Pärnu pokkerimeistriks tuli Taavi Allsalu
  • Imre Leibold
  • 17.05.2016

Pärnu pokkerimeistriks tuli Taavi Allsalu

Möödunud nädalavahetusel toimusid Triobeti ja Grand Prix koostöös Pärnu lahtised pokkerimeistrivõistlused. Põhiturniiri võidu võttis kohalik mängumees Taavi Allsalu.

Meistrivõistluste avalöök anti juba neljapäeval 27-eurose Progressive Knockout / Win the button turniiriga, mis osutus vägagi tuliseks formaadiks - 33 osalejat suutsid 2,5-tunnise hilise registreerumisperioodi jooksul teha 22 re-entryt! Turniiri võitis Reigo Maar.

Pärnu MV: €27 Progressive Knockout / Win the Button
Reigo Maar €296.40
Kalev Lepik €193.55
Janar Lipasaar €143.06
Andrus Siim €100.98
Taavi Allsalu €67.32
Eha Pinsel €54.23
Aavo Müllerstein €43.01
Raivo Pinsel €36.47

blob

100-eurose sissemaksuga põhiturniir meelitas suvepealinna pokkerimeistri tiitlit jahtima 81 mängijat, teiste seas pokkeripaarid Leibold ja Sibold, värske Eesti rahvaturniiri meister Kristi Kirs, produtsent Anti Reinthal, Meelis Vist, Carmen-Elina Kupri, Matthias Tikerpe. Turniiri struktuur oli sügav, algstäkk 20 000 ja tasemete pikkus 45 minutit, seetõttu jäi väljamüüdud turniiri re-entryte arv tagasihoidlikult 7 peale. Soovijaid oleks rohkemgi olnud!

Esimesel mängupäeval selgitati välja 30 parimat, chipliidrina lõpetas päeva Tõnis Kont, talle järgnesid Carmen-Elina Kupri ja Oliver Luhaoja. Hämmastaval kombel jõudsid Tõnis ja Carmen finaallauda samuti kahe suurima stäkiga ning nende taktikepi all kulges mäng hetkeni, kui lauda oli jäänud neli mängijat. Seejärel algas Taavi Allsalu show. Pärast 4-way diili tegemist, kus suurima võidusumma sai hetke chipliider Carmen ning tulevasele võitjale jäeti karikale lisaks €200 boonus, sattusid Taavi ning Carmen K-x-x flopist all-in, Taavil KQ ja Carmenil A5-ga mastitõmme. Masti ei tulnud, ässa samuti mitte, Carmen langes välja ning Taavi sai ülisuureks chipliidriks.
Järgmisena oli aeg lahkuda Tõnisel. Taavi avas buttonilt, Tõnis läks väikselt blindilt all-in ning pärast mõtlemisaega lükkas Renno Remmel suurelt blindilt samuti stäki sisse. 
Tõnis:
Renno:
Flop  tõi Rennole paar auti juurde ja turn oligi ! River tühi ja Tõnis väljas. 

Heads-up algas võrdsest seisust ning kestis kõigest kaks kätt. Renno  tabas  flopist top-paari, Taavi proovis -ga turnil reale pihta saada ning nii ka läks -turn ! Renno jätkas panustamist, Taavi tõstis üle ja Renno läks all-in. Instacall, mäng läbi!

Finaalpäev kestis 13 tundi ning võitja selgus alles kell 4 öösel. Pikk mängupäev, aga Taavil oli korralduse kohta öelda ainult kiidusõnu: „Väga hästi organiseeritud turniir, suurepärane struktuur, mis võimaldas tiitlivõistlustele vääriliselt mängida suhteliselt diipstäkk pokkerit lõpuni välja.“ 
Taavi on 2014. aastal tulnud Eesti meistriks netipokkeri HU formaadis, aga lives oli see tema esimene kõlava nimega tiitel. „Väga hea meel on ning eriti rõõmustan selle üle, et suutsin karika kodulinna jätta. Pärnu pokkeriklubi oskab seda saavutust kõrgelt hinnata,“ lisas tšempion muheledes. 

Pärnu MV: €100 põhiturniir
Taavi Allsalu €1,397.26*
Renno Remmel €1,403.10*
Tõnis Kont €1,630.25*
Carmen-Elina Kupri €1,715.94*
Rait Peetersoo €563.76
Kalev Männaste €454.14
Janek Pähkel €360.18
Aleksei Vassiljev €305.37
*Esinelik summad pärast rahadiili tegemist

Pärnu aktiivne pokkerielu jätkub suurturniiride osas juba sel reedel, kui Port Arturi kasiinos toimub järjekordne Grand Prix Super 50 turniir.   

blob

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5