8-Game pokker on kõige mitmekülgsem segamängude kombo, mis koosneb kaheksast erinevast mängust: 2-7 Triple Draw, Limit Hold'em, Omaha Hi-Lo, Razz, Stud High, Stud Hi-Lo, No-Limit Hold'em ja Pot-Limit Omaha. Mängud vahetuvad määratud tasemete järel või iga mängitud ringi järel ehk 6 jaotuse järel, kuna 8-Game mängitakse 6-Max laudadel.
8-Game koosneb flop, board ja draw mängudest. Neli erinevat Hold'em/Omaha formaati, kus mängijatele avatakse flop, turn ja river. Kolm board mängu Razz, Stud ja Stud Hi-Lo on mängijate enda avatud kaartidega ning kaheksas mäng on draw, kus kaarte teistele näha pole ja vahetatakse soovi korral uute kaartide vastu.
Mängude reeglid 8-Game mängimise järjekorras
2-7 Triple Draw (öeldakse ka Deuce to Seven Triple Draw Lowball) on pokkerimäng, kus showdownil võidab poti kõige madalam käsi. Oluline on teada, et 2-7 reeglid on teistest low mängudest erinevad: 2-7 mängudes ei tohi käes olla ei rida ega masti ning ässad on alati kõrged kaardid. Triple-Draw mängudes on igal mängijal võimalus kolmel korral oma kaartidest 0-5 kaarti välja vahetada (draw). Alati jääb aga ka võimalus kõik kaardid alles jätta ja uusi mitte asemele võtta (stand). Parim võimalik käsi on 7-5-4-3-2.
Tavapärane Texas Hold'em pokker, kuid panustamine on piiratud. Igal panustamisraundil kehtivad varem kokkulepitud panuselimiidid (pot limit või fixed limit). Panustamine Limit Hold’emi mängudes toimub ettemääratud kindlate summade kaupa. Enne floppi ja flopi ajal on kõik panused ning tõsted võrdsed suure pimepanusega. Turnil ja riveril on panused ning tõsted kahekordsed. Limit Holde’mi laudades on igal mängijal lubatud teha kuni neli panust: (1) panus, (2) tõste, (3) ületõste ja (4) viimane tõste.
Omaha High Low (kasutatakse ka kirjapilte Omaha H/L, Omaha Hi-Lo, Omaha 8-or-better, Omaha/8) on väga sarnane Omahale, kuid eripäraks on see, et pank jagatakse kõrgema (high) ja madalama (low) kaardikombinatsiooni vahel. Äss on selles mängus ühelt poolt kõrge kaart, aga teiselt poolt ka nõrgim kaart ehk „üks“. Tavaliselt mängitakse Omaha High Low pokkerit, kas selliselt, et suurimaks võimalikuks panuseks on olemasoleva panga suurus (Pot Limit) või üha enam populaarsust kogub aga ka mänguvorm, kus mängija saab mistahes voorus panustada kõik oma mängumärgid (No Limit). Pank jagatakse parima madala ja kõrge pokkerikäe vahel. Sealt tuleb ka nimi Omaha Hi/Lo.
Omaha Hi/Lo pokkerit mängitakse „kaheksa või parem“ (eight or better) põhimõttel. See tähendab, et käsi peab madala panga võitmiseks koosnema viiest erinevast kaardist, mis on madalama väärtusega kui kaheksa. Omaha Hi/Lo madalad käed määratakse täpselt samade põhimõtete järgi kui 7 Card Stud Hi/Lo laudades. Kui kvalifitseeruv madal käsi puudub, võidab tugevaim kombinatsioon kogu panga. Parim kombinatsioon on ratas (wheel): 5, 4, 3, 2, A - see moodustab nii parima low kui high kombinatsiooni.
RAZZ on stud-pokkeri vorm, kus eesmärgiks on moodustada jagatud seitsmest kaardist võimalikult nõrk viiekaardiline pokkerikäsi. Tegemist on põhimõtteliselt Seven Card Studi tagurpidi variandiga, kus iga mängija saab kokku 7 kaarti, millest kolm jagatakse kinniselt ja neli lahtiselt, kuid panga võidab showdownil madalaim käsi. Read ega mastid ei loe ning ässad on alati ühed ehk madalad kaardid. Seega on parimaks võimalikuks käeks rida ässast viieni.
Tavaliselt mängitakse RAZZ-i limiteeritud panustega (Fixed Limit). Esimesed kaks vooru on madala ja järgmised kolm kõrge panuselimiidiga. Erinevalt Seven Card Stud Hi/Lo või Omaha Hi/Lo mängudest puudub Razzis panga võitmiseks ‘eight or better’ ehk ’kaheksa või parem’ nõue. Käe tugevust vaadatakse kombinatsiooni kõrgeima kaardi järgi ja paardumata kaardid on paare sisaldavast käest paremad. Parimaks käeks on wheel: 5, 4, 3, 2, A.
Seven Card Stud on kõige populaarsem stud-pokkeri vorm. Erinevalt flopimängudest (Hold’em, Omaha jt) siin mängijatele reeglina ühiseid kaarte ei jagata ning iga mängija saab omale kokku 7 kaarti, millest kolm (esimesed kaks ja viimane) jagatakse kinniselt ja neli lahtiselt.
Mängu eesmärk on moodustada jagatud seitsmest kaardist võimalikult tugev viiekaardiline pokkerikäsi. Stud pokkerit mängitakse kõige sagedamini limiteeritud panustega (Fixed Limit) ja kokku on viis panustamisvooru. Esimesed kaks vooru on madala ja järgmised kolm vooru kõrge panuselimiidiga.
Seven Card Stud (Stud Hi-Lo 8 or Better)
Seven Card Stud High Low 8 or Better on edasiarendus Seven Card Studist, kus pank läheb jagamisele kõrgeima ja madalaima kombinatsiooni saavutanud mängijate vahel. Mängijatele reeglina ühiseid kaarte ei jagata ning iga mängija saab kokku 7 kaarti, millest kolm (kaks esimest ja viimane) jagatakse kinniselt ja neli lahtiselt. Mängu eesmärk on moodustada jagatud seitsmest kaardist võimalikult tugev ja/või võimalikult madal viiekaardiline kombinatsioon.
Texas Hold'em on kõige populaarsem pokkerivorm. Mängijate eesmärk on moodustada kahest personaalsest taskukaardist ja viiest ühisest lauakaardist võimalikult tugev viiekaardiline pokkerikäsi.
Omaha on Texas Hold’emiga sarnane pokkerivorm, mille erinevus seisneb selles, et võimalikult tugeva pokkerikäe moodustamiseks kasutab mängija neljast personaalsest taskukaardist kahte ning viiest ühisest lauakaardist kolme kaarti. Omahat mängitakse peamiselt sellise panustamisstruktuuriga, kus mängija maksimaalseks panuseks on panga suurus (Pot Limit). Erinevalt Hold'emist peab Omahas kasutama neljast taskukaardist kahte kaarti.
------
Sarnaselt 8-Gamele on segamängude huviliste seas ka populaarne viiest mängust koosnev H.O.R.S.E.
H.O.R.S.E. laudades mängitakse sarnaselt 8-Gamele igal ringil erinevat pokkerit. Alustatakse Fixed Limit Hold’emiga, seejärel Limit Omaha Hi/Lo, Razz (Seven Card Stud Low), Seven Card Stud ja lõpuks Seven Card Stud Hi/Lo. Kohe, kui Seven Card Stud Hi/Lo raund on lõppenud, liigutakse edasi Fixed Limit Hold’emi juurde jne. Erinevalt 8-Gamele puuduvad No Limit Texas, Pot Limit Omaha ja 2-7 Triple Draw mängud.
Internetis saab 8-Game ja H.O.R.S.E mängida Pokerstarsis.
Kommentaarid