Neljapäeval lõppes Las Vegases WSOP 2025 arvult 53. turniir - 1 500 $ Millionaire Maker No Limit Hold'em, millele tehti koguni 11 996 sisseostu.
Viiepäevase võistluse võitis ameeriklane Jesse Yaginuma (pildil), kes sai oma karjääri neljanda WSOP käevõru ning 1 255 180 dollarit auhinnaraha. Ülearu kurvastama ei pidanud ka teiseks tulnud kahekordne WPT ja WSOPC tšempion James Carroll (samuti USA), kellel kukrusse lisandus samuti üle miljoni dollari.
Kõlab ju nagu iga teinegi, eestlaste jaoks pigem tavapärane ja igav WSOP pokkeriuudis? Kuid selles loos on üks suur "aga".
Nimelt algas heads-up Carrolli kindlas 9:1 eduseisus, Yaginumal oli aga võimalus teenida võidu eest miljonidollariline lisaboonus*. Heads-up'is mängiti nii mõnigi üsna kummaline käsi, mis viidanuks nagu sellele, et Carroll ei soovinudki duelli võita. Enim küsimusi tekitas neist jaotus, mida võis näha umbes 20 minutit peale heads-up'i algust:
8XBB stäkiga Yaginuma callis SB-lt () ning Carrol checkis (!) BB-lt ()-ga. Kui flopis avati ning Carrol avas pisut vähem kui 2XBB panusega, olid kõik pealtvaatajad ning kommentaatorid kindlad, et mäng ongi viimaks läbi. Aga võtke näpust - Yaginuma jättis 7XBB alles ning foldis üsna kiirelt, vaid umbes 40-sekundilise mõttepausi järel.
Sealt edasi libises ülekaal vaikselt Yaginumale, kes lõpuks ka turniiri võitis. Õigemine, pidanuks võitma. Paraku pole auhinnarahasid aga siiani välja makstud, sest korraldajad on alustanud uurimist chipdumpingu osas. Ei pea just olema eriline Sherlock, et näha võimalikku motiivi - "laual" oli täiendav miljon dollarit, esimese ja teise koha auhinnaraha vahe sellest neli korda väiksem ning "õige mehe" võit suurendanuks koguteenistust oluliselt.
Mida mehed enne heads-up'i omavahel rääkisid, keegi mõistagi ei tea. Kokkumängu kumbki loomulikult ei tunnista ning suure tõenäosusega polegi seda võimalik kunagi tuvastada. Siiski on tuhanded pokkerihuvilised üle maailma pöördes ning ka turniiri kommenteerinud reporterid imestunud selle üle, et Yaginuma ei teinud heads-up'is mitte ühtegi viga. Seejuures polnud tema vastaseks mitte suvaline amatöör, vaid maailma rahalisti TOP 300 sekka kuuluv nimekas pokkeriproff. Artikli ilmumise hetkeks on juurdlus veel käimas ning seetõttu pole Yaginumat ametlikult ka võitjaks tunnistatud.
Chipdumpingut (kindlale konkurendile meelega kaotamist - toim) loetakse kokkumänguks ning selle eest on võimalik mängijaid diskvalifitseerida. Teisalt on selle toimumist jällegi äärmiselt keeruline tõestada. Eriti siis, kui kokkumäng toimub kogenud mängijate osalusel.
*Yaginuma oli enne turniir algust kasutada eksklusiivne ClubWPT Gold pilet. Kõigile piletiomanikele kehtis eriline pakkumine - kui võidad ühe eelnevalt valitud 11-st WSOP turniirist, siis teenid lisapreemiaks täpselt miljon dollarit. Yaginuma oli finaallauas ka ainus mängija, kel oli võimalik see boonus saada. Kahtlustest hoolimata on see boonus siiski Yaginumale juba välja makstud.
Foto: Austin Currington, PokerNews.com
Kommentaarid