Kas teadsid, et...?
  • savikoti
  • 12.01.2019
  • 0

Kas teadsid, et...?

...mängundustarkvara arenduspioneeriks osutus 1994 loodud kompanii „Microgaming“. Ning juba samal aastal avas oma uksed nende poolt välja arendatud, maailma esimene netikasiino „Gaming Club“. Tuletame meelde, et internet, kui selline, alustas oma eksistentsi alles 1991!

Mänguvalikus olid tookord vaid klassikalised kasiinomängud nagu: Black-Jack, rulett, craps ja videopokker kuid juba aasta hiljem lisandusid neile ka slotid ning üheaegselt "Cryptologic"platformiga arendati välja mängijapõhine auditisüsteem (kust sai kontrollida mängu ajalugu).

Hämmastav ent juba samal aastal esimese netikasiino avamisega võttis tilluke saareriik Antigua & Barbuda esimese riigina maailmas vastu seaduse, mis võimaldas ka rahvusvahelistel operaatoritel saada tegevuslitsentse!

Esimese aktsepteeritud kaardimakse sai sooritada aastal 1996 Intercasino`s (Cryptologic), mis tookord pakkus 18 erinevat mängu, nende seas ka näiteks India riiklikku loteriid. Viimast mainisin vaid seetõttu, et sellises suures riigis ei ole tänapäevani välja arendatud korralikku online mängutööstust, vaatamata tohutule hulgale maailmatasemel programmeerijatele. Samal aastal loodi ka "Kahnawake Gaming Commission", reguleerimaks netikasiinode litsentseerimist ja tegevust.

large.jpg

Kommentaarid

Kasiino
Spordiennustus
Pokker