Tiitlijaht jätkub, nädala alguses olid võidukad Kert, Carmen-Elina ja Kristin
  • Maheaatom
  • 13.04.2023

Tiitlijaht jätkub, nädala alguses olid võidukad Kert, Carmen-Elina ja Kristin

EMV 2023 kolmandas vahekokkuvõttes teeme juttu kolmest sel nädalal lõppenud turniirist ning ka high-rollerist, mille lõppvaatus on alles ees. Viimaste päevade jooksul võitsid kaks mängijat oma karjääri neljanda Eesti meistritiitli. Seevastu naisteturniir pakkus meile üllatusvõitja Kristin Raudla (pildil) näol, kes tegi endale toreda sünnipäevakingituse. Aga nüüd kõigest järgemööda.

Kert Hallikule neljas…

Esmaspäeval alanud Pot Limit Omaha 6-max meelitas laudadesse 53 mängijat. Seda polnud küll ülearu palju, kuid ka mitte vähe. Kohal oli palju vana kooli ässasid ning mõned neist (Rain Jõgioja, Imre Leibold, Andres Samarüütel ja Aleksandr Arutjunov) jõudsid ka rahasaajate sekka. Eelkõige live-rahamängude eksperdina tuntud Rain tuli seejuures koguni teiseks.

Esikoha võttis aga üsna kindlalt Kert Hallik, kes juhtis kindlalt juba avapäeva järel ning vajas ka teisel päeval vaid kolme tundi kõikide allesjäänud konkurentide alistamiseks. Hallik kuulus muide ka mulluste tiitlivõistluste peamiste kangelaste hulka. Tollal võitis ta nii rahvaturniiri kui heads-up’i. Needki ei olnud mehe esimesed tiitlid. 2015. aastal pani Hallik kinni omapärase mixed-maxi, nüüd siis Pot Limit Omaha. Niisiis – väga mitmekülgne mees. 

Pot Limit Omahas läks jagamisele 12 540 eurot. Sellest sai võitja 3770, teiseks tulnud Jõgioja 2550 ning kolmanda koha saavutanud Vitali Rakov 1840 eurot. Rakov on olnud nendel tiitlivõistlustel vägagi nähtav ning ka resultatiivne. See oli juba kolmas turniir, kus mees pääses teise päeva (vähemalt) TOP 10 stäkiga. Lisame nendele veel neljanda koha festivali avaturniiril. Pole paha!

Kert Hallik.jpgNii lihtsalt see käibki! Foto 2022. aasta EMV-lt (Kairit Leibold)

…aga miks mitte ka viies tiitel?

Kui jutt juba Kert Hallikule läks, siis peame kirjutama ka high-rollerist, mida kogunes mängima 39 pokkerisõpra. Kuna turniiri alguses oli lubatud piiramatu re-entry, vajutasid nii mõnedki kõhuka rahakotiga vaalad kohe gaasi põhja. Kokku tehti 64 sisseostu ning auhinnafond paisus koguni 60 800-euroseks. Võib eeldada, et kui high-rolleri sisseost oleks olnud 2000 eurot (nagu algselt planeeriti), siis polnuks ka saja tonni kokkusaamine probleemiks osutunud ning vähemalt auhinnafondi suurusega oleks põhiturniirile tuul alla tehtud.

Turniir loodeti küll ühe päevaga lõpuni mängida, kuid pärast kümmet tundi ajude ragistamist otsustati siiski järgmisel päeval jätkata. Liiati oli mängus alles vaid kolm parimat ning kõigi stäkid enam-vähem võrdsed. Küllap te vist juba aimate, et üks neist on Kert Hallik. Kuid ka tema konkurendid on ülitugevad – viiekordne meister Marius Morel ning tänavune põhiturniiri finalist Erik Põlluveer. Kes keda? Raske öelda, sest võita võib neist igaüks. 

Üks huvitav faktike veel. High-rolleril sai seitsmenda koha värske heads-upi Eesti meister Martti Keel. Pokkerimängijana teda (veel) väga ei tunta, küll on aga tegemist tipptasemel võrkpalluriga, kes mänginud ka Eesti koondises ning võitis samal päeval pokkeriga (!) ka tänavuse Eesti meistrikulla võrkpallis. See ei jäänud märkamata ka mitmel meediakanalil ning isegi üliägedas spordisaates „Mehed ei nuta“ mainiti see ära. Seejuures rääkisid isegi „mittetraditsiooniliste“ spordialade suhtes pigem kriitilised Peep Pahv ja Jaan Martinson Keele kordaminekust pigem positiivses võtmes.


Universaalne amatsoon „Cammy“ 

Tänavune 8-Game tekitas pisut poleemikat oma senisest märksa kiirema struktuuri poolest, mistõttu mängiti see planeeritud kahe päeva asemel läbi ühega. See ei meeldinud paljudele. On ju 8-Game olnud aastaid mitte niivõrd verine tiitliheitlus, vaid ka suurepärane sotsiaalne pokkeriüritus, millest võtavad osa paljud kogenud mängijad, kes teistel turniiridel enam ammu kuigivõrd regulaarsed osalejad ei ole. Igatahes lubas ETPF struktuuri üle vaadata ja järgmiseks aastaks vähemalt mängutasemeid 10 minuti võrra pikendada. 

Turniirist võttis osa 38 mängijat – enam-vähem niipalju võistlejaid ka oodati. Ja võitja oli kahtlemata väärikas. Nimekas naismängija Carmen-Elina Vist lahkus ööl vastu kolmapäeva kasiinost nelja Eesti meistritiitli omanikuna. Jah, Catlin Müüril on küll üks tiitel rohkem, kuid "Cammy" on saanud kõik oma võidud individuaalsetel turniiridel (Catlinil on kolm individuaalset ning kaks võistkondlikku tiitlit). Ja oluline on märkida ka seda, et Carmen-Elina võitis EMV 8-Game’i ka täpselt viis aastat tagasi. Mis siis muud, kui äärmiselt universaalne ja tubli mängija!

3090 eurot teeninud Carmen-Elina järel sai teise koha pimesooleoperatsioonist taastuv Sven Reimaa, kes pidi kahjuks tänavuse EMV põhiturniiri avapäeva haiglas mööda saatma. „Svenza“ on muide üks neid tuntud pokkeristaare, kel Eesti meistritiitlit siiani veel pole. 2010. aasta EMV põhiturniiril  jäi tema võit 3-outeri taha ning seda kaotust elab „Svenza“ siiani üle. „Teise koha saajaid ei mäleta keegi!“ on mees korduvalt rõhutanud.

Kolmas oli Erik Põlluveer, neljas Marius Morel, viies kogenud pokkeriveteran Revo Kink ning kuues…Markku Koplimaa. Just Markkule on 8-Game tiitel siiani üheks salajaseks unistuseks ning tuleb tunnistada, et ta on viimastel aastatel 8-Game’i ka päris hästi mänginud. Võib loota, et juba lähiaastatel õnnestub mehel ka sihile jõuda.

Carmen-Elina Vist.jpg
Carmen-Elina näitas taaskord sisu (Foto: Elena Kask)

Kristin pani nimekad konkurendid selili

EMV naisteturniir sai üllatusvõitja, sest kuue rahadesse tulnud mängija seas oli Kristin Raudla nimi selgelt kõige tundmatum. Ometi õnnestus tal oma nimekad konkurendid üle mängida ning heads-up'is ka Kristi Kirsist jagu saada. Viimasel muide Eesti naistemeistri tiitlit polegi. Küll on Kristi tulnud aga 2016. aastal rahvaturniiri meistriks ning asub Eesti läbi aegade rahalistis üldse mitte halval 155. kohal. 

Kristinile ja Kristile järgnesid 2014. aasta Eesti Naiste Pokkeriliiga võitja Sirli Nurm, 2017. aasta paarismängu Eesti meister Maili Tannbaum, naistekatel alati väga ohtlik Maarja Metshein ning selle turniiri juba kaheksa aastat tagasi võitnud Siiri Saar. Kokku oli võistlejaid 39, nende seas ka kardetud self-made-naised Catlin Müür, Airin Pindis ja Carmen-Elina Vist, kes küll sel korral kahjuks üsna märkamatuks jäid. 

Kui millegi üle toriseda, siis salamisi oleks oodanud naistekale pisut rohkem mängijaid. Võrdluseks - Kings of Tallinn naisteturniiril (tollal sisseost 120 eurot) oli üle 70 mängija, kellest eestlannad moodustasid selge enamus ning said endale ka üheksast finaalikohast kaheksa. Kristi tuli muide ka seal teiseks...

EMV kestab veel kolm päeva ning juba laupäeva õhtuks on meil ka põhiturniiri meister teada. Seniks jälgige ikka värsket infot, mille leiate nii OlyBetEvents keskkonnast, ETPF-i kodulehelt, sotsiaalmeediast kui teistestki meediakanalitest.

Artikli juhtfoto: Elena Kask
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5