Kelm ja suurriisuja. Aga pokkerimängijad siiski vaid juhuslikult!
  • Jokker.ee
  • 13.08.2020

Kelm ja suurriisuja. Aga pokkerimängijad siiski vaid juhuslikult!

Eile lahvatas kõikjal Eesti meedias uudis, mille kohaselt mõisteti erinevate krüptopettustega miljoneid riisunud 2017. aasta Unibet Deepstack Openi tšempion Dennis Einasto (pildil) Tartu maakohtus süüdi ning saadeti neljaks ja pooleks aastaks Rootsi kardinate taha oma tegude üle järele mõtlema.

Enam kui kolm miljonit eurot näpanud Einastot on iseloomustatud kõikjal kui pokkerimängijat või isegi "pokkeriässa", kuid küllap vist põhjusel, et muud avalikku infot tema kohta lihtsalt ei leitud.

Reaalsuses on Einasto tituleerimine pokkeritšempioniks mõistagi ilmne liialdus. Olympic Casino andmebaasi põhjal on mees osalenud küll umbes paarisajal turniiril, kuid lõviosa neist siiski väga pisikese sisseostuga nn. "pühapäevaturnad". Tõeliste "Pargi regularide" osalusnumbrid on ikka kordades suuremad, sisseostudest rääkimata. 

Vaid kahel korral on Einasto vägiteod pokkerimeediasse jõudnud. 2017. aastal võitis ta Maltal Unibet Deepstack Openi ning jõudis 2018. aastal EMV põhiturniiri finaallauda, kust ta küll esimesena välja langes. Eesti live-mängijate edetabelis läbi aegade ei taga see enamat 128. kohast. 

Kahjuks pole aga Einasto ainuke tänane antikangelane. 

Opti uus keskmine.jpg

"Kes SEE NAINE küll on?"

Just selle küsimuse esitasid paljud, kes jälgisid 2016. aasta Unibet Winter Challenge põhiturniiri ülekannet. Turniiri juhtis pikalt tollane Tallinna Bussijaama pearaamatupidaja ning pokkerikogukonnas täiesti tundmatu Janika Vips, kes saavutas lõpuks muljetavaldava kolmanda koha. 

Kindlasti ei olnud tegemist mingi "suvalise läbuturnaga". Sisseost 200 eurot, kohal üle 70 mängija, kelle seas ka palju Eesti absoluutseid tippe ning tugevatasemelisi väliskülalisi. Erinevad lisapreemiad, show ja Jokker.ee ülekanne (tänu millele üldse Janika Vipsi kui "pokkerimängijat" teatakse). On ütlemata selge, et päris suvalised inimesed üldiselt sellistel turniiridel ei mängi, iseäranis üsna olematute varasemate kogemustega 1500-eurose palgaga üksikemad...

Aga mis muud, kui well played Janika! Kuniks ilmus see artikkel Eesti Ekspressis, mille kohaselt mõistetu Vips tänavu juunis Pärnu maakohtus süüdi ulatuslikus riisumises (üle 277 tuhande euro) ning teda karistati kahe aasta ja nelja kuu pikkuse vangistusega tingimisi. 

Sarnaselt Einastole on ka Vips mänginud oma "pokkerikarjääri" jooksul peamiselt väiksemaid turniire, kuid vahel proovinud kätt ka tiba kõrgemal. Kui Unibeti talveturniir välja arvata, siis ilma erilise eduta. Küll paneb aga kõrvu liigutama tõik, et viimati käis naine mängimas alles selle aasta juulis!

Janika vips.jpgJanika Vips Unibeti suurturniiril. Siis paistis kõik veel hästi.../ foto - Tambet "Klamber" Kask

Kas pokkerimängijad on "pätimad?"

Kindlasti mitte. Siinkohal tuleb lihtsalt arvestada, et Eestis on (kümneid) tuhandeid pokkerimängijaid ning sisuliselt moodustavad nad läbilõike Eesti ühiskonnast. Et ühiskonnas leidub nii kirikupoisse kui kurjategijaid, on paramatus. Ent on ka suur vahe, kas tegemist on tipptasemel pokkeriproffidega nagu Markku Koplimaa ja Ranno Sootla või lihtsalt ajaviiteks pokkerit mängivate inimestega. 

Seetõttu pole absoluutselt midagi imestada, kui mõni sõprade seltsis, internetis või kasvõi kasiinos pokkerit harrastav tegelane mõne muu pättuse eest trellide taha pannakse. Kindlasti leidub kaake ka jalgpallurite, muusikute või näiteks kalameeste seas.

Mängurid või simulandid?

Ja lõpetuseks veel üks huvitav vandenõuteooria. Sadu tuhandeid või koguni miljoneid riisunud inimesed ei ole kohe kindlasti rumalad ning loomulikult on nad arvestanud vahelejäämise võimalusega. Kas siis poleks siis üsnagi geniaalne sobivas suunas jälgi segada - teeselda enne uste sulgumist "sõltlast", käia tõepoolest vahel kasiinodes mängimas ja isegi mõnel turniiril kaasa lüüa, et meelega pilke püüda. Selle taustal annab raha märksa usutavamalt mujale sokutada...

Kui online-kasiinod teavad täpselt iga mängija statistikat, siis live-kasiinodes (kui kasiinomängija just alati kliendikaarti ei kasutata) on pea võimatu välja selgitada, kes ja kui palju täpselt raha maha mängis. Või kas üldse mängis.

Kahtlemata on Eesti ajaloo kurikuulsaim mängur Avo Viiol, igatpidi nutikas ja kaval mees, kelle osas on korduvalt kaheldud, kas (kogu) Kultuurkapitalist varastatud raha tõepoolest "auku" rändas. Endiste staažikate kasiinotöötajate juttude põhjal selles küll erilist kahtlust pole, kuid pagan teab...

Uuri ka Postimehes, millist tüüpi mängijaid sa kasiinodes enim kohtad.

768x420.jpg

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5