhku.  

Kiitma peab ka Erik Põlluveeri, kes jõudis põhiturniiril finaali ning tuli kahel korral esikolmikusse. Uutest tulijatest tasub esile tõsta nii heads-up'i võitnud Martti Keelt kui oma sünnipäeval Eesti naistemeistriks tulnud Kristin Raudlat

Üritusterohke ning laia meediakajastusega EMV

Tänavused tiitlivõistlused vältasid 15 päeva ning said väga korraliku meediakajastuse. Kolme turniiri näidati TV-s, kuuest turniirist valmis blogi (põhiturniirist seejuures koguni kahes kanalis) ning pildimaterjali eest hoolitses oma ala absoluutne tipp Elena Kask. OlyBetEvents.com lehekülg koondas kogu sisu ühte kohta, samuti ilmusid igapäevased kokkuvõtted. See tähendas, et nii mängijatele kui publikule olid loodud suurepärased võimalused turniiride jälgimiseks. Nii avapidu kui auhinnagala olid hästi korraldatud, bändid maitsekad ja DJ Alvar Orula mängis suurepärast mussi. 

„Suurde meediasse“ jõudis EMV peamiselt tänu ühele huvitavale seigale – nimelt võitis endine koondislane Martti Keel ühel päeval Eesti meistritiitli nii võrkpallis kui pokkeris. Viimases mängus on ta küll värske tegija, kuid siiski mitte päris algaja. Kui ETPF peaks järgmisel aastal taastama Aasta Uustulnuka valimise, oleks Keel kahtlemata üks parimaid kandidaate. Ja nagu me oleme täna juba kirjutanud - tegemist polnud ühe-turniiri-imega, sest mees suutis ka ülitugeval High-Rolleril rahadesse tulla.

Osalejate arv vastas enam-vähem prognoositule, kuid suurtes piirides jäädi eelmisele aastale siiski alla. Oluline kaotus tuli näiteks nii rahva- kui naisteturniiril, ka mitte Holdem-mängudes oli langus märgatav ning heads-up’i parimad päevad paistavad samuti möödas olevat. Põhiturniiri osalejate arv oli sisuliselt sama, mis mullu. Küll läksid aga osalejatele väga hästi peale kolm Olympic Casino kõrvalturniiri, kus olid mängus kas tavalised, progresseeruvad või müstilised pearahad.   

Silma hakkas seegi, et paljud kogenud tegijad, kes olid varem kohal pea kõikidel EMV turniiridel (näiteks Käsperid, Leiboldid, Siboldid ja Vistid) võtsid nüüdki osa, kuid võistlesid vaid paaril üksikul turniiril. Tavapärasest vähem oli hobimängijaid regioonidest (sisseostud liiga kallid) ja tipp-proffe (sisseostud liiga odavad). See-eest olid aga Tallinna mängijad ning nn. Olympicu-regularid üsna hästi esindatud.

Festival tervikuna oli aga kindlasti nii sisukas kui põnev. Järgmised tiitlivõistlused toimuvad juba hilissügisel, mil ETPF asub selgitama Eesti parimaid netimängijaid. Aitäh kõigile, kes meie seltsis EMV-le kaasa elasid!

Naisteturniiri finaallaud.jpgNaisteturniiri finaallaud. Võitja all paremal.

Artikli fotod: Elena Kask. Kogu ürituse fotogalerii leiad Olympic Casino Flickr lehelt.

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5