Käimasolevate pokkeri Eesti meistrivõistluste (EMV) teises vahekokkuvõttes on meie fookuses alanud põhi- ja lõppenud rahvaturniir. Mõistagi kirjutame ka
Markku Koplimaa fantastilisest triumfist Pot Limit Omaha Hi-Lo 8-max'is ning arutleme mõnede küsimuste üle. Esimest kokkuvõtet
saad lugeda siin.
Põhiturniirist on kujunemas rahvapidu
Tänavune põhiturniir järgis
Kings of Tallinn mudelit: avapäevi oli kaks, millest esimene mängiti tava-, teine aga turboversioonis. Neist viimane köitis aga ainult 15 mängijat, mis annab korraldajatele märku, et järgmisel aastal peaks sellest võib-olla loobuma.
Samuti paistis silma, et proffe ning ka tipptasemel harrastajaid oli põhiturniiril vähe ning valdavalt oli tegu meelelahutusmängijatega. Miks siis profid ei osale? Peamiselt põhjuseks paistab olevat tugev konkurents ja madal sisseost. Raha teenimiseks sobivad paremini online-turniirid. Tiitlitega on aga nii, et mõned on saavutatuga juba rahul ja paljusid need ei huvitagi. Lisaks on erinevaid tiitleid väga palju, pigem on turniirialal raske leida kedagi, kes juba poleks mõnes formaadis vähemalt korra Eesti meistriks tulnud. Eesti meistreid leiab isegi pokkerireporterite-, teletegijate, blogijate ja fotograafide seast, rääkimata siis mängijatest endist.
Nii mõnigi endine üliaktiivne harrastusmängija on pokkerist natuke tüdinenud ning mängib seda väga valikuliselt. Väheke torisemist oli ka ETPF-i liikmelisuse nõude üle, kuid väga suurt mõju sellel siiski ei ole. Liikmemaks on kõigest 20 eurot ning mingit bürokraatiat ju liitumisega ei kaasne. Loogika ütleb, et kui juba jõuad tasuda 555-eurose sisseostu, siis peaksid ometi leidma ka selle 20 eurot.
Sügava struktuuri tõttu võis jääda mulje, et igaüks, kes just väga suuri riske ei võtnud, võis avapäeva ilusti üle elada ning siis alles teisel võitlema asuda. Paraku oli esmamulje petlik. 164 alustanust (mullu 166) pääses teise päeva 66 parimat ning enamasti vajutati gaas ikka suhteliselt aegsasti põhja.
Avapäeval kogutud chipid andsid edasiseks küll parema lähtepositsiooni, kuid edu paraku ei taganud. Avapäeva kolmest liidrist kaks (Rain Kandla ning Ergo Maruste) ei jõudnud üldse rahadesse, Maikel Homin lõpetas 15. kohal. Finaali alustavad aga liidritena Kaido Koorits (pildil), Rivo Tamm ja Andrey Koks, kes keegi polnud avapäeva järel isegi esikümnes. Nii et unustage hea algus. Algab ju kõnekäändki sõnadega, et tantsi, mis sa tantsid aga...
Kas neljakordne Eesti pokkerimeister Kaido on ka finaali favoriit? Tõenäoliselt tal väike eelis on, kuid vastased pole kindlasti papist poisid ning vahedki väikesed. Lisaks Rivole ja Andreyle on Taago Tammel, Kristjan Maasalul ja Kaur Ajamaal väga korralik suurturniiride kogemus. ETPF-i hing Kaidar Viikman on väga soliidne turniirimängija nagu ka kahekordne Eesti meister Erik Põlluveer. Tundmatu tegija pole ka Mario Jürgens.
79 199-eurone auhinnapott jaguneb 23 parima vahel. Iga finalist on endale juba taganud 1700 eurot, võitjat ootab aga 16 799 €. Rahadesse jõudis ka üks naine, kelleks oli möödunud EMV põhiturniiril lausa fantastilise esituse teinud hobimängija Christel Piller. Sel korral piirdus ta küll 22. kohaga, kuid pakkus oma fännidele mullimängu eel jälle kõvasti närvikõdi. Finaal mängitakse Olympic Park kasiinos laupäeval, 15. aprillil ning seda kajastakse nii telelauas kui kahes live-blogis.
Markku Koplimaa pole ainult NLH mees
Pot Limit Omaha Hi-Lo turniiril võidutsenud Eesti läbi aegade edukaim turniirimängija
Markku Koplimaa tõestas, et on näinud vaeva ka teiste formaatide omandamisega.
Kolme aasta taguses usutluses Jokkerile ütles Markku, et unistab
8-Game’i Eesti meistritiitlist. Paistab, et selles vaimus töö ka käib.
Juba täna (ehk siis esmaspäeval) algab EMV-l Pot Limit Omaha, „kaheksajalg“ on kavas juba homme. Ülearu poppideks segamänge siiski pidada ei saa. Näiteks PLO Hi-Lo turniirist võttis osa 46 mängijat aga oma koha ta EMV kalendris siiski täidab ning pakub vaheldust üldisele NLH-kesksusele.
Kindlasti on Markku kohal nii 8-Game'il kui teistel turnadel, andes ühtlasi head eeskuju teistele superässadele. Kui juba live-turniiridel ligi 1,2 miljonit eurot ning online-pokkeris veel kümme korda enam auhinnaraha teeninud Markku peab EMV-l osalemist loomulikuks, siis tasuks võib-olla ka teistel ässadel natukenegi aktiivsemalt kaasa lüüa?
Ermost sai kuuekordne Eesti meister
EMV Rahvaturniiril osales 352 unikaalset mängijat, lisaks tehti 121 re-entryt. Kolm esimest eelvooru toimusid Tallinnas ja viimane Tartus, mis oli väga mõistlik otsus. Finaali pääses 71 parimat Vahe Manukjani juhtimisel.
Võrreldes tippaegadega on rahvaturniir oma võlu siiski mõnevõrra kaotanud.
2017. aastal võistles koguni
698 mängijat ning re-entry võimalust tollal ei olnud. Tõsi, siis oli sisseost vaid 50 eurot, kuid kuue viimase aastaga on euro väärtus ka omajagu vähenenud, seega tuleb pea umbes sama välja. Milles põhjus? Tõenäoliselt lihtsalt mängu populaarsuse mõningases languses. Algas see ju juba enne koroonat ja liikmemakse.
Finaal kulmineerus kaks ja pool tundi väldanud heads-up'iga. Sama päeva öösel PLO Hi-Lo heads-up'is Markkult tappa saanud Ermo oli tahtmist täis, kuid oma esimest tiitlit jahtiv Valdo Plinte pressis kõvasti vastu. Ermo jäi lõpuks küll peale, kuid vabalt võinuks ka teisiti minna. Oluline kordaminek tõstis Ermo samale pulgale Meelis Ahmaniga - nemad on nüüd kuuekordsed Eesti meistrid ning rohkem tiitleid pole kellelgi.
Ermo on kindlasti üks neist turniiripokkeri superstaare, kes on alati kohal ja jahib tiitleid isukalt. Just võidutahe ja tahtmine mängida on tema trumbiks. Lisame sellele veel "ametialased oskused" ja kogemuse. Seetõttu ei imestaks, kui juba sel aastal tõuseb Ermo ka seitsmekordseks Eesti meistriks. Ainult auhinnaraha pärast ta loomulikult turniiridel võistlema ei peaks ega tõenäoliselt tahakski.
EMV 2023 teine nädal on alanud ning me katsume ka oma lugejaid jooksvalt toimuvaga kursis hoida. Järgmine kokkuvõte juba sel neljapäeval, mil on selgunud lisaks ka high-rollerite ja naisteturniiride võitjad.
*Artikli fotod Elena Kask
Kommentaarid